Спеціальні потреби

Актуально

Вибухи на Троєщині – політичний тероризм, твердить міліція - 2004-08-29

Київ - 29 серпня. В Україні набирає обертів історія із вибухами на Троєщинському ринку. Міліція заявила, що це був політичний теракт, здійснений з метою повалення конституційного ладу в Україні. Серед організаторів вибуху - двоє членів Української народної партії. Опозиція таку інформацію спростовує.

Україна знову під час виборчої кампанії стала свідком теракту – твердять українсьі правоохоронці. Нинішні терористи прагнули дестабілізувати ситуацію в країні – каже заступник міністра внутрішніх справ Олександр Міленін:

«Як визнали двоє затриманих, мотивом скоєння цих злочинiв була дестабiлiзацiя ситуацiї, повалення дiючого державного ладу в Українi».

Як зірвавши сміттєві урни на віддаленому Троєщинському базарі терористи збиралися змінити конституційний лад в Україні міліція не каже, але наголошує на членстві двох терористів до УНП - партїі що входить до Нашої України - та на фактах вилучення у цих молодих людей разом з інстуркціями по виготовленню вибухівок листівок Віктора Ющенка. Досить прозорий натяк правохоронців – вибух організовували люди, причетні до кандидата Ющенка. Натомість опозиція все це категорично простовує. Керівник виборчого штабу Ющенка Роман Безсмертний заявив, що за його даними ці люди мають причетність до зовсім інших радикальних національстичних груп:

«Пастух Олександр Анатолiєвич працює у виборчому штабi кандидата на пост президента Богдана Бойка. Вiн визнав, що виготовив саморобний вибуховий пристрiй i ви знаєте, що в ходi обшуку в нього було знайдено вiдповiднi складовi вибухової речовини. Савченко Дмитро Петрович, який нiбито працює на П`ятому каналi, насправдi – охоронець, ранiше, Дмитра Корчинського, коли той був лiдером УНА-УНСО, зараз – УНА Едуарда Коваленка. Швиденко Тарас – до 2003 року був активiстом радикального угруповання Тризуб. Ковальчук Наталiя – та, про яку так багато говорять, на сьогоднiшнiй день прожуває разом iз Швиденком Тарасом».

В секретаріаті УНП визнають, що пані Ковальчук, яка проживала із затриманим Швиденком, працювала у відділі реєстрації членів партії. Однак продемонстрований міліцією партквиток називають фальшивкою. Говорить керівник секретаріату УНП Богдан Соколовський:

«Керiвники МВД пред`явили для журналiстiв квиток для огляду i ми iз жахом для себе з`ясували, що номер на квитку, тобто тi реквiзити реєстрацiйнi, якi є у кожному нашому квитку – ось я можу показати свiй квиток – то номер у цьому квитку, який начебто показує мiлiцiя як доказ, абсолютно не вiдповiдає системi нумерацiї, яка введена».

Лідер УНП Юрій Костенко називає останні події довкола вибуху на Троєщині організованою провокацією проти лідера президентських перегонів Ющенка. Все це може свідчити про те, що влада готова перейти до силового сценарію розвитку подій, і це лише прелюдiя:

«Свiдченням про такi намiри є заява Генеральної прокуратури на днях, що у неї є факти того, що опозицiя готує так званий “грузинський варiант” чи якийсь iнший силовий варiант захоплення влади в Українi».

Тим часом, затримані молодики, за словами міліції, від послуг адвокатів відмовилися, і дуже швидко визнали свою провину, не зважаючи на те, що їм загрожує від семи до дванадцяти років позбавлення волі.

Всі новини дня

Київ і представники понад 40 країн підписали в Лугано декларацію про відновлення України

Учасники конференції з відбудови України у Лугано, Швейцарія, 4 липня 2002 р. Майкл Баголзер/через REUTERS.

5 липня десятки країн взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну під час, як очікується, тривалого і дорогого відновлення й погодилися з необхідністю проведення широких реформ для підвищення прозорості й боротьби з корупцією.

Завершуючи дводенну конференцію в південному швейцарському місті Лугано, лідери близько 40 країн підписали декларацію, яка викладає принципи для відбудови України.

Підписанти, зокрема США, Велика Британія, Франція та Японія, «найрішучішим чином» засудили військову агресію Росії проти України і закликали Москву негайно вивести свої війська.

Президент Швейцарії Іґнаціо Кассіс, який разом з Україною вів конференцію, привітав цю декларацію як «перший ключовий крок на довгому шляху відновлення України».

«Наша робота готується до післявоєнного часу, хоча війна все ще триває», – сказав він на церемонії закриття.

«Це має дати людям в Україні надію та впевненість, що вони не самотні», – додав Кассіс.

Підписанти привітали зобов’язання щодо надання політичної, фінансової і технічної підтримки і започаткували принципи Лугано для відновлення, яке, за даними Києва, може коштувати до 750 мільярдів доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 5 липня заявив, що декларація – це «однозначно початок нашого тривалого процесу».

Дивіться також: Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано: заяви, подробиці. Відео

«Ми маємо зробити все, що було знищено, кращим, ніж воно було», – додав він.

У принципах Лугано підкреслюється, що «процес відновлення має сприяти прискоренню, поглибленню, розширенню і досягненню зусиль України щодо реформ і стійкості відповідно до її європейського шляху».

«Процес відновлення має бути прозорим і підзвітним народу України», – йдеться в документі.

Декларація також містить заклик до того, щоб процес відновлення був «інклюзивним і забезпечував гендерну рівність».

Президент України Володимир Зеленський напередодні під час відеовиступу на конференції у швейцарському місті Лугано анонсував національний План відбудови України.

За словами Володимира Зеленського, за чотири місяці повномасштабної війни проти України Росія знищила 2102 освітні об’єкти, 799 об’єктів медичної інфраструктури та близько 80 тисяч житлових об’єктів.

4–5 липня в швейцарському місті Лугано відбувалася масштабна Міжнародна конференція з питань відновлення України.

У ній брали участь представники 40 країн і 18 організацій.

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Більше

XS
SM
MD
LG