Спеціальні потреби

Актуально

Посол США в Україні Джон Гербст відвідав Одесу. - 2003-12-12

Джон Гербст офіційно передав голові державної митної служби України Миколі Каленському новий прилад для боротьби зі злочинністю. Цей прилад, змонтований на вантажівці і дає можливість розпізнавати приховані вантажі у автопричепах та морських контейнерах. Його придбання є важливим кроком України у боротьбі з перевезенням контрабандних вантажів через пропускні пункти України. На самому початку Державна митна служба України використовуватиме прилад в морських портах Одеси та на кордонах з Молдовою.

Система, що розшифровується з англійської як пересувна система перевірки транспортних засобів і вантажів надає можливість інспекторам митної служби проводити візуальний внутрішній огляд вантажівок і контейнерів, не відкриваючи їх. Під час проходження вантажних машин чи контейнерів, гамма-промені надають інспектору, який знаходиться перед пультом управління, можливість бачити комп’ютерне зображення. Монітор комп’ютера відтворює картину внутрішнього простору машини чи контейнера подібну до картини, яку бачить лікар, коли він робить рентгенівський знімок грудної клітини пацієнта. Наприклад, інспектор митної служби зможе визначити, чи у контейнері знаходиться законнний вантаж, чи незадекларована зброя. Гамма-промені використовуються тому, що вони безпечніші за рентгенівські.

Двадцять три інспектори митної служби України, які працюють у наземних та морських пунктах пропуску, вже пройшли навчальний курс з використання системи. У нормальних умовах експлуатації бригада з трьох осіб може привести прилад у робочій стан за 15-20 хвилин. Кожні три хвилини перевірку можуть проходити одна вантажна автомашина чи контейнер.

З урахуванням вартості навчального курсу, запасних частин та довгострокової гарантії повна вартість приладу складає приблизно півтора мільйони доларів.

Мобільну систему передано Україні за програмою Державного департаменту США зі встановлення системи експортного контролю та безпеки кордонів. Початково програма надавала технічну підтримку новим незалежним державам колишнього Радянського Союзу та країнам Центральної та Східної Європи, а тепер поширює свою дію на багато інших країн світу. Метою цієї програми є надання країнам підтримки у розвитку надійної системи експортного контролю за пересуванням звичайної зброї та небезпечних технологій, а також посилення протидії незаконному експорту таких вантажів.

Програма зі встановлення системи експортного контролю та безпеки кордонів розпочала свою діяльність в Україні у 1993 році. В цілому на роботу з проектами експортного контролю та безпеки кордонів США надали Україні допомогу на суму 8 мільйонів доларів.

Посол США Джон Гербст мав зустріч з Головою Одеської обласної Ради Володимиром Новацьким та взяв участь у брифінгу для журналістів. Відповідаючи на запитання Голосу Америки пан посол прокоментував рішення Конституційного суду України щодо законності обрання Президента України Верховною Радою.

Джон Гербст: «Я не бачив і не читав рішення Конституційного суду, але я перечитував відповідну частину розділу Конституції України у якому, наскількі я розумію, сказано, що Президент має обиратися на пряму виборцями».

Коментуючи стан економічних взяємин між США та Одещиною Голова Одеської облради Володимир Новацький сказав: «Нині, нажаль, спостерігаємо незначне скорочення зовнішнього товарообігу. Він складає 60 мільйонів доларів. Але, враховуючи той факт, що тиждень тому ми підписали угоду з відомим американським банком про інвестування 40 мільйонів доларів у Вільну економічну зону «Рені» – це стане черговим поштовхом у подальшому розвитку наших взаємин».

Голова управління зовнішньо-економічних зв'язків і європейської інтеграції Одеської обласної держадміністрації Констянтин Ржепішевський покладає великі надії на цю угоду.

Констянтин Ржепішевський: «Нині триває розробка гарантій американським партнерам у вільній економічній зоні «Рені». І ми маємо надію, що після цього, як сказав керівник «Ексімбанку», це буде зелене світло для американських бізнесменів».

Посол США в Україні Джон Гербст побував і на нафтотерміналі «Південний» назвавши його надзвичайно перспективним об'єктом, який сприятиме енергетичній незалежності України.

Джон Гербст:«Україна прагне інтегруватися до Європи і займатися перевалкою нафти з Каспійського басейну до Європи. США допомагатимуть України досягти цієї мети. Нині ведуться переговори про інвестування в нафтопровод «Південний». Угода досягнута між Україною і Польщею є вагомим компонентом у розвитку проекту Одеса-Броди».

Посол США в Україні, під час перебування в Одесі, відвідав обласний Центр профілактики ВІЛ – СНІД. Він пообіцяв сприяти розвитку програми допомоги згаданому Центру і оцінив його роботу як продуктивну.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG