Спеціальні потреби

Юлію Тимошенко знову хочуть позбавити депутатської недоторканності - 2004-06-25


Київ – 24 червня. Юлія Тимошенко – абсолютний рекордсмен у частині подань Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканності. З того часу, як вона з’явилася на політичному олімпі, кожен генпрокурор домагався притягнення її до кримінальної відповідальності. Геннадій Васильєв – автор четвертого подання. Його відмінність від попередніх у тому, що нині Тимошенко вже не згадують за її бізнес і співпрацю із Павлом Лазаренком. За словами члена регламентного комітету Степана Хмари, цього разу грунтом для подання про зняття недорканності з Тимошенко була заява її колишнього помічника Боровка, який заявив, що Тимошенко вимагала від нього підкупити суддю і заплатила за це 125 тисяч доларів.

«У середу кілька парламентських комітетів, в тому числі регламентний та з питань правоохороної діяльності, розглядали це питання. Остаточних рекомендацій депутатам ще немає. Поки що вирішили створити комісію, яка б досконало вивчила документи», - розповів Степан Хмара.

Очолив комісію депутат з депутатської групи «Центр» Василь Гаврилюк. Він говорить, що документів, переданих у парламент, недостатньо для того, щоб зрозуміти, у чому полягає склад злочину Тимошенко. Відтак комісія звернулася до Генпрокуратури з проханням надати повнішу інформацію у справі. За словами Василя Гаврилюка, для вивчення цього питання одного чи двох тижнів недостатньо. А відтак справа може затягнутися до осені.

Однак ніхто у регламентному комітеті не відкидає, що це питання може з’явитися у порядку денному вже настуного тижня. Сьогодні до складу цього ключового у питанні Тимошенко комітету свого представника відрядила і «Наша Україна». Прихильники Ющенка категорично проти зняття з неї недоторканності. Не збираються голосувати за це соціалісти та деякі фракції більшості, в тому числі й НДП. Однак, головне, як у цій ситуації поведуть себе комуністи. Поки що вони про свою позицію не заявили.

XS
SM
MD
LG