Спеціальні потреби

Актуально

Примирення українського та польського народів - 2003-07-11

На Волині, з нагоди шістдесятиріччя трагічних подій на її землі, відбулася зустріч Президентів України та Польщі Леоніда Кучми та Александра Кваснєвського.

Селище Павлівку, що раніше мало назву Порицьк, обрано місцем зустрічі Глав двох сусідніх держав не випадково. Саме тут 11 і 12 липня 1943 року відбувалися криваві події, які разом із іншими братовбивчими акціями на території Волині і Галичини увійшли в історію під назвою „Волинська трагедія”.

Саме тут, у Павлівці німими свідками тих подій залишаються три кладовища – польське, українське та єврейське. І саме тут вознеслася сьогодні спільна молитва поляків та українців за упокій невинних жертв, бо ж як закликав Іоан Павло Другий у зверненні до українського і польського народів : „Настав час звільнитися від болісного минулого. Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті усі будуть готові поставити вище те, що об’єднує, а не те, що розділяє, щоб разом будувати майбутнє...”.

Президенти обох країн Олександр Кваснєвський та Леонід Кучма взяли участь у літургії на польському кладовищі і в панахиді на православному цвинтарі. Довгий час родичі тих, хто загинув в часи лихоліття, і українців, і поляків, не мали змоги навіть приїхати на рідні могили як в Україні, так і в Польщі. Тому так схвально гості з-за Бугу зустріли слова Президента Польщі Олександра Кваснєвського: “…що місцевим жителям слід оберігати могили і тут, на Волині, і в Польщі...”

Постав на згорьованій землі і пам’ятник українсько-польського примирення „ Пам’ять. Скорбота. Єднання”, в підмурівок якого сьогодні була вкладена капсула із спільною заявою Леоніда Кучми і Олександра Кваснєвського, в якій глави держав рішуче і однозначно засуджують злочини, вчинені у минулому проти обох народів...

Текст спільної заяви лунав і польською, і українською мовами... Так, Леонід Кучма зазначив: “Схиляючи голови перед жертвами злодіянь та всіх трагічних подій, що мали місце в спільній історії, ми висловлюємо переконання, що взаємне прощення буде першим кроком до повного примирення молодих поколінь українців і поляків, які повністю увільняться від упереджень трагічного минулого. Ми глибоко цінуємо і поділяємо кожне слово, яким прощають, і слово, яким просять прощення, коли воно йде від душі.”

Завершилася зустріч Президентів України і Польщі на Волині бесідою віч-на віч в Митрополичих палатах Свято-Успенського Свято горського Зимненського жіночого монастиря.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG