Спеціальні потреби

Протистояння в українському парламенті триває. - 2003-12-25


Протистояння в українському парламенті триває – парламентська більшість заявляє, що спільно з комуністами ухвалила зміни до Коснтитуції у першому читанні. Опозиція голосування шляхом підняття рук називає незаконим, а результат у 276 голосів «ЗА» – сфальсифікованим, оскільки за підрахунками опозиції стільки депутатів з більшості та комуністів у залі не було.

Ухвалення коснтитуційних змін у першому читані, про що оголосили більшовики та комуністи, без сумніву матиме значний вплив на подальшу ситуацію в Україні. Найперше, багато змін можна очікувати в парламенті. Опозиція обіцяє більшості протистояння. Станом на середу три фракції – блоку Тимошенко «Наша Україна» та соціалісти – створили робочу групу, аби виробити графік дій. Серед перших пропозицій - продовжувати блокувати роботу Верховної Ради аж до літа. Але спочатку опозиціонери мають намір оскаржити саме голосування та його результати. Вони збираються звернутися до суду із документильним підтвердженням – відео та фотозйомкою, а також до міжнародних організацій.

Не сприятиме порозумінню і недовіра меншості до спікера Литвина, який до останнього часу називав себе спікером всієї Верховної Ради і намагався домовлятися із опозицією.

Опозиція вийшла після першого раунду конституційної реформи не без втрат. Замість парламентська опозиційна четвірка, тепер говоритимуть «трійка», оскільки комунсти у цьому питанні цілковито на боці про-президентських сил.

Більшовики та комуністи переконані у легітимності голосування і готуються до другого читання на наступній сесії. Для цього проект треба доробити і знову відправити до Конституційного суду. Головне питання, довкола якого може виникнути суперечка комунстів та більшості – закон про вибори на пропрційній основі. Комунсти вимагають, аби на виборах українці голосували виключно за політичні партії. Більшість може на це погодитися лише за умови зменшення пропрційного бар'єру, оскільки переважна кільксть пропрезидентських партій не мають значного рейтингу серед українців. Ол

Якщо комунсти на такий варіант погодяться, то Україна ризикує мати політичну систему, за якою Президента, прем'єр міністра та ряд інших ключових фігур призначатиме парламент, сформований із партій, які підтримує один відсоток населення. Для цього залишилося схвалити контитуційні зміни остаточно.

Фотографії надані сайтом Блоку «Наша Україна» www.razom.org.ua

XS
SM
MD
LG