Спеціальні потреби

Ситуація навколо виборів міського голови Мукачево - сценарій президентських виборів, вважають фахівці. - 2004-01-22


Ситуація навколо виборів міського голови Мукачево може бути сценарієм для наступних президентських виборів в Україні, вважають представники Асоціації політичних консультантів України. На їх думку, на виборах у Мукачево зіткнулись два Адміністративні ресурси.

Сумнозвісні вибори міського голови Мукачево спостерігачі вже давно охрестили полем битви політтехнологів. Тут свої виборчі технології випробували дві антагонічні сили «Наша Україна» та СДПУ(о). Боротьба за місто відбувалась на фоні економічного підйому Закарпатської області. На думку представників Асоціації політичних консультантів України, основні мотиви, якими керувались претенденти на посаду мера Мукачева були економічні. Політика лише загострила протистояння. Голова правління асоціації політконсультантів Андрій Сайко каже, що вибори у Мукачево - це варіант наступних президентських виборів.

Андрій Сайко: «На нашу думку, в Мукачево ми спостерігаємо зіткнення двох адмінресурсів: міської та обласної влади. На нашу думку – це модель майбутніх президентських виборів. Ми вважаємо, що на Президентських виборах цього року у багатьох регіонах відбуватимуться аналогічні процеси, коли місцеві регіональні еліти будуть розігрувати свою гру, не залежно від команд з центру. Тому нам здається, що Мукачево – дуже цікавий полігон для того щоб дослідити насамперед використання політичних технологій».

За словами політ консультанта, зараз Мукачево поділилось на два табори: симпатиків СДПУ(о) та «Нашої України» і на наступних виборах боротьба за крісло мера знову ж таки точитиметься між представниками цих двох сил. Хоча не виключено, що на фоні цього змагання - виникне третя сила, яка зможе набрати більшу кількість голосів. Подібний сценарій можливо розігруватиметься і на Президентських виборах. Натомість представники комітету виборців України вважають, що на виборах - 2004 навряд чи буде задіяно такий варіант. Прес-секретар КВУ Олександр Черненко каже, що використання адмінресурсу під час президентської кампанії можливе лише з боку кандидата від влади, опозиція може використовувати лише власні економічні можливості. А що стосується виникнення третьої сили, яка зможе змагатись на рівні з кандидатами від влади та опозиції, то для розкрутки такої сили, лишилось надто мало часу.

XS
SM
MD
LG