Спеціальні потреби

Актуально

На Півдні України занепокоєні скороченням мовлення Голосу Америки і прагненням витіснити з ФМ ефіру Радіо «Свобода». - 2004-02-13

На думку Голови Одеської обласної організації Профспілки незалежних журналістів Леоніда Заславського: «рішення щодо скорочення мовлення українських програм Голосу Америки» є помилковим і недоречним. Враховуючи нинішні події в Україні слід не зменшувати обсяг інформації, яка надається радіостанціями Голос Америки та «Свобода», а навпаки – збільшувати. Найбільш небезпечним явищем для України може бути таке, що спрямоване на скрочення правдивої інформації. Я особисто, 12 років працюючи політичним оглядачем, більшість інформації, яка, на мою думку, заслуговує довіри - одержував саме з програм українських служб Голосу Америки та радіо «Свобода». Ціную роботу цих двох радіостанцій ще й тому, що інформація, яку вони подають, не є ангажованою і спрямована лише на утвердження принципів демократії, ринкової економіки».

Народний депутат України, фракція «Наша Україна», член Комітету з закордонних справ Верховної Ради України Едуард Гурвіц переконаний: «Голос Америки та Радіо «Свобода» зробили надзвичайно багато для України. Ці радіостанції у найважчі роки, коли радянська влада нищила будь який прояв іншої думки, коли за власні переконання люди перебували у таборах, - доносили слово правди. Скорочення мовлення української програми Голосу Америки є надзвичайно помилковим рішенням, бо і сьогодні в Україні ще немає демократичного суспільства. Тим часом, спроби позбавити радіо «Свобода» ФМ-мовлення в Україні є наступом на вільне слово».

Голова Одеської обласної організації Української республіканської партії «Собор» Федір Нарійчук підписав заяву з приводу перешкод які чинять радіо «Свобода» під час ретрансляції їхніх програм у ФМ ефірі. У Заяві висловлене і занепокоєння з приводу рішення американської сторони щодо скорочення мовлення Голосу Америки українською мовою.

Федір Нарійчук: «Це небезпечно особливо напередодні наступних Президентських виборів в Україні, за умови що більшість українських засобів масової інформації подають інформацію під контролем влади».

На думку Нарійчука для багатьох мешканців України програми Голосу Америки та радіо «Свобода» і сьогодні є вікном у світ правдивої інформації.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG