Спеціальні потреби

В Iраку загинув український миротворець - 2004-04-06


Київ – 6 квiтня. Український миротворчий контингент в Іраку зазнав перших втрат під час бойових дiй. Один військовий загинув та п’ять поранено в ході збройної сутички із повстанцями в місті Аль-Кут. Як повідомило Міністерство оборони, у відповідь на масові заворушння місцевого населення, українські військові взяли під свій контроль декілька важливих об’єктів у зоні відповідальності в провінції Васіт. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. За її даними, інцидент стався в другій половині дня в місті Аль-Кут під час нападу чисельних озброєних груп. Вони намагалася захопити стратегічно важливі об'єкти адміністративного центру провінції Васіт. Під час бою за міст через річку Тигр іракські бойовики пострілом з ручного протитанкового гранатомету підбили український бронетранспортер. Вибухом було поранено шістьох українських військовослужбовців. Один з них, кулеметник взводу спеціального призначення Руслан Андрощук помер під час евакуації в базовий табір.

За даними речника Міністерства оборони України Юрія Каріна, стан здоров’я інших поранених не викликає тривоги.

«Всі вони перебувають у медичному пункті базового табору українського контингенту, де їм надано кваліфіковану допомогу. За станом їх здоров’я, який оцінюється як стабільний, слідкують військові лікарі. За їх оцінкою, через декілька днів легкопоранені військовослужбовці зможуть виконувати свої обов’язки», - зазначив Карiн.

На території провінції Васіт, як і вцілому в Іраку, триває хвиля мітингів, організованих радикально налаштованими лідерами шиїтів. У вівторок близько шостої ранку українські військові в Іраку взяли під контроль мерію міста Аль-Кут, телецентр та інші важливі об`єкти. Вони блокували та арештували членів збройного формування, які намагалися влаштувати вогневі позиції для обстрілу табору українських миротворців.

Речник іншого українського відомства – Міністерства закордонних справ Маркіян Лубківський визнає, що ситуація в зоні відповідальності українських миротворців значно загострилася.

«Командування нашого контингенту постійно консультується з представниками інших контингентів, із командуванням щодо забезпечення безпеки як самого контингенту, так і успішного виконання ними своєї місії», - сказав речник МЗС.

За попередньою домовленістю з губернатором провінції Васіт на час проведення акцій протесту в Аль-Куті максимально обмежать кількість чергових патрулів українських миротворців. Підрозділи українських стабілізаційних сил, які дислокуються у містах Аль-Кут, Аль-Хай, Ес-Сувейра та поблизу Бадри приведено у підвищену бойову готовність.

Свої спiвчуття родинi загиблого уже висловили Мiнiстерство оборони України та посольство США у Києвi.

XS
SM
MD
LG