Спеціальні потреби

Кіровоград чекає на американських інвесторів. - 2004-02-05


Місто Кіровоград є адміністративним, промисловим і культурним центром Кіровоградської області, розташоване на березі річки Інгул у центральній частині України. І хоча західний інвестор ще не скористався можливостями регіону – міська влада чекає тут американських інвесторів.

Розробка копалин і переробка сировини мають забезпечити Кіровограду стабільне майбутнє. Найбільший скарб краю – прилеглі унікальні родючі чорноземи та унікальний характер природно-кліматичних умов, що зумовлюють великий потенціал агропромислового комплексу та дозволяють спеціалізуватися на вирощуванні сільськогосподарських культур, які мають попит на світовому ринку.

Продукція кіровоградських машинобудівників широко відома в Україні та за її межами. Це сівалки, культиватори, гідпроприводи, гідронасоси, запасні частини для сільськогосподарської техніки, контейнери для радіоактивних відходів та багато іншого.

В структурі промисловості особливе місце посідає харчова галузь, підприємства які зорієнтовані на виробництво хлібобулочних, м'ясних, молочних виробів, олії, майонезу, алкогольних та безалкогольних напоїв та іншої продукції.

Як повідомила Голосу Америки керівник відділу капітального будівництва та інвестицій головного управління економіки, інвестицій та зовнішньо-економічних зв'язків виконкому Кіровоградської міськради Світлана Черичанська: «Необхідність залучення іноземних інвестицій та запровадження передових технологій в економіку міста обгрунтовані курсом на інтеграцію України до Євросоюзу.З моменту впровадження інвестиційної діяльності, з закордонними інвесторами, в економіку Кіровограда вкладено понад 27 мільйонів доларів США. Це 46 відсотків від загального обсягу інвестицій в економіку регіону. Вдалим роком залучення іноземних інвестицій був 2003-й. У різні галузі економіки спрямовано майже шість мільйонів доларів США. Найбільш привабливим для інвесторів було підприємство «Кіровоград –петрол», де сконцентровано 49 відсотків іноземного капіталу. Найбільше інвестицій до Кіровограда надійшло з Великобританії, Вергинських островів, Кіпру, Росії, Швеції, Швейцарії та Сполучених Штатів Америки».

Міська влада Кіровограда вже випустила у світ кольоровий буклет «Інвестиційна привабливість». Тут розміщено 29 пропозицій провідних підприємств на загальну суму 56 мільйонів доларів США. Серед них: надання допомоги малому і середньому бізнесу, розвитку торгівлі, управління комунальним господарством і переробної промисловості міста.

Нині триває робота над новим виданням довідника, який матиме два розділи. У першому будуть висвітлені досягнення інвестиційної політики у Кіровограді.

Вигідне розташування міста у центральній частині України з перспективним повітряним, залізничним та автомобільним сполученням, десять автомагистралей, що проходять через територію області, зв'язують Україну з країнами СНД, Центральної і Південної Європи, дають велику перспективу на майбутнє.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG