Спеціальні потреби

Україна сьогодні переживає серйозні проблеми із реформуванням  збройних сил - 2003-11-24


Україна сьогодні переживає серйозні проблеми із реформуванням збройних сил. Складності цього процесу обговорювались під час громадських слухань «Колишні військові об’єкти та людський вимір».

Процес конверсії є довгим і складним навіть в економічно розвинутих країнах. В Україні він є ситуативним, неефективним та непрозорим, відзначають експерти українського незалежного центру політичних досліджень. Держава не здатна подолати економічні, соціальні та екологічні наслідки реформування самостійно. У свою чергу представники Національного координаційного центру адаптації військовослужбовців, кажуть, що соціальна проблема захисту військових потребує найбільшої уваги. Реально усі розуміють, що найближчі кілька років у державі не буде коштів для того, щоб просто відселити людей, які зараз живуть у військових містечках. Як приклад наводиться військова база Нові Білокоровичі 50-ї дивізії ракетних військ стратегічного призначення. Там проживає близько 3–ох тисяч звільнених офіцерів. База знаходиться у лісі і зрозуміло, що ні про який розвиток інфраструктури говорити не доводиться. На відселення людей в держави грошей немає.

Проте з іншої сторони це лише одна сторона проблеми. Представник міністерства оборони України генерал–майор Микола Гнип каже, що у самих військових, які б мали після розформування військових об’єктів передавати їх у безкоштовну власність міських адміністрацій так само часом виникають труднощі.

Микола Гнип: «Я наведу приклад коли посеред міста знаходилась військова частина. Її розформували, всі її об'єкти функціонують і можна сказати, що вони знаходяться в задовільному стані. Але місцева адміністрація, для того, щоб прийняти це військове містечко яке коштує мільйони гривень, говорить, ви нам відремонтуйте все, вкладіть ще, в цьому конкретному містечку близько п'яти мільйонів гривень треба було вкласти, для того щоб ми його прийняли».

Представники міністерства оборони дивуються, з того, що відбувається, бо ситуація незвична. Мало того, що міністерство безкоштовно віддає свої військові об’єкти, які коштують достатньо дорого, так воно ще й змушене за них доплачувати.

У Мінекономіки на ситуацію дивляться скептично. За словами начальника управління економіки та безпеки Міністерства економіки В’ячеслава Артем’єва, грошей на вирішення військових проблем у держави немає.

В'ячеслав Артем'єв: «Як представник міністерства економіки скажу так, якщо наш бюджет України складає близько 80 міліардів гривень, то цього дуже недостатньо для того щоб вирішити ті проблеми які залишились нам з часів ще Радянського Союзу, Радянської армії».

Учасники громадських слухань відзначали, що про проблеми, які сьогодні існують із реформуванням збройних сил, можна лише говорити. І намагатись знайти якісь рішення у колі фахівців та експертів.

XS
SM
MD
LG