Спеціальні потреби

ОБСЄ обiцяє пильно стежити за виборами в Українi - 2004-03-03


Київ – 2 березня. Організація з питань безпеки і співробітництва в Європі цього року значно прискіпливіше ніж дотепер спостерігатиме за виборами в Україні. Про це сьогоднi в Києві сказав генеральний секретар ОБСЄ ЯН КУБІШ. В українській столиці він зустрівся із президентом Кучмою, спікером Верховної Ради та представниками фракцій парламенту.

Спостереження експертів ОБСЄ за цьогорічними президентськими виборами в Україні буде значно тривалішим, ніж у попередні роки. Про це після зустрічей у Києві з Леонідом Кучмою та Володимиром Литвином заявив генеральний секретар органiзацiї Ян Кубіш.

«Спостереження буде довготривалим. Буде ціла низка спостерігачів, які працюватимуть в країні не тільки декілька днів під час виборів. Вони перебуватимуть тут декілька тижнів, чи навіть місяців. Їх буде достатня кількість, щоб дати оцінку підготовки до виборів. Потім буде належна кількість спостерігачів в день виборів. Вони слідкуватимуть за перебігом голосування та підрахунком голосів» – зазначив Кубiш.

Генсек ОБСЄ закликав офіційний Київ не робити трагедію з такого прискіпливого ставлення до виборів міжнародної організації. За його словами, подібна увага до українських внутрішньополітичних справ свідчить про важливість України для Європи.

Коли точно прибудуть спостерігачі ОБСЄ в Україну і в якій кількості, поки що невідомо. Генсек організації каже, що отримав від Леоніда Кучми та Володимира Литвина тільки усне запрошення. Офіційні документи вони пообіцяли надіслати незабаром.

Деякі оглядачі назвали попередні місії спостерігачів ОБСЄ на виборах в Україні малоефективними. Оскільки міжнародні експерти приїжджали незадовго до дня голосування, вони фіксували лише незначні порушення, та заявляли, що вцілому вибори проходили чесно.

Депутат з «Нашої України» Ігор Осташ вважає, що починати міжнародне спостереження за виборчою кампанією можна за півроку до дати виборів – тобто в травні. Він звертає увагу, що репресії проти незалежних виданнь та електронних мас-медіа в Україні вже почалися. Осташ також називає політичним переслідуванням тиск податківців на бізнесменів, які підтримують опозицію.

XS
SM
MD
LG