Спеціальні потреби

На полiтреформi крапку ще не поставлено - 2004-04-29


Київ - 29 квiтня. Після травневих свят український парламент може зробити ще одну спробу внести зміни до Конституції. У розмові з журналістами голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що готовий поставити на розгляд парламенту законопроекти про внесення змін до Конституції.

Реакція голови Верховної Ради на заяву Президента про те, що парламент може ще на цій сесії розглянути питання про внесення змін до Конституції, не забарилась. У розмові з журналістами Литвин відзначив, що «раз президент поставив задачу, значить треба повертатися до неї». Він також уточнив, що швидше за все парламент розглядатиме законопроект № 4180, висновки по якому Конституційний суд надав ще наприкінці минулого року. Литвин додав, що якщо парламент підтримає законопроект, після цього його необхідно буде направити до Конституційного суду, і на наступній сесії повернутися до його розгляду. У той же час, він відзначив необхідність розділяти дві позиції. Зокрема, законопроект № 4105 не отримав підтримки в парламенті, і до нього не можна повернутися раніше, ніж через рік, а законопроект № 4180 та інші у випадку прийняття відповідного рішення парламентом можуть бути розглянуті.

Нагадаємо, що законопроект № 4180 був внесений парламентською більшістю і у ньому пропонувалось обирати Президента парламентом вже у 2004-му році. Пізніше фракції «Наша Україна», блок Юлії Тимошенко і Соцпартія доробили документ і змінили це положення. Опозиція запропонувала зберегти прямі президентські вибори в країні.

На думку експертів, не зважаючи на те, що парламент вже провалив одну спробу внести зміни до Конституції, він може розглянути це питання ще раз, оскільки до Конституційного суду були подані три законопроекти, а парламент обговорив лише один з них. Проте на думку голови Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка, навряд чи Верховній Раді вдасться набрати необхідну кількість голосів для проведення Конституційної реформи:

«Існує і інший вимір цієї проблеми, чи є імовірність набрати 300 голосів? І оскільки, на мою думку, всі розуміють, що такої ймовірності немає, якщо це не вдалось тепер, то тим більше не вдасться в той час, що залишився до президентських виборів. Тому мені здається що все це тільки розмови і реального ніякого серйозного розгляду і змін до Конституції вже не буде», - зазначив Колiушко.

Загалом більшість політиків і експертів погоджуються у необхідності проведення Конституційної реформи, проте додають, що найкраще це було б зробити після прозорих і чесних президентських виборів – 2004.

(Фото - iз сайту Верховної Ради)

XS
SM
MD
LG