Спеціальні потреби

Кучма критикує двох колишнiх американських послiв - 2004-07-27


23-го та 24-го липня Президент України Леонід Кучма перебував у Дніпропетровську, де серед iншого розкритикував двох колишнiх послiв США в Українi.

Нагодою для поїздки Леоніда Кучми до Дніпропетровська стало відзначення 60-річчя Південного Машинобудівного заводу. На Південмаші президент оглянув виробництва космічних мікросупутників та вітроенергетичних агрегатів і взяв участь в урочистих зборах. Він серед іншого зазначив, що одностороннє добровільне ракетно-ядерне роззброєння України ще не знайшло належного розуміння, бо досі існує проблема утилізації твердого ракетного палива з ракет СС-24.

Заступник генерального директор авіаційно-комічного агентства Росії Георгій Поліщук зачитав привітального листа від президента Росії Володимира Путіна, в якому російський президент схарактеризував Південмаш як флагман російсько-української інтеграції у промисловій та науково-технологічній галузях.

24-го липня Леонід Кучма провів засідання з приводу приватизації державної голдингової компанії Павлоградвугілля. На проведеній того ж дня прес-конференції Леонід Кучма зробив кілька заяв, що стосуються внутрішньої і зовнішньої політики. Він сказав, що коли піде з посади, відверто розповість, чому політична реформа в Україні не відбулася та зазначив, що ще є шанс реалізувати реформу у вересні-жовтні.

Леонід Кучма заявив, що опозиційна четвірка – це політики з різною ідеологією, котрих об’єднує жадоба до влади та що четвірка існує суто арифметично, а політично її не буде. Він також сказав, що, коли обговорювалася можливість його третього президентського строку, весь негатив був зосереджений на президенті, що відвело увагу від кандидата від влади Віктора Януковича, що є позитивним моментом.

Щодо несприйняття ідеї третього президентства Кучми Заходом, президент сказав:

“На перехідний період... потрібна стабільність... Будь-який президент, який прийде, - обов’язково будуть зміни... Напевне, західні політики не зовсім хочуть, щоб у центрі Європи з’явилась така потужна, сильна економічно і політично країна – Україна”.

Були згадані і колишні посли Сполучених Штатів Америки в Україні Стівен Пайфер і Карлос Паскуаль:

“Мені незручно коментувати, напевне, може, й не треба. Але у мене складалося враження, що працювали вони тільки на одну силу, ту, яка в опозиції. А так не повинно бути. Я думаю, і перекручену інформацію доносили до керівництва Сполучених Штатів Америки. А так посли не повинні працювати. Я знаю, що Паскуаль на більш високу посаду, по моєму, пішов. Пайфер, по моєму, взагалі пішов. Ну, скатертю їм доріжка, прислів’я є таке”.

Відвідавши наостанок підприємство з виробництва сільськогосподарської техніки та тваринницький комплекс фірми “Агросоюз”, Леонід Кучма вилетів до Києва.

XS
SM
MD
LG