Спеціальні потреби

Подальша доля акцiї сумських студентiв - 2004-08-12


Київ – 11 серпня. Юристи, які допомагають сумським студентам, підготували скарги та судові позови проти низки чиновників та правоохоронців. Вони вимагатимуть відшкодування за незаконне затримання. Сьогодні студенти провoдили збори, на яких вирiшували подальшу долю акції, яка триває понад півтора місяці.

Сумські студенти вимагатимуть покарати чиновників та правоохоронців, які перешкоджали проведенню акції протесту проти об’єднання навчальних закладів. Їхні юристи вже підготували серію скарг та судових позовів, які подадуть найближчим часом до суду та прокуратури та уповноваженому з прав людини. Оскаржать також декілька судових рішень, які забороняли студентам висловлювати свій протест. Студенти вимагатимуть відшкодування за незаконне затримання 6 серпня у Роменському районі.

За словами одного із учасників акції Олега Медуниці, студенти наполягатимуть на поверненні грошей, які примусово збирали у благодійний фонд "Розвитку науки, освіти та духовності". Наступнi дiї студентiв, сказав вiн, залежатимуть вiд долi Президентського указу.

«Якщо цей указ Президента буде не вихолощений, а буде дійсно впроваджуватися в життя, то я не бачу сенсу йти на Київ. Якщо ні – то треба йти, зустрічатися із Президентом, розказувати йому, яким чином виконуються його укази в Сумській області. У нас є цілий комплекс заходів, які ми планували провести в Києві й потім після повернення у Сумах. Це стандартна протестна громадянська кампанія, яку проводять в усьому цивілізованому світі. На даний момент ця громадянська кампанія спрацювала».

Медуниця не виключає, що акцію продовжать у Сумах із вимогою відставки голови облдержадміністрації Щербаня та керівника УВС Плєханова.

Тим часом Повноважений представник ООН у Росії й країнах СНД Віктор Шмідт звернувся до керівництва організації з проханням звернути увагу на випадки порушення прав людини в Україні під час проведення акції сумських студентів.

У листі до генерального секретаря ООН Кофі Аннана Шмідт звертає увагу "на серйозні порушення прав людини, що мають місце в державі Україна, що є однією з найстаріших членів ООН". Повноважний представник повідомляє, що рішення Роменського міськрайсуду Сумської області "про фактичну заборону" пішого походу на Київ групи студентів із Сум "входить у невідповідність із нормами міжнародного права й законами України". За його словами, були порушені положення Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про цивільні й політичні права, а також Конституції України, Цивільно-процесуального кодексу України.

У листі відзначається, що затримання групи студентів 6 серпня "проводилося з необгрунтованим застосуванням фізичного впливу». На думку представника ООН, в Україні подібне порушення норм і законів міжнародного права органами влади носить систематичний характер.

Як стало відомо, студентська нарада вже ухвалила рішення щодо подальшої долі акції, однак учасники протесту домовилися оголосити його у четвер у столиці.

XS
SM
MD
LG