Актуально
Вплив матерiального стану українця на його виборчий настрiй - 2004-07-30
Київ – 29 липня. Матеріальне становище бюджетників, пенсіонерів, студентів – болюче питання для України. Як оцінюють свій матеріальний стан українці й який вплив це може мати на їхні електоральні настрої – вiдповiдi на цi запитання дають рядовi кияни.
Серед киян, які ходять містом пішки, а не їздять на власній машині, важко знайти когось задоволеного рівнем свого добробуту. Ні бюджетники, ні пенсіонери кажуть, що не відчувають економічного зростання, про яке так багато мовиться останнім часом, а свій матеріальний стан здебільшого оцінюють як нижчий середнього:
- «Нижче середнього. Я водитель тролейбуса. Мені приходиться робить майже без вихідних, щоб более-менее существовать».
- «Нижче прожиткового мінімуму. Якщо врахувати, що в мене дитина і одна зарплата ділиться на двох, то получається нижче прожиткового мінімуму».
- «Я оцінюю свій матеріальний стан дуже погано, і не покращився він. Тому що ми пенсіонери, і пропрацювати 30 років в школі й мати пенсію 16 гривень - це страшне». За даними Держкомстату, станом на червень 2004 року середня зарплата штатних працівників по Україні склала 601 гривню на місяць. По Києву цифра вища: 1009 гривень. На що вистачає цих грошей працюючим людям?
- «На виплату комунальних послуг і на харчування».
- «На харчування нормальне, на одну дитину, тому що другу не завели, по цій же причині».
- «Ми ледь-ледь кінці з кінцями зводимо. Нічого не можемо відкласти. Ні на відпустку, ні на якісь покупки», -- каже більшість людей, що мають роботу.
Зарплати і пенсії в Україні – найнижчі з усіх країн СНД. І головною темою, яка, на думку населення, має бути предметом дискусій між кандидатами на Президентство під час виборчої кампанії, є саме підвищення загального рівня зарплат, пенсій і стипендій. Це засвідчують соціологічні опитування. І як зауважують у цьому зв’язку соціологи, в разі як уряд перед самими виборами підвищить пенсії і зарплати, це може додати провладному кандидатові симпатій виборців. Дехто з киян з тим згоден і каже, що голосуватиме за Януковича, якщо до пенсій і зарплат додадуть бодай кількадесят гривень – хоч якась, та підмога. Інші ж твердять, що на їхній вибір це не вплине.
- «Якщо перед виборами піднімуть, то від цього не буде залежати, як будемо після виборів жити».
- «Якщо піднімуть зарплати, то піднімуться й ціни. Я не вірю, що матеріальний стан покращиться».
- «Це ж очередной фарс. Це тільки – чого він год назад міг же поднять, не захотів». - «Для мене це не має значення. Я ніколи за Януковича голосувать не буду, ні при яких умовах»,
-- пiдсумував один з киян свiй передвиборчий настрiй.
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum