Спеціальні потреби

Актуально

Громадський комiтет нарiкає, що телебачення позбавляє виборцiв вибору - 2004-10-22

Київ – 21 жовтня. За лiченi днi, що залишилися до виборів, українські виборці й надалі позбавлені інформації, необхідної для свідомого вибору. Це стверджує громадський комітет “Рівність можливостей”, що проаналізував інформаційні програми загальнонаціональних та регіональних телеканалів. Думку поділяють і самі споживачі інформації.

Рівність можливостей в українських засобах масової інформації відсутня. Такого висновку дійшов комітет “Рівність можливостей”, провівши передвиборчий моніторинг. Чинний прем’єр домінує порівняно з рештою кандидатів, технічні кандидати використовуються для антиреклами головного від опозиції, телеканали застосовують до глядачів маніпулятивні технології. Говорить голова Комітету “Рівність можливостей Олександр Чекмишев:

«За 10 днів, які залишилися до Першого туру, українські виборці і надалі фактично позбавлені можливості отримати через засоби масової інформації інформацію об’єктивну, необхідну для свідомого вибору».

Проаналізувавши 12 інформаційних програм найбільших загальнонаціональних телеканалів, громадські експерти твердять, що в інформаційній програмі “Вісті” на УТ-1 Віктор Янукович за обсягом прямої мови випередив Віктора Ющенка у 210 разів. На решті каналів те саме – для викладення своїх ідей, програм та поглядів провладний кандидат має хвилини і години, опозиційний – лічені секунди. При цьому коли на екрані з’являється Янукович, лунає закадровий текст у нейтральній чи позитивній тональності; коли показують Ющенка – у виключно негативній.

Новинкою цієї кампанії стало те, що декотрі з так званих технічних кандидатів, які мають нульовий рейтинг, попри скромні задекларовані прибутки, постійно крутять дорогі рекламні ролики, в яких дискредитують головного опозиційного кандидата. Окремі ролики містять елементи провокування конфліктів на національній, мовній та релігійній основі, образи на адресу інших країн.

Для обробки глядачів телебачення щедро застосовує маніпулятивні технології – підміну фактів коментарями та вибіркове оприлюднення результатів соціологічних опитувань.

Аналогічна картина, як твердять громадські спостерігачі, і в регіонах. Голова Асоціації “Спільний простір” Юрій Нестеряк наводить приклади: у Херсонській області з передвиборчих візитів 9-ти кандидатів місцеві канали не показали жодного, окрім візиту прем’єра Януковича. В Донецькій області, коли для появи Януковича на екрані нема інформаційного приводу, то його вигадують:

«Видання “Салон” донецьке 3 серпня акцент, поважне видання 4 серпня подає інформацію про майстра-рукодельницю, якій приснився віщий сон і вона вишила портрет прем’єр-міністра Януковича, причому в сні їй приснилося, що пан Янукович буде президентом, та ще й на два терміни».

Упередженість українських телеканалів помічають не тільки експерти, а й самі глядачі. Я запитала у випадкових перехожих, чи чесно, на їхню думку, телебачення висвітлює виборчу кампанію.

- «Дивлячись який канал. 5-й канал чесно. Інші я не дуже дивлюсь».

- «Провладні канали висвітлюють однобоко, а 5-й канал більш-менш запрошує і тих, і тих. А ті остальні канали не запрошують нікого крім своїх, провладних».

- «Немає рівного доступу до ЗМІ, ангажована подача подій і явний перекіс у бік провладного і технічних кандидатів».

- «У принципі мене влаштовує на сьогоднішній день телебачення. По крайній мірі коли дивишся виступи кандидатів, не тільки двох головних, інколи дуже розбирає сміх. А вони це показують. Ми вже дякуєм»!

Одностайні кияни й стосовно того, що кандидати не мають однакового доступу через телебачення до виборців:

- «Ні, всі не мають. Всі не мали і не мають. Один Янукович мав і має».

- «Та тут навіть рівняти немає що. Звичайно що ні, що Янукович має значно більший доступ. Він використовує адмінресурс і взагалі, це не можна рівняти навіть».

- «Звичайно ні. Має доступ провладний. А Ющенко не має. Ніде його не можна ні почути, ні побачити, перепони йому великі. А народ хоче за нього голосувати, народ хоче за нього голосувати. Але він не має інформації».

Всі новини дня

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

80 сенаторів закликали Байдена пришвидшити схвалення заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО 

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі виступає під час голосування за Закон Build Back Better на залі Палати представників у Капітолії США у Вашингтоні, округ Колумбія, 19 листопада 2021 року. Фото Джима Ватсона / AFP

Група із понад 80 сенаторів США від обох партій закликали президента Джо Байдена пришвидшити схвалення заявок Фінляндії та Швеції на членство в НАТО. Відповідного листа вони надіслали до Білого дому.

Очолили ініціативу сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін та сенатор-республіканець Том Тілліс.

“Розширення членства зміцнить військовий і дипломатичний потенціал НАТО, коли Росія загрожує глобальній безпеці своїм вторгненням в Україну”, - написала у Твітері сенаторка Шагін.

“У Сенаті є велика двопартійна підтримка заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО. Саме тому сенаторка Шагін і я очолили зусилля, щоб закликати президента Байдена прискорити подання їхніх заявок на членство в НАТО”, - зазначив на своїй Твітер-сторінці сенатор від Республіканської партії Том Тілліс.

Законодавці офіційно висловили згоду на розширення НАТО та зобов’язалися співпрацювати з Білим домом та свої колегами у Сенаті, щоб забезпечити швидкий розгляд та затвердження заявок Фінляндії та Швеції.

«Як показало неспровоковане вторгнення Росії в Україну, НАТО разом із нашими демократичними партнерами у всьому світі є як ніколи єдине у протистоянні незаконним актам війни, які проводить президент Путін. Розширення НАТО за рахунок включення Фінляндії та Швеції дасть чіткий сигнал Володимиру Путіну та будь-якому лідеру, який спробує піти його шляхом, що вільний світ готовий захищати свої цінності та суверенітет. Ми також продовжимо підтримувати політику відкритих дверей НАТО, яка підтверджує, що нові члени вітаються до Альянсу", - написали в листі законодавці США.

У листі сенатори також зазначили: “Якщо ці два союзники зіткнуться з погрозами або актами агресії через їхнє потенційне приєднання до альянсу, Сполучені Штати повинні надати їм нашу повну підтримку”.

Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія і Швеція офіційно подали заявки на членство в НАТО в середу, 18 травня. Очікується, що процес схвалення їхніх заявок може тривати кілька тижнів. У разі згоди представників усіх 30-ти країн-членів НАТО, має відбутися підписання протоколу про вступ.

Далі країни альянсу повинні ратифікувати документи. Наразі лише Туреччина висловила застереження щодо прийому цих двох країн в НАТО.

Більше

XS
SM
MD
LG