Спеціальні потреби

У Сімферополі організатори Форуму демократичних сил зіткнулись з перепонами зі сторони місцевої влади. - 2003-11-16


16 листопада у Симферополі відбувся Кримський регіональний Форум демократичних сил. Як і у Донецьку, тут мав місце спротив місцевої влади, хоча і не такий сильний, - кажуть організатори Форуму. Літак з лідером блоку «Наша Україна» Віктором Ющенком та народними депутатами України на борту прибув до Сімферополя на дві години пізніше від запланованого. Аеропорт виявився надзвичайно перевантаженим. Однак, саме у цей час у Сімферополі приймали рейс з Тель–Авіва, а один з літаків відбув до столиці України. Саме біля будинку аеропорту група молодих людей намагалася ініціювати політичне протистояння. Пікет противників лідера блоку «Наша Україна» нараховував близько півсотні осіб, які перекривали дорогу і прагнули не допустити літак з Віктором Ющенком до Сімферополя та зірвати проведення Форуму.

Тим часом, за повідомленням кримського регіонального представництва блоку «Наша Україна»: «Переважна більшість кримчан приймали Віктора Ющенка щиро. На півострові так само стурбовані ситуацією яка складається в Україні з демократією та засобами масової інформації».

В інтерв'ю Голосу Америки народний депутат України від фракції «Наша Україна» Петро Порошенко сказав: «Крим стає виборцем Віктора Ющенка. І ті позиції, які Він відстоює, вони абсолютно поділяються людьми які з нами спілкувалися. В тому числі, проведена зустріч з депутатами Кримського парламенту і знайдено порозуміння, мені здається. Багато чого відбувається внаслідок відсутності спілкування та інформаційної блокади».

Тим часом, представник президента України у Криму Олександр Діденко вважає, що проведений Форум демократичних сил не збільшить кількість прихильників Віктора Ющенка, а може лише «дестабілізувати ситуацію в АРК. Це пропагандиська місія, яка не має нічого спільного з інтересами країни в цілому та автономії зокрема».

Ще один народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазин має свою точку зору на причини перешкод, які чинить влада організаторам регіональних Форумів демократичних Сил, зокрема, і у Сімферополі:

«Паталогічним жахом це пояснюється. Більше немає чим пояснити. Вони побоюються того, що в Україні буде так як у Росії – один олігарх перебуває у Великій Британії, другий – сидить у в'язниці, третій у Греції. Приблизно теж саме чекає на донецьких та київських олігархів з перемогою Віктора Ющенка. Вони це дуже добре усвідомлюють тому панічно бояться. У цих людей мета не як зробити народ щасливим, а як обдурити народ».

16 листопада на зустрічі з депутатами Кримського парламенту Віктор Ющенко запропонував створити міжпарламентську робочу групу, яка має визначити коло питань що турбують мешканців півострова та вимагають негайного вирішення.

У Кримському Форумі демократичних сил взяли участь близько 1000 учасників. Працівники міліції, за допомогою охорони Форуму, затримали кількох осіб які мали з собою фарбу та петарди. Будь які спроби вчинити провокації були невдалими. Учасники форуму, серед іншого, ухвалили резолюцію у якій закликали до проведення чесних та демократичних виборів в Україні.

XS
SM
MD
LG