Спеціальні потреби

Що цікавить військовослужбовців та їхні сім'ї - "гаряча лінія" з Марчуком - 2003-09-16


Жоден з громадян, які впродовж двох годин дзвонили на урядову “гарячу лінію”, не поцікавився “високою політикою” – у міністра оборони не питали ні про боєздатність української армії, ні навіть про відвіданий ним нещодавно миротворчий контингент в Іраку. Військовослужбовці, їхні дружини і матері розпитували про пенсії, про квартири, про плановане скорочення в армії. Міністр повідомив, що несправедлива, за його словами, різниця в пенсії відставникам радянської і української армії до 2005 року буде подолана, і розрив почнуть скорочувати вже з 1 жовтня цього року, а також запевнив, що звільнення військовиків здійснюватимуть лише під гарантії грошових компенсацій та безплатного перенавчання.

Коли вичерпались дві години, відведені на “гарячу лінію”, Євген Марчук відповів на запитання журналістів. Як він вважає, плани України підписати угоду про Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном не стануть на перешкоді її зближенню з НАТО:

„Я думаю, що це ніяк не вплине, тому що є нормативно затверджені документи, є Указ Президента щодо нової стратегії України, 23 травня минулого року, є державні програми співпраці з НАТО, є парламентська підтримка цього процесу – я думаю, що це ніяк не позначиться, тому що він не є альтернативно-ультимативний до наших стосунків з Росією.”

За словами міністра оборони, новим етапом у просуванні України до НАТО має стати стамбульський саміт країн Альянсу у травні наступного року. До цього саміту Україна готує перехід від цільового щорічного плану дій до плану дій щодо членства в НАТО:

”Це інший режим, це вже набагато складніше і конкретніше в часі. 010 І найскладніше там не мілітарні проблеми, а політичні, економіка, права людини, гуманітарна сфера, це стан судової системи…”

Торкнувшись українського миротворчого контингенту в Іраку, міністр оборони сказав, що, незважаючи на те, що провінція Васіт, де він дислокований, не така спокійна, як гадалося, питання про відкликання контингенту наразі не стоїть – так само як і про його збільшення:

”Дійсно, провінція не така напружена, як інші, але це не значить, що це райські місця, і ми самі попали раз під ситуацію, коли на шляху підірваний був фугас. Мова не йде зараз про відкликання. Мова зараз іде про необхідність вжиття додаткових заходів додаткові заходи щодо забезпечення безпеки військовослужбовців. Американці не зверталися до нас з проханням збільшити кількість нашого контингенту, друге ми не можемо збільшити його, тому що ця чисельність визначена законом – 1800 чоловік.”

Євген Марчук, звертаючись до журналістів, пообіцяв їм сприяння в розкопуванні негараздів в армії:

„Поменше показухи – і побільше правди. Якщо щось не вийшло, то так треба і казати, ну, не туди вистрілили, щось іще трапилося” – і одразу запропонував тему: хабарі, що їх змушені давати дехто з військовиків, щоб потрапити в миротворці.

XS
SM
MD
LG