Спеціальні потреби

Україну очікують теледебати кандидатів у президенти - 2004-06-21


Київ – 21 червня. Цього року українцi стануть свідками перших в українській історії прямих теледебатів між кандидатами у президенти. Раніше українське законодавство не містило положення про теледебати, новий же Закон “Про вибори Президента України” передбачає обов’язкове їх проведення. Зміни до закону, завдяки яким кандидати в президенти будуть зобов’язані провести дебати в прямому ефірі, вніс парламентський комітет з питань свободи слова та інформації. «На 100 хвилин прямих президентських теледебатів країна має відпочити від зомбування і побачити кандидатів такими, які вони є», - говорить голова комітету, автор ідеї теледебатів “нашоукраїнець” Микола Томенко.

«Ми всі прогнозуєм, на жаль, від президента до опозиції, що виборча кампанія буде, м’яко кажучи, не дуже чесною і демократичною, і значною мірою з елементами негативної радше антиреклами, ніж реклами. Дебати є унікальна можливість, особливо в другому турі, перевести розмову в конкуренцію і представлення стратегій, програм, того, що кандидати пропонують Україні, суспільству після президентської виборчої кампанії. Це передбачається не обмін ударами, а все-таки розгорнута широка змістовна дискусія», - підкреслив Томенко. Громадська рада при парламентському комітеті з питань свободи слова та інформації розробила свій проект регламенту теледебатів. За цим проектом, мають бути проведені перед днем виборів та днем повторного голосування в прямому ефірі першого каналу Українського телебачення. Кандидати на пост президента України повинні взяти участь у теледебатах особисто. У разі відмови одного з кандидатів виділений для нього час надається іншому кандидатові на пост президента. Тривалість теледебатів перед днем виборів, згідно з громадським проектом, становить дев’яносто хвилин, а перед днем повторного голосування – сто двадцять хвилин безперервного ефірного часу. Дебати починаються та завершуються виступами кандидатів, після чого вони по черзі ставлять одне одному запитання. За дотриманням часового регламенту виступів, запитань і відповідей стежить ведучий дебатів. Теледебати обов’язково транслюються Національною радіокомпанією на першому каналі Українського радіо та можуть безкоштовно транслюватися іншими каналами мовлення, а телерадіоорганізацям, що здійснюють таку трансляцію, забороняється переривати її рекламою. В проекті вказано також, що телерадіоорганізація, яка надала ефірний час кандидату на пост Президента України, не може відмовити у наданні ефірного часу на тих же умовах іншому кандидату.

Свій проект громадські медіа-експерти подали на розгляд до Центрвиборчкому. Регламент теледебатів має увійти окремим пунктом до Положення ЦВК про діяльність засобів масової інформації під час президентських виборів.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG