Спеціальні потреби

Позиції високопосадовців щодо ЄЕП - 2003-09-12


Прем'єр-міністр Віктор Янукович заявив, що його уряд підтримує підписання проектів документів про створення Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусії і Казахстану, але вважає необхідною умовою їх відповідність українському законодавству.

Таку заяву Віктор Янукович змушений був зробити після того, як в середу уряд на своєму засіданні прийняв одностайне рішення відкласти на тиждень визначення своєї позиції щодо проекту. Члени кабміну висловили критичні зауваження щодо тексту документу і, відправили його на доопрацювання. Янукович висловив впевненість у підписанні цих документів у запланований термін - на Ялтинському саміті СНД 18-19 вересня.

Також на вчасне ухвалення Угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД розраховує президент Леонід Кучма. Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Известия".

В той же час лідер партії «Реформи і порядок» народний депутат Віктор Пинзеник висловлює сумнів у тому, що угода буде ратифікована в парламенті, навіть якщо її підпише президент. Він каже, що нинішній її текст суперечить конституції України.

В.Пинзеник: „Якщо угода суперечить конституції, то спочатку треба внести зміни в конституцію. Це дає право сподіватися, що така угода не має права на підписання. Коли розглядалося це питання на погоджувальній раді дехто із фракцій більшості заявили, що ми не можемо підписувати угоду, яка означає втрату незалежності України. Таку позицію висловили немало представників фракцій більшості. Без їхнього рішення питання не може бути внесене в порядок денний Верховної Ради.” Фракція „Наша Україна” вже заявила, що не підтримає угоду. Її лідери планують провести акції протесту під час ялтинського самміту СНД, в ході якого планують підписати установчі документи ЄЕП.

Поки що про свою однозначну підтримку створення ЄЕП заявили дві парламентські фракції. Лідер комуністів Петро Симоненко наполягає, що угода сприятиме розширенню економічних зв’язків із Росією. Рішення підтримати угоду прийняла також СДПУ(о). Така позиція була схвалена на засіданні Політбюро партії 10 вересня.

Поки що від коментарів щодо підписання угоди про створення спільного економічного простору утримувалися представники ЄС. В четвер в Україну прибув представник Єврокомісії з питань розширення Гюнтер Ферхойген. Очікують, що якісь заяви щодо цього будуть оголошені після зустрічі із Леонідом Кучмою, головою уряду Віктором Януковичем та спікером Володимиром Литвином.

XS
SM
MD
LG