Спеціальні потреби

18 листопада будинок Одеської обласної держадміністрації пікетували активісти громадських організацій та політичних партій. - 2003-11-20


18 листопада будинок Одеської обласної держадміністрації пікетували активісти громадських організацій та політичних партій. Представники регіонального відділення Всеукраїнської організації «Громадський контроль» вимагали провести обговорення концепції реконструкції міста у відповідності із законом. Вони переконані, що мова фактично йде про остаточне знищення історичного обличчя Одеси і продовження забудови приморської зони елітними будинками для чиновників різного рівня.

На думку представниці організації «Громадський Контроль» Зої Ковальової: «Знищення Одеси, з ухваленням концепції розвитку міста та нового генплану, вийде на свій завершальний етап. Після закриття багатьох санаторіїв, будинків відпочинку – новим генпланом буде знищене історичне обличчя Одеси. На нашу думку, слово «реконструкція» для центральної частини міста є неприйнятним. Мова може йти виключно про реставрацію». Тим часом, представництво блоку «Наша Україна» в Одесі оприлюднило çаяву з приводу намірів міського голови Руслана Боделана продати підприємство «Одесаводоканал». Як наголошено у поширеному документі: «Виноситься питання про передачу в оренду на 49 рокiв комунального пiдприємства «Одесводоканал» комерцiйнiй компанiї «Iнфокс» за орендну плату - 1 гривня. Це рiшення пропонується затвердити без громадського обговорення, висновкiв незалежної експертизи, без урахування позицiї одеської мiської громади. На погляд регіонального представництва блоку «Наша Україна» – мова фактично йде про початок приватизацiї комунального пiдприємства, яке є природнiм монополiстом та дiяльнiсть якого стосується кожного одесита. Це рiшення носить полiтичний характер. Вiдомо, що фiрма «Iнфокс» не чужа для соцiал-демократiв об'єднаних - народних депутатiв Миколи Лiсiна та Миколи Злочевського, якi пройшли до парламенту за списками цiєї партiї. За таких умов зрозумiло, чому мiська влада вирiшила стратегiчне для всiх одеситiв питання без проведення громадського обговорення та вiдкритого тендеру». Депутати міськради до застережень блоку «Наша Україна» не прислухалися і згадану пропозицію міського голови Одеси підтримали. За словами активіста представництва блоку «Наша Україна» Андрія Іщенка: «Це фактично продаж. Ми прийшли протестувати проти цього. Ми прийшли протестувати і проти підвищення цін на хліб. Вважаємо, що за це мають нести відповідальність ті хто сьогодні очолює уряд, а це насамперед представники Партії регіонів - Віктор Янукович та Руслан Боделан».

Підтримали протести організації «Громадський контроль» і активсти Комітету захисту прав людини. За словами Голови Комітету Ганни Михайленко:

«Потрібен обов'язковий контроль за землею, прибережною зоною. Є підстави думати, що за спиною Руслана Боделана стоять люди які мають свої далекоглядні цілі».

Серед учасників пікету сесії Одеської міськради був і громадський активіст Микола Чумаченко. На його думку: «Йде наступ на все без виключення. Архитектура – дуже показовий приклад, бо ми ходимо і бачимо, а багато є такого, що приховано від нашого ока. Якщо все перераховувати, у вас не вистачить плівки на диктофоні. Відбувається пограбунок і знищення народу – корінних українців в першу чергу».

Проти так званої «реконструкції» Одеси прийшла пікетувати і група студентів з Одеського державного університету. Молодь виявилася не байдужою до майбутнього історичної архитектури, відомого у багатьох куточках світу, міста на Чорному морі. Пікетування сесії Міськради підтримали і активісти політичних партій – «Батьківщина», Республіканська христианська партія, Зелена партія України. Нажаль, представництво блоку „Наша Україна”, під час написання гасел, які тримали учасники пікетування, користувалося виключно російською мовою. Тут не було жодного україномовного гасла. Кореспондента «Голосу Америки» на сесію міськради не допустили. Пояснювати причини відсутності запрошення для висвітлення роботи сесії чиновники міської Ради не стали.

XS
SM
MD
LG