Спеціальні потреби

Перше пленарне засідання Верховної Ради - 2003-09-10


Сьогодні вперше з часу канікул депутати українського парламенту зібралися на пленарне засідання. Його вирішили присвятити питанню продовольчої безпеки. Наступними днями депутати розглядатимуть інші найбільш актуальні проблеми.

Перше парламентське засідання Верховна Рада присвятила темі продовольчої безпеки країни. Уряд Віктора Януковича звітував перед депутатами про подолання зернової кризи та результати жнив.

Врожай-2003 в Україні низький як ніколи. Країна, яка у минулому році зробила серйозну спробу повернути собі імідж “Житниці Європи” тепер сама мусить завозити хліб нині урядовці визнають – у всьому винні не лише природні умови. Проблемою є відсутність продуманої стратегії аграрного ринку. Якщо у минулому році український хліб продавали по 260 гривен за тонну, то цього року він коштуватиме одну тисячу гривен. Такий диспаритет цін є наслідком відсутності будь-якої політики у цій сфері. Відтак урядовці, які заради подолання продовольчої кризи вдалися до серйозного регулювання у галузі, переконані, що діяли правильно.

У парламенті дії уряду більшість фракцій назвали правильними і ефективними. Найменше критичними були пропрезидентські фракції

Комуністи державне втручання в справи сільськогосподарських виробників називають навіть недостатнім. Натомість праві переконані – подальша регуляція призведе до негативних наслідків – повного обвалу цін. На думку голови профільного комітету нашоукраїнця Івана Томича, далі мають бути задіяні ринкові механізми, в тому числі і природне зростання ціни на хліб.

Схоже, що відпускати ціни урядовці поки що не збираються. А в депутатів просять лише продовжити дію закону про тимчасове скасування ввізного мита на зерно. Одночасно уряд планує дещо обмежити вивезення з України сільгосппродукції, зокрема фуражного зерна. Лише такі непопулярні заходи, на думку Івана Кириленка, дозволять запобігти черговій кризі, тепер вже у тваринництві.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG