Спеціальні потреби

08.10.04  -  Другий щорічний український фестивал в Столиці США - Вашинґтоні. - 2004-10-08


Двадцять п’яте і двадцять шосте вересня були святковими днями для української громади у Вашинґтоні. Всі клопотання про можливість ураганів розвіялись вранці в суботу, коли ясне осіннє сонечко показалося на блакитному небі. Намети, під якими розташувалися вендори різних українських виробів та українська кухня і продавці напитків - пива Славутич і медівки, вишняку та іншого , стояли ще з початку тижня очікуючи гостей, яких - за приблизними підрахунками - прибуло майже шість тисяч - здебільшого - до речі американців. Як і минулого року, фестиваль офіційно відкрився відспіванням американського та українського національних гімнів. Відтак отець Володимир Штеляк, настоятель Катедрального Собору святого Андрія Первозваного, на розлогій території якого відбувався фестиваль, попросив провести молитву кадетрального архиєпископа Владику Антонія, який спеціяльно завітав на фестиваль із Баунд Бруку.Особистий привіт склав конгресмен повіту Монтґамері Винн, а письмові поздоровлення прислала сенатори Барбара Мікульскі та Поул Сарбкйнс.

Найвище поставлений виконавчий посадовець повіту Дуґлас Данкан прибув на свято із несподіваним повідомленням, що день двадцять п’ятого вересня він проголосив у повіті Офіційним Українським Днем. В інтерв’ю нашій співпрацівниці з телепрограми Вікно в Америку Наталії Леоновій пан Данкан сказав:

«Це прекрасне свято для української громади. У нашому повіті Монтґомері, двадцять п’ять відсотків населення це уродженці іноземних країн. Із прибуттям сюди з різних країн людей, ми стараємося, щоб вони почувались частиною нашої ширшої громади, отож ми все сприяємо влаштуванню таких фестивалів. Ми хочемо, щоб вони ділилися з всіма мешканцями їхньою культурою. Мені здається, що це дуже важливо, щоб різні етнічні групи збиралися разом. Таким чином вони гордяться своєю культурою. Дивіться як різні національності співпрацюють. Сусіди Українського православного собору - мусульмани. Вони віддали свою площу для паркування автомашин відвідувачів фестивалю. Після тер-актак на США одинадцятого вересня це особливо важливе - така співпраця.»

Це слова завідуючого повіту Монтґомері в штаті Мериленд - Дуґласа Данкона....

Програму підготували Аня Дидик та Ігор Гулявий.

XS
SM
MD
LG