Спеціальні потреби

Актуально

Януковуч далi домiнує, вказує черговий монiторинг преси - 2004-09-07

Днiпропетровськ – 6 серпня. У Дніпропетровську відбувся круглий стіл для журналістів, на якому оприлюднено останні результати моніторингу української преси. Головний висновок - в українських ЗМІ серед кандидатів на посаду президента як і раніше домінує Віктор Янукович.

Засідання круглого столу проводили медіа-тренер програми Айрекс ПроМедіа, спонсорованої посольством Сполучених Штатів, Олег Хоменок, голова громадського комітету "Рівність можливостей", заступник голови Спілки Журналістів України Олександр Чекмишев і голова організації «Академія українсьої преси», академік Академії Наук вищої школи України Валерій Іванов.

У засіданні були наведені дані моніторингу українських засобів масової інформації за серпень. В українських ЗМІ серед кандидатів на посаду президента як і раніше домінує Віктор Янукович. Результати досліджень методами контент-аналізу публікацій у двадцяти загальноукраїнських газетах і передач восьми провідних телевізійних каналів свідчать, що у середньому телевізійні канали приділяють Віктору Януковичу удвічі більше телевізійного часу ніж його найближчому конкуренту Віктору Ющенку. На Першому національному каналі ця різниця становить 16 разів. Ще менше часу приділяється Олександру Морозу і Петру Симоненку. П’ятим у цьому ряді є Анатолій Кінах, про котрого телеглядачі отримують у 65 разів менше інформації, ніж про Віктора Януковича. Час, що приділяється іншим кандидатам, зовсім мізерний або дорівнює нулю. Про Віктора Ющенка інформація на телебаченні подається переважно у негативному чи іронічному ключі, про Віктора Януковича у позитивному.

На відміну від телебачення у центральній пресі за останній тиждень безумовним лідером уваги став Віктор Ющенко, діяльність котрого висвітлювалася у негативній тональності. На відміну від центрального телебачення, де події на Троєщинському ринку стали приводом для політичних новин і маніпуляцій, у пресі ці події здебільшого не стали інформаційним приводом для журналістських матеріалів. Говорить Валерій Іванов:

«Це стосується дуже брудної політичної технології. І характер висвітлення і взагалі те, що відразу ця кримінальна подія потрапила у поле політичних подій, що це політична спекуляція, це однозначно. Відбулася трагедія і ця трагедія використовується у передвиборчій боротьбі».

На регіональному телебаченні, де тенденція перебільшеної уваги до дiючого прем`єра спостерігається в усіх регіонах України, Віктору Януковичу приділений у п’ять разів більший ефірний час, ніж Віктору Ющенку і у чотири рази – Олександру Морозу. Тенденції у регіональній пресі такі самі з переважанням Віктора Ющенка над Олександром Морозом. Найбільше негативної інформації подається про Віктора Ющенка і лише у пресі Криму негатив проти Януковича на останньому тижні переважає. Більш збалансованою є інформація про двох основних кандидатів у газетах західних регіонів. Інформацію про Олександра Мороза подавали останнього тижня лише газети Заходу та Півночі, при цьому на півночі України у негативному ключі.

Останнім часом президент Кучма, котрий на початку і у середині літа був головною фігурою у пресі і на телебаченні, посідає за індексом уваги лише п’яте місце.

Голова громадської організації “Академія української преси” Валерій Іванов повідомив, що так званий корреспонденс-аналіз ЗМІ показує – головні характеристики виборчої кампанії є негативними. Перше місце посідають брудні технології, друге – використання адмінресурсу і лише третє – заклики до чесних і прозорих виборів. На четвертому місці ангажованість ЗМІ. Далі йдуть обман і підкуп виборців, нелегітимне вилучення коштів у виборчі фонди і фізичне насильство щодо кандидатів і їхніх представників.

Говорячи про суспільну небезпеку з боку запопадливих і керованих органів масової інформації, які створюють віртуальну реальність, що не відповідає дійсному стану речей, дезінформують і дезорієнтують виборців, водночас роблячи ведмежу послугу Віктору Януковичу, Олександр Чекмишев зазначив:

«За нашими висновками ЗМІ підійшли до небезпечної межі, коли вони стають своєрідним мультиплікатором дестабілізуючих політичних технологій і таким чином самі беруть участь у проведенні своєрідних спецоперацій. На нашу думку, найбільшим парадоксом виборчого літа є те, що запопадливість загальнонаціональних і регіональних ЗМІ, запопадливість місцевих чиновників зводять нанівець зусилля команди Віктора Януковича. Більше того, сама виборча кампанія Віктора Януковича за своїм форматом і технологічними прийомами вражаюче нагадує виборчу кампанію блоку “За єдину Україну” 2002-го року. Результати тодішніх виборів ми пам’ятаємо. Найбільший жаль викликає саме те, що це поганим чином відбивається на самих виборцях. Оскільки вони не отримують адекватної інформації, можливі різні варіанти і різні настрої. Мультиплікація дестабілізуючих технологій може викликати певні протестні настрої, так само абсолютно зворотні реакції, ну, і зрештою, певна доля буде протесту» – сказав голова громадського комітету “Рівність можливостей” Олександр Чекмишев.

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG