Спеціальні потреби

Актуально

США сприяють дотриманню прав людини та ЗМІ на Півдні України - 2003-07-10

Конкурсна комісія визначила 43 переможців. Серед них – два миколаївські проекти.

Дотримання прав людини у Миколаївській області буде моніторити миколаївський обласний комітет „Правозахисник – 1” (директор проекту - кандидат психологічних наук Наталка Гурська). А становленню свободи слова сприятиме журнал „Новий вік” (директор проекту – Ярослав Індиков).

Миколаївські переможці вже отримали вітальні листи від американського амбасадора в Україні Карлоса Паскуаля та уклали угоди з Посольством США.

В межах десятимісячного проекту „Створення юридичної служби для жертв порушень прав людини і свободи слова” комітетом „Правозахисник-1” будуть здійснені наступні заходи: - проведення низки семінарів–тренінгів в містах Миколаївської та Одеської областей; - виготовлення і безкоштовне поширення довідника „Громадські організації та ЗМІ Миколаївщини”, посібника „Захист прав громадян України в Європейському суді”; - надання правової допомоги жертвам порушень прав людини; - юридичні консультації в ефірі міського радіо „Миколаїв”, на сторінках журналу „Новий вік” та газети „Ведо”.

Юрист миколаївського обласного комітету «Правозахисник-1” Анатолій Іванюченко повідомив, що в регіоні серед порушень прав працівників засобів масової інформації найчастіше зустрічається приховування, ненадання необхідної інформації з боку владних структур.

„Щодо пересічних громадян – ми доходимо висновку, що найчастіше порушуються права громадян не в органах суорганах судової влади, а вже після того як громадянин отримає в руки рішення суду, яке вступило в законну силу.

Нажаль, на сьогодні в Миколаївській області склалася надкритична ситуація. Понад 70% судових рішень не виконуються. В сільській місцевості демонстративно не виконується рішення про стягнення майнових паїв. В містах не виконуються рішення які стосуються арешту майна боржника, які стосуються стягнення заборгованості з виплати зарплати, аліментів. Не виконуються рішення в частині пенсійного, соціального законодавства”. Реалізувати грантову угоду з посольством США комітету „Правозахисник-1” допомагають незалежна профспілка „Вітрила”, миколаївський благодійний фонд „Жіночий світ”, обласне громадське об’єднання „Ведо”, обласна організація Комітету виборців України.

9 липня представники миколаївського обласного комітету „Правозахисник-1” відвідали Одесу. Тут вони вивчали ситуацію зі свободою преси та дотриманням прав людини, збирали інформацію про діючі громадські організації.

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG