Спеціальні потреби

Актуально

Ще один новий законопроект змін до Конституції - 2003-09-06

Найближчим часом до Конституційного суду може надійти новий законопроект щодо внесення змін до Конституції. Основні його положення передбачають продовження терміну повноважень Президента та Парламенту. А також положення про обрання Президента Верховною Радою.

Цьогорічні літні канікули більшість депутатів використали для ретельного доопрацювання положень про внесення змін до Конституції. Не зважаючи на те, що до Конституційного суду вже були подані два законопроекти на цю тему, парламентарі спільно з Адміністрацією Президента вирішили максимально модернізувати політичний устрій країни. Результатом їх роботи став законопроект зареєстрований 4-го вересня у парламенті представниками парламентської більшості Степаном Гавришем, Раїсою Богатирьовою і Катериною Ващук.

Основними положеннями нового законопроекту передбачається збільшення терміну повноважень Верховної Ради з 4 до 5 років. Крім того парламент має обирати Президента на 5 років шляхом таємного голосування. За його кандидатуру мають проголосувати не менш ніж 300 депутатів. У новому законопроекті на формування коаліції парламенту приділяється 1 місяць, на обрання Президента - 3, на формування персонального складу Кабінету Міністрів - 60 днів. За поданням Президента парламент призначає прем’єр-міністра, міністра оборони, міністра закордонних справ і голову Служби безпеки. За поданням прем’єр-міністра – обираються члени Кабінету Міністрів. Парламент також вирішує питання про відставку прем’єра і членів уряду. Згідно із новим законопроектом проведення чергових виборів Президента має відбутись у 2004 році на всенародному референдумі. Наступного Президента у 2006-му році вже обиратиме Парламент.

Президент Леонід Кучма під час сьогоднішньої зустрічі із координатором парламентської більшості Степаном Гавришем підкреслив, що більшість повинна шукати компроміси і партнерство з іншими політичними силами, які могли б забезпечити проведення реформи. Кучма і Гавриш під час розмови відзначили, що політична реформа повинна привести до такої системи, за якої Рада стала б політичним центром, що, на їхню думку, відповідає інтересам українців.

Між тим проти проведення такої політичної реформи виступає блок “Наша Україна”. Віктор Ющенко пропонує, щоб з 2006 року парламентські вибори і вибори до місцевих рад усіх рівнів проходили за пропорційною схемою, а вибори Президента мають відбутися в 2004 році на п’ятилітній термін і бути прямими і всенародними. На думку ще одного представника “Нашої України” Миколи Катеринчука Конституційний Суд виступить проти обрання Президента парламентом, оскільки 157 стаття чинної Конституції забороняє вносити будь-які зміни, що скасовують або обмежують права громадян.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG