Спеціальні потреби

Актуально

В Одесі  вшанували пам'ять жертв Голодомору. - 2003-11-24

У суботу в Одесі, у Кафедральному Соборі Різдва Христового, Його Преосвященство, єпископ Одеський і Балтський, Владика Паїсій, у співслужінні одеського духівництва, відправив Панахиду в пам'ять жертв голодомору 1932-1933 років.

Панахиду замовило Одеське представництво блоку «Наша Україна». Щоб вшанувати пам'ять жертв атеїстичного режиму до храму прийшли віруючі Одеси але тут не було жодного представника від вищезгаданого політичного блоку. Схоже, активісти та керівництво регіонального представництва «Нашої України» у Кафедральному Соборі Різдва Христового УПЦ Київський Патріархат, не прислухалося до заклику Віктора Ющенка і о десятій годині ранку, власними руками свічок в пам'ять про жертв голоду не запалювали. Про це говорив, у своєму Зверненні до віруючих, і єпископ Одеський і Балтський УПЦ КП, Владика Паїсій:«Жодна людина з цієї великої політичної сили не прийшла для того щоби поставити свічку. Вони лише замовили це. Замовили як замовляють у магазині. Але, я знаю що кров тих українців які загинули не буде марною. Те що не може зробити людина - може зробити Бог. Ми будемо бачити свою Помісну Церкву міцною. Ми будемо бачити її шанованою та визнаною. Навіть якщо цього не бажають люди, головне щоби цього хотів Бог. Маємо багато мучеників, які на небі складають спільноту, що загинула за українські національні ідеали.Нехай буде їм ВІЧНАЯ ПАМ'ЯТЬ!».

23 листопада духівництво УПЦ Київського Патріархату відслужило Панахиду за жертв спровокованого Москвою голодомору і біля пам'ятного Хреста у містечку Іллічівськ, Одеської області. Благочинний УПЦ КП в місті Одесі, отець Віталій Сеник, у зверненні до представників громадських організацій та політичних партій Іллічівська, сказав: «Наші батьки, на яких випала доля пережити жах, коли помирали їхні діти, коли батьки їхні помирали від голоду, бо від них забирали останню їжу, вони, дорогі, напевне думали: «Господи, є ти на небі, чи ні? І чому ти нас так караєш?». Нам слід над тими словами задуматися і зробити висновок».

Нажаль, влада в Одесі, цими днями, не провела жодного заходу спрямованого на вшванування жертв голодомору 1932-33 років. Тим часом, у сусідньому Миколаєві обласна держадміністрація відкрила меморіальний комплекс. Його розміщено на місці де тривалий час стояв дерев'яний пам'ятний хрест встановлений обласною організацією Народного Руху України в пам'ять про тих хто вмер від голоду на Миколаївщині.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG