Спеціальні потреби

Актуально

Американські мусульмани - 2003-07-17

Конференція молодих американських мусульман цього року відбулася під час святкувань Дня Незалежності США четвертого липня в місті Філядельфії. Організатори заходу - Ісламський округ Північної Америки і Мусульмансько-американське товариство - вирішили влаштувати зібрання в цьому місті тому, що саме у Філядельфії в тисяча сімсот сімдесят шостому році було проголошено незалежність США. Вони заявили, що хотіли наголосити на тих елементах ісламської культури, які віддзеркалюють вартості, котрими дорожать всі американці: свобода, незалежність і справедливість. Сьогорічна молодіжна мусульманська конференція проходила під гаслом -- Америка на роздоріжжі: боротьба за свободу і справедливість.

Молоді учасники конференції--хлопці і дівчата--відкрили зібрання читанням уривків зі священної для мусульман книги -- Корану і перших десяти поправок до Конституції Сполучених Штатів, які гарантують основні права американських громадян. Двадцятип’ятирічна АЗРА АВАН з Нью-Джерсі говорить, що читання поправок до конституції має для неї символічне значення:

«Я надзвичайно щаслива, що ми маємо в цій країні Конституцію і поправки до неї, бо вони гарантують мені свободу віросповідування...свободу слова. Тут я можу відкрито заявити, що я мусульманка... що я горджуся своїм походженням і ніхто нічого не може мені сказати. Свободу релігії гарантує перша поправка до Конституції США». Правда, сповідуючи свою релігію, молоді мусульмани в цій країні вирізняються в час, коли їхні однолітки--не-мусульмани дають перевагу конформізму. Азра Аван розповідає, що коли від дванадцяти років вона почала вкривати голову їй часто доводилося чути насмішки своїх ровесників. Проте вона не піддавалася цьому тиску і дотримувалася своїх звичаїв.

Собія Аймуб з Нью-Йорку, якій двадцять два роки, каже, що в неї ніколи не було суперечок з приятелями щодо її релігії:

«Ми тут народилися і виросли, і ми ніколи не вважали себе іноземцями. Правда, мусульманство відіграє велику роль в нашому житті, і ми дотримуємося певних правил, як наприклад вкриття голови. Але одночасно ми дружимо з дівчатами, не-мусульманками... зустрічаємося... разом займаємося спортом... ходимо в ресторани. Іншими словами, займаємося всім, але в межах ісламу, який, серед іншого, наголошує скромність. Це зовсім не важко, якщо ви вірите у свою ідентичність».

Чимало молодих американських мусульман відмовляються навіть від зустрічей-вечірок з їхніми приятелями не-мусульманського віросповідання, вважаючи, що таке спілкування ще більше віддаляє їх від Бога. Азра Аван каже, що коли вона зустрічається зі своїми подругами, також мусульманками, вони читають поезію або слухають нашід:

«Нашід, це -- фактично релігійні пісні... вони -- про іслам. Коли ви повторюєте ці пісні ви більше заглиблюєтеся в релігію».

Психіaтр-мусульманин Салім Хан каже, що у своїй лікарській практиці йому нераз доводиться давати поради також і мусульманським родинам, оскільки мусульманські батьки -- як і батьки інших віровизнань чи етнічного походження -- стикаються з різними перешкодами у вихованні своїх дітей. «Всі релігії вчать добро, -- відзначає він. -- Я вважаю, що цього не може дати школа. Таке виховання можна одержати тільки в родинному колі».

Незважаючи на те, що після терористичних атак одинадцятого вересня дві тисячі першого року американсько-мусульманська громада опинилася немов під збільшувальним склом, жителька Нью-Йорку Собія Аймуб каже, що теракти також створили нагоду для молодих мусульман у цій країні довести свою відданість Америці та ознайомити інших зі своєю культурою.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG