Спеціальні потреби

Актуально

Януковуч далi домiнує, вказує черговий монiторинг преси - 2004-09-07

Днiпропетровськ – 6 серпня. У Дніпропетровську відбувся круглий стіл для журналістів, на якому оприлюднено останні результати моніторингу української преси. Головний висновок - в українських ЗМІ серед кандидатів на посаду президента як і раніше домінує Віктор Янукович.

Засідання круглого столу проводили медіа-тренер програми Айрекс ПроМедіа, спонсорованої посольством Сполучених Штатів, Олег Хоменок, голова громадського комітету "Рівність можливостей", заступник голови Спілки Журналістів України Олександр Чекмишев і голова організації «Академія українсьої преси», академік Академії Наук вищої школи України Валерій Іванов.

У засіданні були наведені дані моніторингу українських засобів масової інформації за серпень. В українських ЗМІ серед кандидатів на посаду президента як і раніше домінує Віктор Янукович. Результати досліджень методами контент-аналізу публікацій у двадцяти загальноукраїнських газетах і передач восьми провідних телевізійних каналів свідчать, що у середньому телевізійні канали приділяють Віктору Януковичу удвічі більше телевізійного часу ніж його найближчому конкуренту Віктору Ющенку. На Першому національному каналі ця різниця становить 16 разів. Ще менше часу приділяється Олександру Морозу і Петру Симоненку. П’ятим у цьому ряді є Анатолій Кінах, про котрого телеглядачі отримують у 65 разів менше інформації, ніж про Віктора Януковича. Час, що приділяється іншим кандидатам, зовсім мізерний або дорівнює нулю. Про Віктора Ющенка інформація на телебаченні подається переважно у негативному чи іронічному ключі, про Віктора Януковича у позитивному.

На відміну від телебачення у центральній пресі за останній тиждень безумовним лідером уваги став Віктор Ющенко, діяльність котрого висвітлювалася у негативній тональності. На відміну від центрального телебачення, де події на Троєщинському ринку стали приводом для політичних новин і маніпуляцій, у пресі ці події здебільшого не стали інформаційним приводом для журналістських матеріалів. Говорить Валерій Іванов:

«Це стосується дуже брудної політичної технології. І характер висвітлення і взагалі те, що відразу ця кримінальна подія потрапила у поле політичних подій, що це політична спекуляція, це однозначно. Відбулася трагедія і ця трагедія використовується у передвиборчій боротьбі».

На регіональному телебаченні, де тенденція перебільшеної уваги до дiючого прем`єра спостерігається в усіх регіонах України, Віктору Януковичу приділений у п’ять разів більший ефірний час, ніж Віктору Ющенку і у чотири рази – Олександру Морозу. Тенденції у регіональній пресі такі самі з переважанням Віктора Ющенка над Олександром Морозом. Найбільше негативної інформації подається про Віктора Ющенка і лише у пресі Криму негатив проти Януковича на останньому тижні переважає. Більш збалансованою є інформація про двох основних кандидатів у газетах західних регіонів. Інформацію про Олександра Мороза подавали останнього тижня лише газети Заходу та Півночі, при цьому на півночі України у негативному ключі.

Останнім часом президент Кучма, котрий на початку і у середині літа був головною фігурою у пресі і на телебаченні, посідає за індексом уваги лише п’яте місце.

Голова громадської організації “Академія української преси” Валерій Іванов повідомив, що так званий корреспонденс-аналіз ЗМІ показує – головні характеристики виборчої кампанії є негативними. Перше місце посідають брудні технології, друге – використання адмінресурсу і лише третє – заклики до чесних і прозорих виборів. На четвертому місці ангажованість ЗМІ. Далі йдуть обман і підкуп виборців, нелегітимне вилучення коштів у виборчі фонди і фізичне насильство щодо кандидатів і їхніх представників.

Говорячи про суспільну небезпеку з боку запопадливих і керованих органів масової інформації, які створюють віртуальну реальність, що не відповідає дійсному стану речей, дезінформують і дезорієнтують виборців, водночас роблячи ведмежу послугу Віктору Януковичу, Олександр Чекмишев зазначив:

«За нашими висновками ЗМІ підійшли до небезпечної межі, коли вони стають своєрідним мультиплікатором дестабілізуючих політичних технологій і таким чином самі беруть участь у проведенні своєрідних спецоперацій. На нашу думку, найбільшим парадоксом виборчого літа є те, що запопадливість загальнонаціональних і регіональних ЗМІ, запопадливість місцевих чиновників зводять нанівець зусилля команди Віктора Януковича. Більше того, сама виборча кампанія Віктора Януковича за своїм форматом і технологічними прийомами вражаюче нагадує виборчу кампанію блоку “За єдину Україну” 2002-го року. Результати тодішніх виборів ми пам’ятаємо. Найбільший жаль викликає саме те, що це поганим чином відбивається на самих виборцях. Оскільки вони не отримують адекватної інформації, можливі різні варіанти і різні настрої. Мультиплікація дестабілізуючих технологій може викликати певні протестні настрої, так само абсолютно зворотні реакції, ну, і зрештою, певна доля буде протесту» – сказав голова громадського комітету “Рівність можливостей” Олександр Чекмишев.

Всі новини дня

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Байден і Трюдо підписали угоду, яка ускладнить перетин кордону між США і Канадою для шукачів притулку

Президент США Джо Байден із канадським прем’єр-міністром Джастіном Трюдо у Оттаві, Канада, 24 березня, 2023 р. REUTERS/Blair Gable

У ході свого першого президентського візиту до Канади Джо Байден підписав угоду із канадським прем’єр-міністром Джастіном Трюдо, спрямовану на те, щоб шукачі притулку не могли перетинати сухопутний кордон США та Канади через неофіційні пункти пропуску.

Як повідомляє Reuters, очікується, що у ході візиту Байден і Трюдо обговорять міграцію, погіршення безпеки та гуманітарну ситуацію на Гаїті, війну в Україні, торгівлю та боротьбу зі зміною клімату.

«У нас немає більшого друга і союзника, ніж Сполучені Штати», – цитує агенція Джастіна Трюдо.

Підписана міграційна угода, що буде згодом опублікована офіційно, дозволяє обом країнам відмовляти шукачам притулку в неофіційних пунктах перетину кордону.

Нова домовленість розширює Угоду про безпечну третю країну (STCA - Safe Third Country Agreement), яка дозволяє США та Канаді повертати шукачів притулку в обох напрямках, але раніше не поширювалась на неофіційні пункти перетину. Тепер вона поширюється на весь кордон.

За домовленістю, біженці з інших країн повинні подати заяву на надання притулку тій країні, куди вони прибули першою. Відтак Канада може відхиляти запити шукачів притулку без розгляду їхніх петицій, якщо вони прибувають через неофіційні пункти пропуску з інших країн через США.

Велика кількість незадокументованих мігрантів намагаються перетнути американсько-канадський кордон через неофіційні пункти пропуску, включаючи Roxham Road, ґрунтову дорогу між Квебеком і штатом Нью-Йорк.

Цю дорогу називають “політичним головним болем для Трюдо”, оскільки десятки тисяч заявників на отримання статусу біженця намагалися перетнули кордон зі США саме тут, - пише видання CBC.

Угода набуде чинності опівночі на початку суботи, 25 березня. Колишній посол США в Канаді Брюс Гейман заявив, що обидві країни “захочуть ще більше зблизитися, оскільки світ стає все більш невизначеним”.

Водночас деякі експерти застерігають про складність виконання нової домовленості, оскільки кордон між Канадою і США є найдовшою у світі неконтрольованою межею, - пише Reuters.

«Я кажу іншим світовим лідерам, з якими зустрічаюся - нам пощастило, що на півночі від нас є Канада. Усі наші цінності однакові. Час від часу ми погоджуємося і не погоджуємося в чомусь, але немає фундаментальної різниці в демократичних цінностях, які ми поділяємо”, - цитує Байдена під час візиту CBC.

Водночас видання відзначає, що між двома країнами були й напружені моменти: “Роки Трампа були випробувальним часом для канадських чиновників. А рішення Байдена скасувати трубопровід Keystone XL, просувати протекціоністську політику, як-от "купуй американське". Призупинення постачань деяких вакцин також викликали подразнення в перші дні його президентства”.

Раніше цього тижня Канада продовжила ще на рік програму міграційної підтримки українців.

Шон Фрейзер, міністр імміграції, біженців та громадянства Канади оголосив, що уряд країни продовжить дію канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET).

Українці та члени їхніх сімей можуть до 15 липня 2023 року подавати документи (за межами Канади) на отримання візи CUAET. Власники візи матимуть змогу поїхати до Канади до 31 березня 2024 року. А власники CUAET, які вже перебувають у Канаді, матимуть можливість до 31 березня 2024 року безоплатно продовжити або змінити свій тимчасовий статус.

Послуги з поселення залишаться доступними для українців та членів їхніх сімей після прибуття в Канаду, а також триватиме надання одноразової тимчасової фінансової підтримки.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG