Спеціальні потреби

США розчарованi першим туром виборiв в Українi - 2004-11-02


Вашингтон – 1 листопада. Сполученi Штати, погоджуючись з висновками ОБСЄ, висловили розчарування з приводу порушень, зафiксованих на президентських виборах в Україні. Втім адміністрація Буша каже, що перегляд вiдносин з Києвом, якщо такий крок вважатиметься необхiдним, не вiдбудеться ранiше другого раунду президентських виборів. Державний департамент США погодився з висновками Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі, яка вказала на значні порушення як у ходi передвиборчої кампанії, так i на самих виборах президента, та заявила, що перегони стали кроком назад для України. Однак Вашингтон, як і ОБСЄ, вважають, що Україна має ще один шанс провести вільні і чесні вибори під час другого раунду 21-го листопада.

На вчорашньому брифінгу для преси у Вашингтоні представник Держдепартаменту Адам Ерелi заявив, що цьогорічні вибори президента є найважливішою подією в житті України з часу проголошення незалежності у 1991-му році. Сполучені Штати погоджуються зі спостерігачами ОБСЄ: виборча кампанія і голосування в Україні не відповідали міжнародним стандартам, - заявив Ерелi:

«Ми розчаровані цим, і ми поділяємо оцінку ОБСЄ, яка назвала ці вибори - цитую “кроком назад” - кінець цитати, у порівнянні з (парламентськими) виборами 2002-го року. Зокрема, ми хотіли би підкреслити, що серйозними порушеннями позначилася як (виборча) кампанія, так і сам день виборів, хоч дуже підбадьорює висока явка виборців та стан розвитку громадянського суспільства в Україні».

За словами Ерелi, американські офіційні представники бачуть другий раунд президентських виборів як нагоду для України продемонструвати свою відданість демократичним принципам. Сполучені Штати закликають українську владу дозволити виборцям вільно зробити свій вибір i ретельно дотримуватися міжнародно визнаних стандартів при підрахунку голосів, - зазначив Ерелi.

Представник Держдепартаменту також зауважив, що Сполучені Штати не чинять тиску на Україну, а лише нагадують Києву про виборчі стандарти, які він сам зобов’язався виконувати. А про перегляд двохсторонніх відносин, якщо це буде потрібно, можна буде говорити лише після другого раунду президентських виборів в Україні, - додав Ерелi.

XS
SM
MD
LG