Актуально
Нещодавня смерть свідка у справі Гонгадзе насильницька? - 2003-08-09
Далі розвивається новий скандал, пов’язаний зі справою Гонгадзе. Помер головний свідок в цій справі, і адвокат померлого заявляє, що не сумнівається в насильницькому характері його смерті. А тим часом Генпрокуратура вивчає передані їй передсмертні листи покійного. За “справу свідка Гончарова” взялась також слідча комісія Верховної Ради.
Звинувачений в організації банди міліціонерів-“перевертнів” Ігор Гончаров – головний свідок у справі Георгія Гонгадзе – помер насильницькою смертю. У цьому переконаний адвокат покійного В”ячеслав Смородін, про що він заявив у середу 6 серпня у вечірньому ефірі радіо “Свобода”.
Як повідомив адвокат, його підслідний – колишній офіцер Управління в справах боротьби з організованою злочинністю, заарештований за підозрою в причетності до замовних вбивств, скоєних бандою перевертнів, не один раз потрапляв із СІЗО в реанімацію. Як сказав В”ячеслав Смородін, на численні клопотання про те, що до його підслідного в міліції застосовують силу, ні СІЗО, ні Генпрокуратура не реагували. Він також підтвердив, що Гончаров постійно заявляв про свій намір дати свідчення про начебто відомі йому обставини вбивства журналіста Гонгадзе і обіцяв, якщо доживе до суду, оприлюднити певні сенсаційні документи.
Проте 1 серпня Ігор Гончаров помирає в лікарні “швидкої допомоги”, 3 серпня його тіло піддають кремації, а 4 серпня Інститут масової інформації отримує поштою конверт із позначкою “Розкрити після моєї смерті”.
Наразі копію документів, що містилися в цьому конверті, з численними фактами співпраці силовиків з криміналітетом, вивчає Генеральна прокуратура. Офіційних коментарів поки що нема. Проте як заявила в інтерв’ю Львівській газеті юрист Інституту масової інформації Марія Самбур, попередній аналіз Генпрокуратури свідчить про те, що інформація в листах Гончарова має під собою реальний доказовий грунт.
До “справи Гончарова” підключилася також парламентська слідча комісія. Її голова Григорій Омельченко в інтерв’ю “Новому каналу” заявив про намір ініціювати графологічну експертизу листів свідка, щоб встановити, чи справді вони написані Ігорем Гончаровим. Він також повідомив про депутатський запит до Генпрокурора щодо причин смерті Гончарова. Тим часом дехто в Україні висловлює думку, що новий виток скандалу -- смерть головного свідка у справі Гонгадзе -- може “розкручуватись” певними силами у власних політичних інтересах. Відомий політолог, шеф-редактора журналу “Політична думка” Володимира Полохала пропонує аналізувати не піар і не розкрутку, а факти:
„Треба говорити про факт, тому що є вбивство Гонгадзе, є нерозкрите вбивство Гонгадзе, і є винні в цьому вбивстві. І це має бути першоосновою, і це не має бути забуте. А як і що це використовується – ви знаєте, тут настільки незграбно діяла влада на рівні Прокуратури, незграбно, примітивно і навіть в такому сенсі, що вона дала всі підстави тотально підозрювати. Останні події ці підозри посилили.”
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум