Спеціальні потреби

Угоду відкладено: кому це вигідно? - 2003-07-18


Сьогодні у Ялті відбулось засідання 9-ї змішаної україно-російської комісії зі співпраці. Головними питаннями порядку денного були поточні економічні проблеми та реалізації спільних економічних проектів. Зокрема, питання транспортування російської нафти через територію України. Нагадаю, що у середу Український уряд схвалив проект договору про транзит нафти між Україною і Росією.

Згідно з ним, російські компанії можуть транспортувати через територію України 79,5 мільйонів тонн нафти щороку. Останнє слово лишалось за російською стороною. Однак, після завершення переговорів російський прем’єр Михайло Касьянов повідомив, що підписання угоди відкладається.

Причиною цього стало відкрите питання використання нафтопроводу Одеса-Броди. Михайло Касьянов висловив сподівання що, через місяць розгляд цього питання буде завершений, а саме що нафтопровод використовуватимуть для прокачування російської нафти у напрямку Броди-Одеса. Касьянов зазначив, що як тільки технологічні особливості будуть поєднані з економічним аспектом, угода буде готова до підписання.

Під час переговорів сторони не оминули питання майбутнього україно-російського газотранспортного консорціуму. Як стверджує Михайло Касьянов зараз необхідно визначитись як і в якій формі буде функціонувати ця структура. Що стосується участі у консорціумі третьої сторони, то за словами Касьянова переговори з цього приводу розпочнуться у серпні-вересні цього року.

Крім того під час засідання україно-російської комісії було обговорено питання створення єдиного економічного простору Росії, Білорусі, України та Казахстану. За інформацією офіційного представника МЗС Росії Олександра Яковенка, засідання групи із формування єдиного економічного простору відбудеться 25 липня у Москві.

І ще один цікавий момент привернув увагу мас-медіа під час Ялтинської зустрічі. Україна та Росія посилили обмін інформацією у військовій сфері. За даними агентства ІНТЕРФАКС, на засіданні російсько-української комісії, розглядалося питання про використання випробувального центру міністерства оборони Російської Федерації у Феодосії. Російська сторона надала Україні проект протоколу між міністерствами оборони двох країн про порядок проведення бойових стрільб і пусків ракет у цьому випробувальному центрі.

XS
SM
MD
LG