Спеціальні потреби

Актуально

Януковуч далi домiнує, вказує черговий монiторинг преси - 2004-09-07

Днiпропетровськ – 6 серпня. У Дніпропетровську відбувся круглий стіл для журналістів, на якому оприлюднено останні результати моніторингу української преси. Головний висновок - в українських ЗМІ серед кандидатів на посаду президента як і раніше домінує Віктор Янукович.

Засідання круглого столу проводили медіа-тренер програми Айрекс ПроМедіа, спонсорованої посольством Сполучених Штатів, Олег Хоменок, голова громадського комітету "Рівність можливостей", заступник голови Спілки Журналістів України Олександр Чекмишев і голова організації «Академія українсьої преси», академік Академії Наук вищої школи України Валерій Іванов.

У засіданні були наведені дані моніторингу українських засобів масової інформації за серпень. В українських ЗМІ серед кандидатів на посаду президента як і раніше домінує Віктор Янукович. Результати досліджень методами контент-аналізу публікацій у двадцяти загальноукраїнських газетах і передач восьми провідних телевізійних каналів свідчать, що у середньому телевізійні канали приділяють Віктору Януковичу удвічі більше телевізійного часу ніж його найближчому конкуренту Віктору Ющенку. На Першому національному каналі ця різниця становить 16 разів. Ще менше часу приділяється Олександру Морозу і Петру Симоненку. П’ятим у цьому ряді є Анатолій Кінах, про котрого телеглядачі отримують у 65 разів менше інформації, ніж про Віктора Януковича. Час, що приділяється іншим кандидатам, зовсім мізерний або дорівнює нулю. Про Віктора Ющенка інформація на телебаченні подається переважно у негативному чи іронічному ключі, про Віктора Януковича у позитивному.

На відміну від телебачення у центральній пресі за останній тиждень безумовним лідером уваги став Віктор Ющенко, діяльність котрого висвітлювалася у негативній тональності. На відміну від центрального телебачення, де події на Троєщинському ринку стали приводом для політичних новин і маніпуляцій, у пресі ці події здебільшого не стали інформаційним приводом для журналістських матеріалів. Говорить Валерій Іванов:

«Це стосується дуже брудної політичної технології. І характер висвітлення і взагалі те, що відразу ця кримінальна подія потрапила у поле політичних подій, що це політична спекуляція, це однозначно. Відбулася трагедія і ця трагедія використовується у передвиборчій боротьбі».

На регіональному телебаченні, де тенденція перебільшеної уваги до дiючого прем`єра спостерігається в усіх регіонах України, Віктору Януковичу приділений у п’ять разів більший ефірний час, ніж Віктору Ющенку і у чотири рази – Олександру Морозу. Тенденції у регіональній пресі такі самі з переважанням Віктора Ющенка над Олександром Морозом. Найбільше негативної інформації подається про Віктора Ющенка і лише у пресі Криму негатив проти Януковича на останньому тижні переважає. Більш збалансованою є інформація про двох основних кандидатів у газетах західних регіонів. Інформацію про Олександра Мороза подавали останнього тижня лише газети Заходу та Півночі, при цьому на півночі України у негативному ключі.

Останнім часом президент Кучма, котрий на початку і у середині літа був головною фігурою у пресі і на телебаченні, посідає за індексом уваги лише п’яте місце.

Голова громадської організації “Академія української преси” Валерій Іванов повідомив, що так званий корреспонденс-аналіз ЗМІ показує – головні характеристики виборчої кампанії є негативними. Перше місце посідають брудні технології, друге – використання адмінресурсу і лише третє – заклики до чесних і прозорих виборів. На четвертому місці ангажованість ЗМІ. Далі йдуть обман і підкуп виборців, нелегітимне вилучення коштів у виборчі фонди і фізичне насильство щодо кандидатів і їхніх представників.

Говорячи про суспільну небезпеку з боку запопадливих і керованих органів масової інформації, які створюють віртуальну реальність, що не відповідає дійсному стану речей, дезінформують і дезорієнтують виборців, водночас роблячи ведмежу послугу Віктору Януковичу, Олександр Чекмишев зазначив:

«За нашими висновками ЗМІ підійшли до небезпечної межі, коли вони стають своєрідним мультиплікатором дестабілізуючих політичних технологій і таким чином самі беруть участь у проведенні своєрідних спецоперацій. На нашу думку, найбільшим парадоксом виборчого літа є те, що запопадливість загальнонаціональних і регіональних ЗМІ, запопадливість місцевих чиновників зводять нанівець зусилля команди Віктора Януковича. Більше того, сама виборча кампанія Віктора Януковича за своїм форматом і технологічними прийомами вражаюче нагадує виборчу кампанію блоку “За єдину Україну” 2002-го року. Результати тодішніх виборів ми пам’ятаємо. Найбільший жаль викликає саме те, що це поганим чином відбивається на самих виборцях. Оскільки вони не отримують адекватної інформації, можливі різні варіанти і різні настрої. Мультиплікація дестабілізуючих технологій може викликати певні протестні настрої, так само абсолютно зворотні реакції, ну, і зрештою, певна доля буде протесту» – сказав голова громадського комітету “Рівність можливостей” Олександр Чекмишев.

Всі новини дня

Правляча партія Швеції висловилася за вступ країни до НАТО

прем'єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон

Правляча соціал-демократична партія Швеції заявила у неділю, що підтримує вступ країни до НАТО.

Внаслідок вторгнення Росії в Україну у Швеції сформувалася значна парламентська більшість на користь членства в альянсі, і Швеція готова відмовитися від вступу до НАТО, яка переважала протягом десятиліть опозиції.

Оскільки Фінляндія вже подала свою заявку, прем'єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон тепер майже впевнена, що офіційна заявка Стокгольма буде подана протягом кількох днів.

«Правління партії на своєму засіданні 15 травня 2022 року вирішило, що партія працюватиме над тим, щоб Швеція подала заявку на членство в НАТО», – йдеться у заяві соціал-демократів.

Уряд Фінляндії оголосив у неділю, що подає заявку про приєднання до НАТО, повідомляє СNN. Це рішення було оголошено під час прес-конференції президента Фінляндії Саулі Нііністо та прем’єр-міністерки Санни Марін. Рішення уряду має бути ухвалене парламентом країни перед тим, як Фінляндії може офіційно подати заявку на членство в Альянсі.

Під час спільної з президентом Нііністо недільної прес-конференції прем’єрка Фінляндії Марін заявила, що вступ до НАТО посилить безпеку країни та збільшить її потужність.

НАТО раніше привітало можливе членство Фінляндії та Швеції в Альянсі. Президент США Джо Байден в п'ятницю поспілкувався телефоном з лідерами двох країн. Під час розмови лідери підкреслили підтримку України у війні, президент США також наголосив на політиці "відкритих дверей" НАТО і праві Фінляндії та Швеції обирати власне майбутнє, міжнародну політику та формати безпеки, заявили в Білому домі.

Лідер меншості в Сенаті Макконел закликав Байдена визначити Росію спонсором тероризму

Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконел

Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконел закликав президента Байдена визначити Росію спонсором тероризму, що позбавило б її суверенного імунітету, який не дозволяє подавати проти країни цивільний позов про відшкодування збитків.

«Я думаю, це хороша ідея, і б це підтримав. Президент може зробити це самостійно, і я б закликав його це зробити», - сказав сенатор, перебуваючи в Стокгольмі.

Напередодні у суботу Макконел та сенатори-республіканці Сьюзен Коллінз, Джон Баррассо та Джон Корнін зустрілись у Києві з президентом Зеленським.

Макконел сказав, що він завірив президента Зеленського, що «підтримка України у війні проти росіян є двопартійною, і що «подавляюча більшість» зосереджених на національній безпеці республіканців підтримують протидію України російському вторгненню попри критику щодо допомогового пакету Україні на суму 40 мільярдів доларів з боку деяких однопартійців. «Ця неприхована агресія не повинна продовжуватись. Я хочу запевнити їх, що Конгресі існує дуже, дуже широка підтримка для продовження боротьби», - сказав Макконел.

Минулого тижня у Сенаті зареєстрували резолюцію, що визнає Росію державою-спонсором тероризму.

Співавтори документу - сенатори від обох партій, демократ Ричард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

У резолюції йдеться, що Сенат вважає дії уряду Росії за головування Володимира Путіна актами тероризму і закликає держсекретаря США визнати Росію державою, яка спонсорує тероризм.

“Це визнання (країни-спонсора тероризму - ред.) буде важливим в американському законодавстві. Є лише чотири країни, які мають таке визнання: Куба, Сирія, Іран та Північна Корея. Ми намагаємося включити до цього списку Росію, щоб вона була п’ятою. Це компанія, з якою її (Росію) треба асоціювати. Це тоталітарні режими, І вони не несуть добра”, - заявив під час презентації резолюції її співавтор, сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем.

Як раніше повідомляв "Голос Америки", відповідно до пояснень на сайті Держдепартаменту, “держави-спонсори тероризму” - це ті, які неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму та визначаються відповідно до трьох законів США: розділу 1754(c) закону про дозвіл на національну оборону, розділу 40 закону про контроль експорту зброї та розділу 620A закону про іноземну допомогу.

“Держави-спонсори тероризму” підпадають під чотири основні категорії санкцій: обмеження на іноземну допомогу від США, заборону на експорт і продаж оборонної продукції; контроль за експортом товарів подвійного використання, а також – під різні фінансові та інші обмеження.

Також передбачаються додаткові санкції, які карають осіб і країни, які співпрацюють із “державами-спонсорами тероризму”.

Сенат США може проголосувати за виділення 40 мільярдів доларів Україні у середу - лідер республіканців після візиту до Києва

Група сенаторів-республіканців на чолі із Мітчем Макконнеллом зустрічається із президентом України Володимиром Зеленським під час візиту до Києва, 14 травня 2022. Ukrainian Presidential Press Service/REUTERS

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявив у неділю, що він очікує прийняття законопроекту про виділення 40 мільярдів доларів Україні у середу після відповідного процедурного голосування у понеділок.

"Ми очікуємо застосувати cloture (парламентську процедуру, що згортає подальші дебати з питання до 30 годин й дозволяє перейти до голосування - ГА) - сподіваюсь, із відчутною перевагою (голосів "за" - ГА), що допоможе нам затвердити допомогу у середу", - повідомив Макконнелл зі Стокгольма, куди він приїхав після суботнього візиту до Києва.

Як Голос Америки повідомляв у четвер 12 травня, сенатор-республіканець із штату Кентуккі, Рендал Пол одноосібно заблокував пришвидшену процедуру розгляду нового пакету допомоги для України. Сенатор вніс проект поправки до законопроекту, пропонуючи створити посаду окремого інспектора, який би перевіряв виділення коштів в рамках цього пакету.

При цьому речник Пентагону Джон Кірбі у п’ятницю заявив, що якщо законопроект не буде прийнято до наступного четверга 19 травня, це може вплинути на можливість США безперебійно надавати військову допомогу Україні, а сенатор-демократ Кріс Кунс заявив, що "затримка на тиждень буде шкодити обороні України".

У статті використано матеріали Reuters

Блінкен висловив упевненість, що Фінляндія та Швеція будуть в НАТО

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Після зустрічі голів МЗС країн НАТО у Берліні 15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен висловив рішучу впевненість, що Фінляндія та Швеція будуть прийняті до альянсу, попри деякі заперечення Анкари.

«Я не хочу характеризувати конкретну розмову, яка у нас відбулася, ні з міністром закордонних справ Туреччини, ні в рамках самих сесій НАТО, але можу сказати таке: я чув майже за всіма напрямами, дуже сильну підтримку приєднання до альянсу (Швеції та Фінляндії – ред.)», – сказав Блінкен.

Заперечення Туреччини щодо Швеції викликані передусім тим, що вона вважається поблажливою до Робочої партії Курдистану, яку Анкара, а також США і ЄС вважають терористичним угрупованням.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що готовий обговорити це питання як з Фінляндією, так і Швецією, а також з іншими країнами НАТО.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що її країна та інші країни ясно дали зрозуміти, що готові прискорити процес ратифікації для Фінляндії та Швеції.

Уряд Фінляндії оголосив у неділю, що подає заявку про приєднання до НАТО, повідомляє СNN. Це рішення було оголошено під час прес-конференції президента Фінляндії Саулі Нііністо та прем’єр-міністерки Санни Марін. Рішення уряду має бути ухвалене парламентом країни перед тим, як Фінляндії може офіційно подати заявку на членство в Альянсі.

«Ми надіємось, що парламент схвалить рішення подати заявку на членство в НАТО. У наступні дні. Воно буде базуватись на потужному мандаті, з підтримкою президента республіки. Ми підтримували тісний контакт щ урядами країн НАТО та самим НАТО», - сказала Марін під час прес-конференції.

«Ми близькі партнери з НАТО, але це історичне рішення приєднатись до НАТО, і надіюсь, що ми приймемо це рішення разом», - додала вона.

Очікується, що 16 травня скандинавська країна Швеція зробить аналогічну заяву.

Президент США Джо Байден в п'ятницю поспілкувався телефоном з лідерами Фінляндії та Швеції. Під час розмови лідери підкреслили підтримку України у війні, президент США також наголосив на політиці "відкритих дверей" НАТО і праві Фінляндії та Швеції обирати власне майбутнє, міжнародну політику та формати безпеки, заявили в Білому домі.

Уряд Фінляндії офіційно оголосив про рішення подати заявку на членство в НАТО

Президент Фінляндії Саулі Нііністо та прем’єр-міністеркиа Санна Марін

Уряд Фінляндії оголосив у неділю, що подає заявку про приєднання до НАТО, повідомляє СNN. Це рішення було оголошено під час прес-конференції президента Фінляндії Саулі Нііністо та прем’єр-міністерки Санни Марін. Рішення уряду має бути ухвалене парламентом країни перед тим, як Фінляндії може офіційно подати заявку на членство в Альянсі.

«Ми надіємось, що парламент схвалить рішення подати заявку на членство в НАТО. У наступні дні. Воно буде базуватись на потужному мандаті, з підтримкою президента республіки. Ми підтримували тісний контакт щ урядами країн НАТО та самим НАТО», - сказала Марін під час прес-конференції.

«Ми близькі партнери з НАТО, але це історичне рішення приєднатись до НАТО, і надіюсь, що ми приймемо це рішення разом», - додала вона.

У суботу президент Нііністо подзвонив Путіну, щоб повідомити про наміри Фінляндії приєднатись до НАТО. Путін назвав рішення Фінляндії «помилкою».

Застереження щодо вступу Фінляндії та Швеції висловила і Туреччина, яка є членом Альянсу. Речник турецького президента в суботу заявив Reuters, що Туреччина не намагається блокувати вступ Фінляндії та Швеції, але хоче, щоб міркування безпеки інших країн враховувались.

НАТО раніше привітало можливе членство Фінляндії та Швеції в Альянсі. Президент США Джо Байден в п'ятницю поспілкувався телефоном з лідерами двох країн. Під час розмови лідери підкреслили підтримку України у війні, президент США також наголосив на політиці "відкритих дверей" НАТО і праві Фінляндії та Швеції обирати власне майбутнє, міжнародну політику та формати безпеки, заявили в Білому домі.

Під час недільної прес-конференції прем’єрка Марін заявила, що вступ до НАТО посилить безпеку країни та збільшить її потужність.

В матеріалі використані джерела CNN та CNBC

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG