Актуально
18 листопада будинок Одеської обласної держадміністрації пікетували активісти громадських організацій та політичних партій. - 2003-11-20
18 листопада будинок Одеської обласної держадміністрації пікетували активісти громадських організацій та політичних партій. Представники регіонального відділення Всеукраїнської організації «Громадський контроль» вимагали провести обговорення концепції реконструкції міста у відповідності із законом. Вони переконані, що мова фактично йде про остаточне знищення історичного обличчя Одеси і продовження забудови приморської зони елітними будинками для чиновників різного рівня.
На думку представниці організації «Громадський Контроль» Зої Ковальової: «Знищення Одеси, з ухваленням концепції розвитку міста та нового генплану, вийде на свій завершальний етап. Після закриття багатьох санаторіїв, будинків відпочинку – новим генпланом буде знищене історичне обличчя Одеси. На нашу думку, слово «реконструкція» для центральної частини міста є неприйнятним. Мова може йти виключно про реставрацію». Тим часом, представництво блоку «Наша Україна» в Одесі оприлюднило çаяву з приводу намірів міського голови Руслана Боделана продати підприємство «Одесаводоканал». Як наголошено у поширеному документі: «Виноситься питання про передачу в оренду на 49 рокiв комунального пiдприємства «Одесводоканал» комерцiйнiй компанiї «Iнфокс» за орендну плату - 1 гривня. Це рiшення пропонується затвердити без громадського обговорення, висновкiв незалежної експертизи, без урахування позицiї одеської мiської громади. На погляд регіонального представництва блоку «Наша Україна» – мова фактично йде про початок приватизацiї комунального пiдприємства, яке є природнiм монополiстом та дiяльнiсть якого стосується кожного одесита. Це рiшення носить полiтичний характер. Вiдомо, що фiрма «Iнфокс» не чужа для соцiал-демократiв об'єднаних - народних депутатiв Миколи Лiсiна та Миколи Злочевського, якi пройшли до парламенту за списками цiєї партiї. За таких умов зрозумiло, чому мiська влада вирiшила стратегiчне для всiх одеситiв питання без проведення громадського обговорення та вiдкритого тендеру». Депутати міськради до застережень блоку «Наша Україна» не прислухалися і згадану пропозицію міського голови Одеси підтримали. За словами активіста представництва блоку «Наша Україна» Андрія Іщенка: «Це фактично продаж. Ми прийшли протестувати проти цього. Ми прийшли протестувати і проти підвищення цін на хліб. Вважаємо, що за це мають нести відповідальність ті хто сьогодні очолює уряд, а це насамперед представники Партії регіонів - Віктор Янукович та Руслан Боделан».
Підтримали протести організації «Громадський контроль» і активсти Комітету захисту прав людини. За словами Голови Комітету Ганни Михайленко:
«Потрібен обов'язковий контроль за землею, прибережною зоною. Є підстави думати, що за спиною Руслана Боделана стоять люди які мають свої далекоглядні цілі».
Серед учасників пікету сесії Одеської міськради був і громадський активіст Микола Чумаченко. На його думку: «Йде наступ на все без виключення. Архитектура – дуже показовий приклад, бо ми ходимо і бачимо, а багато є такого, що приховано від нашого ока. Якщо все перераховувати, у вас не вистачить плівки на диктофоні. Відбувається пограбунок і знищення народу – корінних українців в першу чергу».
Проти так званої «реконструкції» Одеси прийшла пікетувати і група студентів з Одеського державного університету. Молодь виявилася не байдужою до майбутнього історичної архитектури, відомого у багатьох куточках світу, міста на Чорному морі. Пікетування сесії Міськради підтримали і активісти політичних партій – «Батьківщина», Республіканська христианська партія, Зелена партія України. Нажаль, представництво блоку „Наша Україна”, під час написання гасел, які тримали учасники пікетування, користувалося виключно російською мовою. Тут не було жодного україномовного гасла. Кореспондента «Голосу Америки» на сесію міськради не допустили. Пояснювати причини відсутності запрошення для висвітлення роботи сесії чиновники міської Ради не стали.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум