Спеціальні потреби

Актуально

Дiяльнiсть Фонду допомоги дiтям Чорнобиля - 2004-04-27

Iнтерв`ю Петра Фединського з виконавчим директором створеного американськими українцями Фонду допомоги дiтям Чорнобиля доктором Олесем Кузьмою (мова оригiналу збережена).

ПФ:«Розкажiть дещо про історію фонду».

ОК:«Фонд допомоги дітям Чорнобиля був створений в осіні тисячу дев’ятсот вісімдесят дев’ятого року, коли депутат Яворівський і декотрі прогресивні дипутати з України приїхали в Америку, щоб вияснити страшну кризу відносно стану здоров’я дітей в Україні. Ми почали свою працю дуже швитко. Перші три полети з гуманітарною допомогою були відправлені в Україну в дев’ядесятому році. З того часу акція фонду дуже швидко розвинулася на багато міст в Америці і широко підтримується діаспорою».

ПФ:«А вчому полягає ця допомога»?

ОК:«В основному ми висилаємо в Україну медичне обладнання, технологію для реанімації немовлят, так само діагностичну апаратуру для обстеження хвороб кровi рака. Так само в останнiх роках дуже багато зосередили уваги на проблемi вроджених вад».

ПФ:«Які є адміністративні механізми вашої співпраці з Україною»?

ОК:«Наша фундація в основному творить партнерство з поодинокими лікарнями, де ми вважаємо, що існує потенціял на швидке покращення в стандартах лікування і діагностиці. Ми туди вкладаємо найбільше своєї допомоги. А так само спроваджуємо лікарів з Америки, які можуть тренувати тих лікарів і медсестер. Ми дуже задоволені з того, що є надзвичайно здібні лікарі, яким можна довіряти в Україні й які дійсно ідейно ставляться до справи. Але все ж таки треба їх шукати обережно, щоби не попасти на поганих партнерів. Ми стараємося якнайкраще розвивати працю в той спосіб».

ПФ:«А чи є така річ як поганий партнер в Україні»?

ОК:«На жаль по цілому світі можна знайти поганих партнерів і тому треба обережно ставитися до праці. Я знаю, що багато людей в діаспорі занадто швидко розчарувалися тим, що попробували працювати з одним чи другим партнером і не зустрілися з успіхом. Тоді махнули рукою на цілу Україну і сказали, що там немає з ким працювати. Ми вважаємо, що це наївний підхід, бо треба все ж таки обережніше шукати гідного партнера, який дійсно ділиться тою самою метою, щоб покращати стан здоров’я тих дітей».

ПФ:«І на кінець чи є щось що українці [в Українi] могли б зробити, що полекшило б вашу роботу»?

ОК:«Українці на Україні все ж таки повинні домагатися, щоби локальні свої медичні установи дорівняли до західних стандартів. В Україні ми бачили такі визначні приклади цього. Я знаю, у Вінниці наприклад, група жінок зорганізувалася, щоб створити взірцеву медичну лікарню для охорони здоров’я жінок – від малку до старшого віку. І це дійсно прекрасний заклад. Ми на жаль до цього не спричинилися, бо ми не знали про ту кампанію але, вони виконали прекрасні результати завдяки своєї такої благородної агітації. Так само недавно ми бачили, що українське міністерство охорони здоров’я вклало дуже великі гроші – понад сім мільйонів доларів – від федерального бюджету для створення кращого відділення серцевої хірургії для немовлят і малих дітей в Інституті Амосова під керівництвом доктора Ємця. Це вже дуже гарний внесок і ми вважаємо, що в демократичній державі можна дуже плідно звертатися до уряду і до приватних жертводавців. Все ж таки, чим більше будуть бізнеси розвиватися в Україні й будуть підприємства там мати свою успішну розробку [розвиток], то все ж таки в кожній державі годиться, щоби приватні особи віддали назад до свого суспільства – дали частину свого заробітку на поліпшення загального суспільства. І вже є дуже гарнi приклади, де декотрі магнати в Україні вже жертвували дуже серйозні внески на апаратуру, на стажування лікарів, на підтримку суспільних установ, університетів. І це треба не боятися звертатися до таких людей і дати їм до зрозуміння важливість такої гуманітарної і харитативної роботи».

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG