Спеціальні потреби

Доля парламентської бiльшостi пiд знаком запитання - 2004-09-23


Київ – 22 вересня. Сьогодні декілька українських депутатiв заявили про свій вихід зі парламентської більшості. Вони вважають, що ця структура вже припинила своє існування. Водночас керівники більшості запевняють, що більшість – є, але визнають – перспективи схвалення конституційної реформи до виборів невтішні.

Як і прогнозували експерти, ситуація у парламенті напередодні виборів стає кризовою. Про вихід із більшості сьогодні заявили ще декілька депутатів із групи “Народна платформа”. Вони вважають, що більшість припинила своє існування, оскільки, як записано у статуті, це відбувається автоматично, коли у більшості залишається менше 226-ти депутатів. Говорить Сергій Шевчук:

«Політична Фата Моргана. Парламентська більшість сьогодні викликає іронію. Після кроків, які зробили народні депутати з групи Центр та згідно політичної угоди між депутатами фракції Народної аграрної партії України та фракції НДП I ПППУ, дозвольте мені від імені народних депутатів членів демократичної платформи НДП зокрема Олега Зарубінського, Сергія Шевчука заявити наступне: Ми не є складовою частиною неіснуючої структури, ми підтверджуємо свою неучасть у ній і вважаємо себе вільними від тих зобов’язань, які були викладенi у попередніх документах».

Пізніше Богдан Губський оголосив про створення нової фракції під назвою – Єдина Україна. До неї увійшли депутати, що раніше були в складі групи Демініціативи-народовладдя:

«Створення у Верховній Раді нової фракції, яка представлятиме нову партію Єдина Україна. Ми робили цей крок свідомо, осмислено i вiдповiдальнi. Єдина Україна входить у парламентський спектр впевнено, я певний в цьому, потужно і на довго. У цьому в мене немає ніяких сумнівів. Можливо, можливо назва нашої фракцiї і нашої партiї викликає в когось певні асоціації і аналогії. Але нас це не бентежить».

Зрештою у фракції, яку очолює координатор Більшості Степан Гавриш залишилося 13 депутатів, і якщо до неї ніхто не ввійде, фракція має бути розпущена. Водночас Гавриш продовжує твердити, що провладна більшість у парламенті є і, що до неї входить 230 депутатів. Після заяви членів НДП залишається 227. Водночас, поки що аграрії не оголошували про повернення до більшості, тому оглядачі піддають сумнівам заяви Гавриша.

Після останніх подій у парламенті вже навіть провладні політики почали казати, що завершити політичну реформу до виборів не вдасться. Як сказав Губський, для цього потрібно 300 голосів, а їх вочевидь не має.

Однак прихильники реформи здаватися не збираються. СДПУо, Трудова Україна та регіони України назнак протесту проти, як вони кажуть, блокування роботи Верховної Ради опозицією, вирішили взяти ініціативу на себе. Вони заявили, що не голосуватимуть за жодні законопроекти, окрім урядових.

Спікер Литвин сказав, що такими діями есдеки, трудовики та регіонали руйнують парламент. “Дехто хоче поставити ВР на коліна, однак це не вдасться. Рубікон вже перейдено” – заявив Литвин.

XS
SM
MD
LG