Спеціальні потреби

Що чекати від акції "Милосердя"? - 2003-08-30


В Україні готуються до проведення Всеукраїнської благодійної акції Милосердя”. Організована урядом акція, що розпочнеться 1 вересня, приурочена до Міжнародного дня громадян похилого віку та Міжнародного дня інвалідів.

Український уряд узявся організувати благодійну допомогу нужденним. Акція “Милосердя” проходить в Україні вже четвертий рік поспіль. “Нинішній рік -- особливий, Указом Президента він визначений як рік людей з особливими потребами”, -- нагадав голова оргкомітету акції, віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник:

„Ми знаємо, як нелегко доводиться в нинішніх економічних умовах людям похилого віку, інвалідам, малозабезпеченим громадянам. Тому держава намагається робити все можливе для поліпшення їхнього добробуту. Поряд з державною системою соціального захисту населення, з кожним роком все більших обертів набуває відродження та розвиток благодійної діяльності, який опікає і спрямовує безпосередньо Президент України.”

Як повідомив пан Табачник, за роки проведення акції малозабезпеченим громадянам надано допомогу загальною сумою понад 460 мільйонів гривень. Всього допомогу отримало 8 мільйонів осіб. Як вважає оргкомітет, досягнуто суттєвого поступу в розв’язанні соціальних проблем найбільш вразливих і незахищених верств населення.

А тим часом якщо розділити ці 460 мільйонів гривень на 8 мільйонів отримувачів, вийде 57 з половиною гривень на одну особу за всі 4 роки – зарано, мабуть, говорити про “суттєвий поступ”: „Спасибі й на тому, але ясна річ, що це за 50 гривень”.

Говорить інвалід другої групи, громадський активіст і заслужений журналіст України Леонід Кудряшов. Як каже він, українська влада могла б реально допомогти людям з особливими потребами, якби подбала про під’їзди для інвалідних візків, яких ніде нема навіть у центрі Києва. За його словами, якщо одним з перших законів незалежної держави був закон про основи соціальної захищеності інвалідів, і Україна була тоді в цьому попереду всіх країн СНД, то пізніше закон лише декларувався, але не виконувався. Зараз порятунок інвалідів, каже він, справа рук самих інвалідів та їхніх громадських організацій:

„Ця ініціатива йде знизу, і держава змушена іти на поступки для того, щоб виконувалися ті положення закону, які ще в 91 році були проголошені.”

XS
SM
MD
LG