Спеціальні потреби

Актуально

Зафiксовано зростання рейтингу Януковича - 2004-10-15

Київ – 14 жовтня. Українські соціологічні фірми фіксують різке зростання рейтингу президентського кандидата від влади Віктора Януковича у зв’язку з підвищенням пенсій. Янукович вперше випередив лідера опозиції Віктора Ющенка.

Те, що дехто називав “золотим дощем”, пролитим на електорат перед виборами, спрацювало. За 3 тижні до дня голосування рейтинг чинного прем’єра, завдяки доплаті до мінімальних пенсій, пішов різко вгору. Сенсаційні дані російського фонду “Общественное мнение”, оприлюднені напередодні, у четвер підтвердили деякі українські соціологічні служби. За результатами опитування, проведеного на початку жовтня Українським інститутом соціальних досліджень та Центром “Соціальний моніторинг”, Янукович догнав і випередив багаторічного фаворита виборчих симпатій Ющенка. Згідно з даними цієї служби, у першому турі за Віктора Януковича готові проголосувати 34%, за Віктора Ющенка – 30% виборців. Соціологи наголошують, що рейтинговий стрибок кандидата від влади відбувся в останні тижні і пов’язаний саме з передвиборчим викидом матеріальних благ. Говорить керівник Українського інституту соціальних досліджень Олександр Яременко:

«Ріст симпатиків Януковича відбувся за рахунок симпатиків комуністів, причому не стільки симпатиків-комуністів, скільки симпатиків-пенсіонерів».

Інша соціологічна фірма, “Юкрейніан соціолоджі сервіс” не фіксує випередження Януковича. Проте за даними її останнього дослідження, рейтинги двох кандидатів фактично зрівнялись. Як на основну причину керівник фірми Олександр Вишняк також вказує на доплати до пенсій:

«Дослідження встановило, цей факт, що все скорочення рейтингів між кандидатами від 6,5 до півтора відсотка, яке відбулося на протязі останніх трьох тижнів, воно обумовлене підвищенням пенсій».

Долю України, як виглядає, вирішать пенсіонери. Соціологи вказують також на те, що прихильників Януковичу додали його ініціативи, хай і антиконституційні, ввести подвійне громадянство і дати російській мові статус другої державної. Конфуз із яйцем в Івано-Франківську, кажуть вони, на популярність Януковича ніяк не вплинув – рейтинг кандидата від влади все одно зріс. Що ж до хвороби Ющенка, то вона також не додала і не відняла у нього симпатиків. За даними “Юкрейніан соціолоджі сервіс”, в той час як прихильники Віктора Ющенка вважають, що лідера опозиції отруїли і підтримають його попри хворобу, прихильники Януковича впевнені, що йдеться про харчове отруєння чи загострення хронічних хвороб, і не змінять рішення, за кого голосувати. Найбільшим наслідком хвороби для рейтингу Віктора Андрійовича соціологи називають, натомість, тривалу відсутність в Україні у розпал виборів. Такого висновку дійшов Олександр Вишняк, фірма якого провела опитування про вплив хвороби Ющенка на хід кампанії: «Можна зробити висновок, що на динаміку рейтингів кандидатів у Президенти захворювання Ющенка не вплинуло. Більше, на мій погляд, але це не досліджувалося, могла вплинути неучасть Ющенка у зв’язку з захворюванням у виборчій кампанії».

Як зауважують соціологи, те, що рейтинги двох головних претендентів на Президентство зараз зрівнялись, не означає, що такими будуть і результати виборів. Громадська думка змінюється динамічно. Однак про ці зміни виборець уже не дізнається. 15-те жовтня є останнім днем, коли закон дозволяє оприлюднювати рейтинги претендентів. У зв’язку з чим деякі оглядачі застерігали, що саме в ці останні дні заангажовані соціологи можуть оприлюднити завищені рейтинги провладного кандидата, під які потім, у день виборів, підганятимуть сфальсифікований результат. Як представники влади, так і соціологічні служби відкидають такі звинувачення.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG