Спеціальні потреби

Україну очікують теледебати кандидатів у президенти - 2004-06-21


Київ – 21 червня. Цього року українцi стануть свідками перших в українській історії прямих теледебатів між кандидатами у президенти. Раніше українське законодавство не містило положення про теледебати, новий же Закон “Про вибори Президента України” передбачає обов’язкове їх проведення. Зміни до закону, завдяки яким кандидати в президенти будуть зобов’язані провести дебати в прямому ефірі, вніс парламентський комітет з питань свободи слова та інформації. «На 100 хвилин прямих президентських теледебатів країна має відпочити від зомбування і побачити кандидатів такими, які вони є», - говорить голова комітету, автор ідеї теледебатів “нашоукраїнець” Микола Томенко.

«Ми всі прогнозуєм, на жаль, від президента до опозиції, що виборча кампанія буде, м’яко кажучи, не дуже чесною і демократичною, і значною мірою з елементами негативної радше антиреклами, ніж реклами. Дебати є унікальна можливість, особливо в другому турі, перевести розмову в конкуренцію і представлення стратегій, програм, того, що кандидати пропонують Україні, суспільству після президентської виборчої кампанії. Це передбачається не обмін ударами, а все-таки розгорнута широка змістовна дискусія», - підкреслив Томенко. Громадська рада при парламентському комітеті з питань свободи слова та інформації розробила свій проект регламенту теледебатів. За цим проектом, мають бути проведені перед днем виборів та днем повторного голосування в прямому ефірі першого каналу Українського телебачення. Кандидати на пост президента України повинні взяти участь у теледебатах особисто. У разі відмови одного з кандидатів виділений для нього час надається іншому кандидатові на пост президента. Тривалість теледебатів перед днем виборів, згідно з громадським проектом, становить дев’яносто хвилин, а перед днем повторного голосування – сто двадцять хвилин безперервного ефірного часу. Дебати починаються та завершуються виступами кандидатів, після чого вони по черзі ставлять одне одному запитання. За дотриманням часового регламенту виступів, запитань і відповідей стежить ведучий дебатів. Теледебати обов’язково транслюються Національною радіокомпанією на першому каналі Українського радіо та можуть безкоштовно транслюватися іншими каналами мовлення, а телерадіоорганізацям, що здійснюють таку трансляцію, забороняється переривати її рекламою. В проекті вказано також, що телерадіоорганізація, яка надала ефірний час кандидату на пост Президента України, не може відмовити у наданні ефірного часу на тих же умовах іншому кандидату.

Свій проект громадські медіа-експерти подали на розгляд до Центрвиборчкому. Регламент теледебатів має увійти окремим пунктом до Положення ЦВК про діяльність засобів масової інформації під час президентських виборів.

XS
SM
MD
LG