Актуально
На Півдні України занепокоєні скороченням мовлення Голосу Америки і прагненням витіснити з ФМ ефіру Радіо «Свобода». - 2004-02-13
На думку Голови Одеської обласної організації Профспілки незалежних журналістів Леоніда Заславського: «рішення щодо скорочення мовлення українських програм Голосу Америки» є помилковим і недоречним. Враховуючи нинішні події в Україні слід не зменшувати обсяг інформації, яка надається радіостанціями Голос Америки та «Свобода», а навпаки – збільшувати. Найбільш небезпечним явищем для України може бути таке, що спрямоване на скрочення правдивої інформації. Я особисто, 12 років працюючи політичним оглядачем, більшість інформації, яка, на мою думку, заслуговує довіри - одержував саме з програм українських служб Голосу Америки та радіо «Свобода». Ціную роботу цих двох радіостанцій ще й тому, що інформація, яку вони подають, не є ангажованою і спрямована лише на утвердження принципів демократії, ринкової економіки».
Народний депутат України, фракція «Наша Україна», член Комітету з закордонних справ Верховної Ради України Едуард Гурвіц переконаний: «Голос Америки та Радіо «Свобода» зробили надзвичайно багато для України. Ці радіостанції у найважчі роки, коли радянська влада нищила будь який прояв іншої думки, коли за власні переконання люди перебували у таборах, - доносили слово правди. Скорочення мовлення української програми Голосу Америки є надзвичайно помилковим рішенням, бо і сьогодні в Україні ще немає демократичного суспільства. Тим часом, спроби позбавити радіо «Свобода» ФМ-мовлення в Україні є наступом на вільне слово».
Голова Одеської обласної організації Української республіканської партії «Собор» Федір Нарійчук підписав заяву з приводу перешкод які чинять радіо «Свобода» під час ретрансляції їхніх програм у ФМ ефірі. У Заяві висловлене і занепокоєння з приводу рішення американської сторони щодо скорочення мовлення Голосу Америки українською мовою.
Федір Нарійчук: «Це небезпечно особливо напередодні наступних Президентських виборів в Україні, за умови що більшість українських засобів масової інформації подають інформацію під контролем влади».
На думку Нарійчука для багатьох мешканців України програми Голосу Америки та радіо «Свобода» і сьогодні є вікном у світ правдивої інформації.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум