Спеціальні потреби

Посол США в Українi нарiкає на «дикунське» використання американської символiки - 2004-10-08


Київ – 7 жовтня. Американські дипломати в Києві не задоволені тим, як передвиборчі штаби деяких кандидатів використовують державну символіку Сполучених Штатів. Посол США в Україні Джон Гербст назвав це «дикунством».

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Гербст гостро розкритикував використання штабами кандидатів на пост Президента України американської символіки для агітації проти одного з кандидатів. Про це він сказав у Києві під час зустрічі зі студентами. Таким чином американський дипломат прокоментував декілька випадків виявлення депутатами великої кількості поліграфічної продукції образливого змісту із використанням прапора Сполучених Штатів, а також символіки президентської кампанії Віктора Ющенка.

«Ці плакати є в першу чергу спробою обманути людей в Україні. Сполучені Штати не підтримують нікого на цих виборах. Ми будемо працювати і з паном Януковичем і паном Ющенком. Але хтось намагається представити, що в Америки є свій кандидат. Це стосується авторів цих плакатів. Ці люди – брехуни. По-друге, вони використовують американську символіку в дикунський спосіб. Деякі малюнки на них викликають відразу. Як комар на американському прапорі. Це неподобство. Цим людям має бути соромно. Я сподіваюся, про-урядові мас-медіа звернуть на це увагу».

Дипломат також ще раз звернув увагу на відхід України від демократичних норм. На думку посла, країна відкотилася на 5-6 років і значно відстала від тієї ж Польщі та Угорщини.

В той же час Джон Гербст сказав, що його країна спокійно дивится на заяви прем’єра Януковича про те, що Україна залишиться позаблоковою державою та не буде вступати до НАТО в разі його обрання президентом. Сполучені Штати вважають, що Україна, як і раніше зацікавлена у євроатлантичній інтеграції.

Дипломат також критично схарактеризував інвестиційний клімат в Україні. Через це, за словами Гербста, американські компанії вклали в економіку країни в 40 разів менше інвестицій, ніж у сусідню Польщу:

«У мене є низка прикладів коли американські бізнесмени приїжджали в Україну для того, щоб робити тут бізнес i як тільки вони створювали успішні підприємства, впливові особи забирали їх. Це дуже серйозна проблема. У вас стільки обмежень, що важко що небудь робити, щоб не порушити той, чи інший закон. Цим користуються чиновники, які починають вимагати від підприємців хабарі. В той же час, суди ухвалюють рішення не на підставі законів, а під політичним тиском, або на замовлення багатіїв».

Один із останніх прикладів, про який говорив дипломат – непрозора приватизація комбінату «Криворіжсталь». Український уряд відмовив у придбанні цього підприємства іноземним інвесторам, хоча вони пропонували на 700 мільйонів більше, ніж підприємці, близькі до українського керівництва.

XS
SM
MD
LG