Спеціальні потреби

Актуально

Невизначеною залишається ситуація в українському парламенті. - 2004-01-15

Невизначеною залишається ситуація в українському парламенті. У середу засідання знову не відбулося. Чи вдалося домовитися більшості з опозицією покаже наступне засідання.

Вже другий день українські парламентарі виходять на роботу безрезультатно –після кількох годин очікування хтось із керівництва оголошує про кінець робочого дня. Відтак переважна більшість депутатів залишаються статистами, перемовини ведуться у вузькому колі лідерів фракцій за участю керівництва Верховної Ради. Тема перемовин – зміни до Конституції. Опозиція каже, якщо більшість не піде на компроміс, вони блокуватимуть роботу. Вимоги трьох фракцій – це розгляд альтернативних документів щодо внесення змін до конституції та ухвалення змін без норми, що передбачає обрання Президента парламентом.

Говорить соціаліст Микола Рудьковський: «Якщо і буде трійка брати участь у голосувані, то лише за умови, що не буде стояти норма про обрання президента парламентом. Потрібна підтримка цієї позиції на реферндумі, оскільки це обмежує прва громадянина».

Опозиціонери кажуть, що більшість може схвалити зміни до Конституції без перехідних положень, а саме там мало бути записано, що вибори президента парламентом відбуваються у 2006. Якщо це буде зроблено, то у цьому році всенародні вибори взагалі не відбудуться – Президента вже зараз обиратимуть діючі депутати. Однак на пропозицію реферндуму категорично не згідна більшість.

Степан Гавриш: «Ніякого референдуму парламентська більшість підтримувати не буде. Ми вирішили зосередитися на пошуці того компромісу, який може дати стратегічне вирішення питання—голосування у нормальному режимі за законопроект 4105».

Відтак більшість пропонує опозиціонерам одне – провести голосування за конституційні змін постатейно відразу після початку наступної сесії. Більшовики згодні розглядати не лише свій законопроект, але й розроблений опозиціонерами. Ті цим обіцянкам не вірять.

Віктор Ющенко: «Ця ініціатива дуже легко може бути заблокована. За процедурою спочатку має розглядатися 4105, і якщо його норми будуть прийняті, то узгоджений варіант не матиме жодного сенсу. Це фактично буде міф, легенда, політичний трюк як обдурити громаду і опозицію в парламенті».

Однак жодних гарантій більшовики надавати не збираються. Частина депутатів з пропрезидентських фракцій пропонують взагалі не рахуватися з меншістю, а проводити конституційну реформу у другому читанні, не зважаючи на блокування.

Олександрій Задорожній: «Це не компроміс, це спосіб ста депутатів нав'язати думку трьохстам». Опозиціонери також визнають, що домовитися з більшістю надзвичайно складно, оскільки перемовини ведуть не рівні супротивники. На сьогодні стан опозиції як в парламенті, так за його стінами як ніколи слабкий.

Тарас Чорновіл «Наша Україна»: «Відмінність 2003 чи 2000 року в тому, що рівень впливу кожного депутата і лідера опозиції впав набагато нижче, ніж було тоді. Це мій закид і лідерам наших фракцій».

Невизначений стан найбльш влаштовує владу – вже в перші дні наступної сесії більшовики руками зможуть голосувати за конституційні зміни. Минулого разу пошкоджені мікрофони, заблокована трибуна та шалений гамір їм не завадили.

У четвер депутати знову прийдуть на роботу. Не виключено, що це буде останній день цієї сесії. Наступна сесія розпочнеться у лютому. Вже зараз депутати прогнозують, що вона стане самою складною за час роботи українського парламенту.

Всі новини дня

«Дивовижний прогрес» або «невдале лідерство»: очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео

Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Двоє українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, врятовані - посол України

Наслідки землетрусу в Туреччині, Хатай. 7 лютого, 2023. REUTERS/Umit Bektas

Двох громадян України, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай унаслідок землетрусу, було врятовано з-під руїн будинку. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

В інтерв'ю Українській службі Голосу Америки посол заявив, що також у посольства є інформація про 4 поранених українців, у них легкі травми та вони не потребують медичної допомоги. “Нам вдалося встановити контакт із 38 громадянами, яких розшукували родичі, зараз ще продовжується пошук контактів із 19 українцями, які, за наявною інформацією, перебували в зоні цього стихійного лиха”, - повідомив посол.

Василь Боднар розповів, що команда рятувальників з України уже у вівторок має прибути до Туреччини, також Київ надає Анкарі гуманітарну допомогу: “Вилетіли два літаки, один із них - медичний. Загалом 87 спеціалістів, рятувальників високого класу, які мають досвід проведення рятувальних робіт саме в міських умовах, частина з них вилетіла вже цими літаками. Виліт відбувся, і сьогодні літаки будуть у Туреччині. А також рухається автоколона спеціальної техніки, яка вже перейшла через кордон України… Наші експерти прибувають на своїй техніці й будуть займатися розбором завалів і допомогою постраждалим саме там на місці”.

За словами посла, термінова допомога рятувальників є критично важливою, адже наразі є шанс дістати живими людей з-під завалів. Василь Боднар розповів, що наразі в зонах лиха також є велика потреба у продуктах харчування, теплому одязі, адже більшість людей залишаються на постраждалих територіях. “Я поки не бачив хвилі евакуації, евакуюють переважно поранених та тих, хто потребує спеціальної допомоги, чи дітей, які лишилися без батьків, тому що більшість родин сподіваються, що знайдуть своїх рідних, і розташовуються там. Військо розкидає палаткове містечко, формують тимчасове житло”, - заявив Боднар.

Працівники посольства України, яке розташоване в Анкарі, теж відчули наслідки землетрусу: “Під час найбільшого піку поштовхів ми відчували певний рух посуду, але жодних евакуацій ніхто не проводить, цей регіон не є під загрозою.”

За словами посла, наразі до допомоги Туреччині вже долучилися близько 70 країн.

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 7200 тисяч. Відомо про принаймні 5200 загиблих у Туреччині та 1800 - у Сирії. Понад 8 тисяч людей вдалось врятувати з-під завалів у Туреччині. Пошукові роботи тривають, й кількість знайдених загиблих постійно зростає.

Історія українки Ірини Монастирної, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому. Відео

У США щороку зникає безвісти понад півмільйона людей, - це дані спеціалізованого порталу NamUS. На сьогодні невідомими лишаються місцезнаходження і доля майже 20 000 мешканців США. Серед них - українка Ірина Монастирна, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому.

Більше

XS
SM
MD
LG