Спеціальні потреби

Актуально

Миколаїв готовий до створення умов для американських інвесторів. - 2003-12-23

Миколаїв готовий до створення умов для американських інвесторів, заявляє міський голова Володимир Чайка. На його думку підстав для взаємовигідної співпраці є чимало.

За останні два роки, розповідає пан Чайка, місту вдалося зробити конкретні кроки аби можливості Миколаїва стали відомими західним інвесторам, місто було відкритим для вільного підприємництва. Конкретний приклад – підприємство «Нібулон», яке вже отримало інвестиції розміром 23 мільйона доларів на запровадження передових технологій збереження зернових. Це досить великий бізнес. Інвестиції надійшли з Канади та Сполучених Штатів Америки. У Миколаєві створено умови для розвитку приватного морського транспортного бізнесу. Успішно використовує російські та беларуські інвестиції Миколаївський приватний порт.

Володимир Чайка: «Для залучення американських інвестицій ми нині пропонуємо житлово-комунальне господарство. Ми кажемо, що готові віддати в аренду водо-каналізаційні системи, мережи водопостачання для того щоби тут було створено сучасні системи, які б працювали і на американців. Ми не хочемо працювати лише в один бік. Ми хочемо партнерства, яке давало б можливість сторонам відчувати економічну користь. Вільні приміщення миколаївських підприємств можуть створити умови і для машинобудівної галузі. Це Виробниче об'єднання «Інгул», заводи «Дормашина», мастильного обладнання. Є над чим працювати. Сьогодні я можу сказати, що якби американський капітал прийшов і був залучений у питання збирання і переробки сміття – ми були б дуже вдячні. Це якраз те питання яке необхідне для міста Миколаїва. Я вже не кажу про газоенергостанції, які необхідні Україні у зв'язку з відсутністю достатньої кількості газу, нафти. Я вважаю, що ми готові співпрацювати».

Миколаївський міський голова Володимир Чайка хотів би відчути підтримку американських установ охорони здоров'я у питаннях розповсюдження ВІЛ-СНІДу в регіоні. Кількість інфікованих ВІЛ у Миколаєві вражаюча і постійно викликає занепокоєння світової громадськості.

Володимир Чайка: «Ви знаєте про те, що у нас запроваджена Програма боротьби зі СНІДом, але це Програма не лише міста Миколаїва, а має державну вагу. Два тижні тому у Миколаїві було проведено засідання колегії Міністерства охорони здоров'я України, де ми чітко заявили, що без підтримки колег у інших країнах світу, без залучення інвестицій вийти з цього стану дуже важко. Але, ми робимо кроки у школах та студентських аудиторіях. Нажаль, Миколаїв досі перебуває серед лідерів за кількістю хворих на ВІЛ-СНІД».

Всі новини дня

У Чорному морі через війну могло загинути 50 тисяч дельфінів. Відео

У Чорному морі через війну могло загинути 50 тисяч дельфінів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

У Чорному морі через війну могло загинути близько 50 тисяч дельфінів, ще сотні - зазнали травм, кажуть у національному парку “Тузлівські лимани”. Через снаряди та міни вода в морі поступово може стати отруйною. Подробиці – в сюжеті Ірини Шинкаренко.

Державний департамент США відповів на заяву прем'єр-міністра Грузії про те, що причиною війни було бажання України вступити у НАТО

Протестувальники біля будівлі парламенту Грузії в Тбілісі, Грузія, 8 березня 2023 року. Тисячі людей збиралися протягом кількох днів у Тбілісі, щоб протестувати проти закону, що віддаляв Грузію від вступу до ЄС і НАТО. Фото AP/Зураб Церцвадзе.

Державний департамент США нагадав, що це Росія і президент Володимир Путін обрали шлях війни, тоді як Америка пропонувала «шлях діалогу та дипломатії».

Відповідаючи на прохання Грузинської служби Голосу Америки прокоментувати заяву прем’єра країни Іраклія Гарібашвілі, який сказав, що причиною війни було бажання України вступити в НАТО, представник Державного департаменту нагадав, що російська агресія проти України почалася не в 2022 році, бо повномасштабна агресія 2022 року є «продовженням незаконного захоплення Росією Криму та частин Луганської та Донецької областей у 2014 році».

«У рамках наших зусиль зі стримування президента Путіна від початку повномасштабного вторгнення на суверенну територію України 24 лютого 2022 року Сполучені Штати постійно говорили про два шляхи, які може обрати Росія: діалог і дипломатія або ескалація та масштабні наслідки. Ми доклали справжніх і щирих зусиль, щоб досягти першого, чому ми дуже віддавали перевагу, але Путін вибрав війну», – мовиться у заяві Державного Департаменту.

«Росія використовує кампанії дезінформації – цілеспрямовану, навмисну неправду або навмисне спотворення правди – щоб допомогти виправдати цю війну та підірвати демократичні інститути в усьому світі», – додав речник Держдепу.

У вівторок, на безпековому форумі Globsec, що проводився у Братиславі, столиці Словаччини, керівник уряду Грузії заявив, що бажання України приєднатися до НАТО є однією з причин, чому Росія розв'язала проти неї повномасштабну війну.

"Я не хочу спекулювати, я не хочу цитувати заяви російського уряду. Але однією з причин було бажання України стати членом НАТО. Тому ми бачимо наслідки", - сказав Гарібашвілі.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина висловила розчарування заявами грузинського прем’єра і нагадала, що донедавна сама Грузія активно прагнула вступу до НАТО.

"Для України дуже прикро чути зараз такі меседжі. Нам дуже шкода Грузії, яка зараз опинилася в ситуації, коли найвищі урядовці можуть робити такі заяви. Ми є з грузинським народом. Ми знаємо, що все ще є великі можливості для трансформації та прискорення руху Грузії європейським шляхом», – сказала Ольга Стефанішина.

В Державному департаменті додали, що позиція США щодо прагнень Грузії вступити до НАТО не змінилася.

«Грузія є стійким партнером НАТО, який служив разом з американськими та іншими військами НАТО. Сполучені Штати підтримують прагнення Грузії вступити в НАТО», – сказав речник Держдепу.

Він додав, що адміністрація президента Джо Байдена прагне забезпечити, «щоб двері НАТО залишалися відкритими для претендентів у євроатлантичному регіоні, коли вони будуть готові та здатні виконувати зобов’язання щодо членства та робити внесок у безпеку в регіоні».

Він наголосив, що Сполучені Штати продовжують працювати з Грузією над розбудовою її оперативної сумісності з НАТО. Державний департамент закликає грузинських офіційних осіб просувати життєво важливі демократичні реформи, необхідні для вступу до НАТО, мовиться у заяві.

Як повідомляв Голос Америки, напередодні липневого саміту НАТО у Вільнюсі, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав три умови його успішного проведення.

“Посилювати інституційні зв'язки та допомогу у форматі “Україна - НАТО”. Зробити крок вперед для членства України. Надати гарантії з безпеки на шляху України до НАТО”, - сказав Кулеба своїм колегам із 31 країни НАТО напередодні їхньої зустрічі в Осло у вівторок.

Українські студенти промотують демократію і розказують американцям про війну. Відео

Про ціну свободи на власному прикладі розповідають американцям учасники програми послів глобальної демократії. Українці беруть участь у програмі, заснованій шеф-кухарем Хосе Андресом, російським опозиціонером Гаррі Каспаровим і колишнім військовим – Александром Віндманом.

Арештувати Путіна закликають уряд країни політики ПАР

Архівне фото: Президент ПАР Сиріл Рамафоса

У вівторок опозиційна партія в Південній Африці, Демократичний альянс, заявила, що подала до суду позов, щоб забезпечити, що уряд країни заарештує російського президента, "якщо нога Путіна ступить на землю Південної Африки".

Раніше цього тижня уряд ПАР надав дипломатичний імунітет посадовцям, які візьмуть участь в саміті країн БРІКС (Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки). Це може дати можливість країні не арештовувати Путіна, якщо той вирішить особисто прибути на саміт, що відбудеться в ПАР в серпні.

В уряді країни заявляють, що імунітет для учасників саміту є "стандартною" практикою "для всіх міжнародних конференцій та самітів, що проводяться в Південній Африці незалежно від рівня участі", однак пояснюють, що імунітет "не є вищим за силою ніж будь-який ордер, виданий будь-яким міжнародним трибуналом проти будь-якого учасника конференції".

Однак, уряд ПАР планує змінити законодавство в країні, щоб надати собі повноваження вирішувати, кого заарештовувати згідно з ордером. Про це повідомляє ВВС з посиланням на заступника міністра країни Обеда Бапели. Відповідний законопроект уряд країни планує подати в червні, повідомив посадовець.

ПАР, яка є підписантом статуту Міжнародного кримінального суду, має виконати ордер МКС на арешт Путіна, виданий 17 березня 2023 року, за звинуваченнями в примусовій депортації дітей з України. Раніше в ПАР припускали, що Путін може взяти участь у саміті в режимі відеоконференції. В Кремлі поки не підтвердили участь Путіна.

Як повідомляв Голос Америки, в очікувані саміту на сайті американської некомерційної організації Avaaz, з’явилась петиція із закликом до влади Південно-Африканської Республіки арештувати очільника Кремля, у разі його візиту. Петицію вже підписали понад півмільйона людей, - зробити це можуть усі бажаючі, незалежно від географічного розташування. Підтримати звернення також закликала опозиційна партія в ПАР.

"Президенту ПАР Сирілу Рамафосі та усім членам Міжнародного кримінального суду: Ми, стурбовані громадяни всього світу, закликаємо вас сприяти ордеру на арешт Володимира Путіна, який було видано Міжнародним кримінальним судом. Влада вашої держави повинна заарештувати Путіна, якщо він ступить на вашу територію, щоб він відповів за жахливі воєнні злочини, які він скоїв. Зокрема викрадення та депортацію українських дітей", - йдеться в тексті петиції.

"Україна має законне право оборонятися", – Джеймс Клеверлі. Відео

"Україна має законне право оборонятися", – Джеймс Клеверлі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

"Україна має законне право оборонятися. Вона має право робити це у межах своїх кордонів, але також вона має право спрямовувати силу поза межі своїх кордонів, щоб підривати здатність Росії спрямовувати силу на саму Україну", – міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG