Спеціальні потреби

Актуально

Дунайський бiосферний заповiдник пiд загрозою? - 2004-03-10

У зв`язку з планами будівництва на Одещині глибоководного каналу «Дунай-Чорне море» – екологи б”ють на сполох. Вони вважають, що відбудова каналу стане результатом непоправних втрат для екології Дунайського біосферного заповідника. Організатори будівництва це заперечують.

Дунайський біосферний заповідник має центр у мальовничому містечку Вілкове, що на Одещині, яке досить часто називають «українською Венецією». Вiн вважається пташиним та рибним (тут нараховується 264 зразки птахів і 100 - іхтіофауни). Найбільш яскрава його особливість – це остання жива заповідна дельта Європи, де природа розвивається лише за власними законами. Дунайський біосферний заповідник, як повідомив Голосу Америки його директор, кандидат біологічних наук, - Олександр Волошкевич – має плідні зв`язки з міжнародними природоохоронними організаціями:

«З Глобального екологічного фонду, через Світовий банк, нам було виділено півтора мільйона доларів для організації біосферного заповідника. До речі, коли у нас була делегація з посольства США та різних фондів, вони дуже уважно поставилися до ситуації, яка виникла після оприлюднення планів будівництва каналу «Дунай – Чорне море». Виникає питання – якщо Україні виділяють гроші – лівою рукою, створюють заповідник, а правою – він знищується – наскільки доцільно давати ці кошти надалі? Ми дуже багато працюємо з Міжнародним фондом охорони природи. Найбільше маємо контактів з екологічними фондами у Нідерландах. Там дуже схожі умови і вони нам багато допомагають. Дуже багато працюємо з половиною заповідника, яка є на території Румунії, адже це єдиний українсько-румунський заповідник. Птахи і рослини не знають державних кордонів і тут необхідна спільна політика». За словами Олександра Волошкевича, «Сполучені Штати Америки є досить вагомим донором міжнародних природоохоронних організацій. Саме тому гості з посольства Сполучених Штатів Америки моніторять ситуацію навколо заповідника». Найчастіше відвідувачами Дунайського біосферного заповідника стають громадяни Придунайських країн (Австрія, Німеччина, Румунія), Росії, Білорусії, Молдови.

На думку працівників заповідника, після побудови глибоководного каналу Дунай-Чорне море, триватиме безперервна боротьба з неповторною природою. Страждатимуть риби і птахи, більшість з яких є у «Червоній книзі», кажуть вони. Мова йде про десятки тисяч зразків різних птахів. Наслідки для природи, повною мірою, передбачити важко» – переконаний Олександр Волошкевич.

Тим часом організатори будівництва глибоководного каналу «Дунай-Чорне море» наголошують, що нічого крім користі Україна від цього будівництва не матиме. Заступник директора державного підприємства «Дельта-лоцман» Константин Сізов, в інтерв`ю Голосу Америки, назвав занепокоєння екологів «незрозумілими».

«Я знаю світову практику експлуатації існуючих водних артерій у цілому світі. Наприклад – центр Відня. Через нього, крім річки Дунай, проходить штучна частина – додатковий канал. І нічого. Там існує всім відомий Віденський ліс, який перебуває під охороною держави. Нічого з ним не сталося, незважаючи на інтенсивне судноплавство. З моєї точки зору, і це підтверджено висновками, які викладено в томі до робочого проекту, це робота Харківського науково-дослідного інституту екологічних проблем, шкоди, власне, майже жодної не буде, а якщо і буде – вона може бути компенсована або компенсаційними заходами, або відшкодуваннями на розведення риби, на вдосконалення технологій з розведення риб».

Константин Сізов вважає, що з введенням каналу „Дунай-Чорне море» – Україна увійде до сьомого Міжнародного транспортного коридору. Ця артерія, працюючи, дасть переспективи для розвитку українського флоту, дасть перспективу для тих, хто працює на водному транспорті.

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG