Спеціальні потреби

Актуально

Посол США в Україні Джон Гербст відвідав Одесу. - 2003-12-12

Джон Гербст офіційно передав голові державної митної служби України Миколі Каленському новий прилад для боротьби зі злочинністю. Цей прилад, змонтований на вантажівці і дає можливість розпізнавати приховані вантажі у автопричепах та морських контейнерах. Його придбання є важливим кроком України у боротьбі з перевезенням контрабандних вантажів через пропускні пункти України. На самому початку Державна митна служба України використовуватиме прилад в морських портах Одеси та на кордонах з Молдовою.

Система, що розшифровується з англійської як пересувна система перевірки транспортних засобів і вантажів надає можливість інспекторам митної служби проводити візуальний внутрішній огляд вантажівок і контейнерів, не відкриваючи їх. Під час проходження вантажних машин чи контейнерів, гамма-промені надають інспектору, який знаходиться перед пультом управління, можливість бачити комп’ютерне зображення. Монітор комп’ютера відтворює картину внутрішнього простору машини чи контейнера подібну до картини, яку бачить лікар, коли він робить рентгенівський знімок грудної клітини пацієнта. Наприклад, інспектор митної служби зможе визначити, чи у контейнері знаходиться законнний вантаж, чи незадекларована зброя. Гамма-промені використовуються тому, що вони безпечніші за рентгенівські.

Двадцять три інспектори митної служби України, які працюють у наземних та морських пунктах пропуску, вже пройшли навчальний курс з використання системи. У нормальних умовах експлуатації бригада з трьох осіб може привести прилад у робочій стан за 15-20 хвилин. Кожні три хвилини перевірку можуть проходити одна вантажна автомашина чи контейнер.

З урахуванням вартості навчального курсу, запасних частин та довгострокової гарантії повна вартість приладу складає приблизно півтора мільйони доларів.

Мобільну систему передано Україні за програмою Державного департаменту США зі встановлення системи експортного контролю та безпеки кордонів. Початково програма надавала технічну підтримку новим незалежним державам колишнього Радянського Союзу та країнам Центральної та Східної Європи, а тепер поширює свою дію на багато інших країн світу. Метою цієї програми є надання країнам підтримки у розвитку надійної системи експортного контролю за пересуванням звичайної зброї та небезпечних технологій, а також посилення протидії незаконному експорту таких вантажів.

Програма зі встановлення системи експортного контролю та безпеки кордонів розпочала свою діяльність в Україні у 1993 році. В цілому на роботу з проектами експортного контролю та безпеки кордонів США надали Україні допомогу на суму 8 мільйонів доларів.

Посол США Джон Гербст мав зустріч з Головою Одеської обласної Ради Володимиром Новацьким та взяв участь у брифінгу для журналістів. Відповідаючи на запитання Голосу Америки пан посол прокоментував рішення Конституційного суду України щодо законності обрання Президента України Верховною Радою.

Джон Гербст: «Я не бачив і не читав рішення Конституційного суду, але я перечитував відповідну частину розділу Конституції України у якому, наскількі я розумію, сказано, що Президент має обиратися на пряму виборцями».

Коментуючи стан економічних взяємин між США та Одещиною Голова Одеської облради Володимир Новацький сказав: «Нині, нажаль, спостерігаємо незначне скорочення зовнішнього товарообігу. Він складає 60 мільйонів доларів. Але, враховуючи той факт, що тиждень тому ми підписали угоду з відомим американським банком про інвестування 40 мільйонів доларів у Вільну економічну зону «Рені» – це стане черговим поштовхом у подальшому розвитку наших взаємин».

Голова управління зовнішньо-економічних зв'язків і європейської інтеграції Одеської обласної держадміністрації Констянтин Ржепішевський покладає великі надії на цю угоду.

Констянтин Ржепішевський: «Нині триває розробка гарантій американським партнерам у вільній економічній зоні «Рені». І ми маємо надію, що після цього, як сказав керівник «Ексімбанку», це буде зелене світло для американських бізнесменів».

Посол США в Україні Джон Гербст побував і на нафтотерміналі «Південний» назвавши його надзвичайно перспективним об'єктом, який сприятиме енергетичній незалежності України.

Джон Гербст:«Україна прагне інтегруватися до Європи і займатися перевалкою нафти з Каспійського басейну до Європи. США допомагатимуть України досягти цієї мети. Нині ведуться переговори про інвестування в нафтопровод «Південний». Угода досягнута між Україною і Польщею є вагомим компонентом у розвитку проекту Одеса-Броди».

Посол США в Україні, під час перебування в Одесі, відвідав обласний Центр профілактики ВІЛ – СНІД. Він пообіцяв сприяти розвитку програми допомоги згаданому Центру і оцінив його роботу як продуктивну.

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG