Спеціальні потреби

Актуально

Акція на підтримку наметового містечка на Майдані біля стін посольства України у Вашингтоні - 2004-11-23

Вашингтон - 22 листопада. На знак солідарності з демонстрантами на майдані Незалежності в Києві у Вашингтоні біля стін посольства України в понеділок відбулась акція протесту, в якій взяло участь кілька десятків громадян України та американців українського походження.

Учасники акції біля посольства України у Вашингтоні вийшли на вулиці американської столиці на знак солідарності з українцями в Україні, які не визнають результати виборів президента. Демонстранти у Вашингтоні тримали гасла на зразок «Ні бандитському уряду», «Майдан ми з Вами». Як говорить одна з організаторів акції Лілія Остапенко, висловити свій протест учасників заходу змусило незадоволення ситуацією на Батьківщині.

Лілія Остапенко: «Я думаю це дуже важливо показати людям які зараз на Майдані, що ми з ними. Це морально дуже важливо. І також це важливо тому що Ваишгтон столиця великої держави. Коли я дізналася перші результати виборів мені хотілося плакати, потім я вирішила, що ми не будемо плакати ми будемо боротися законними шляхами і переконувати людей, щоб вони по чесному перерахували голоси і щоб вони дали можливість кожній людині в Україні зробити вільний вибір. Люди в Україні вже тринадцять років живуть бідно, вони живуть безправно і тепер уряд забрав у них останнє право вибору. Уряд немає права цього робити тому потрібно боротися щоб у людей в Україні було право вибору».

У Сполучених Штатах всього чотири українські виборчі дільниці в містах, де є посольство та консульства. У другому турі виборів на території США взяло участь близько десяти тисяч громадян України, і за даними посольства у Вашингтоні, понад 95 відсотків з них віддали свої голоси за Вiктора Ющенка. Як стверджують активісти громади, бажаючих голосувати було десятки тисяч, однак бюрократія Центральної виборчої комісії не дозволила відкрити додаткові дільниці в інших місцях компактного проживання українців на території США. Президент асоціації громадян України Михайло Даценко підозрює, що зроблено це було, оскільки закордон завжди голосує проти кандидатів від діючої влади.

Учасники демонстрації біля посольства підкреслювали, що не агітують за конкретного кандидата, а вийшли висловити протест проти зафіксованих фальсифікацій виборів. Однак кольори, в які була вдягнута більшість демонстрантів, не залишали сумнівів на чийому боці їх симпатії.

Михайло Григорів: «Молодь Вашингтону, студенти, ті що працюють тимчасово в Америці, вони хочуть виразити підтримку за чесні вибори, проти фальсифікації виборів. Наша думка, що народ України заслуговує на краще відношення до нього ніж те що ми зараз спостерігаємо проходить в Україні з виборами президента. Тому ми рахуємо, що президент України зара є Ющенко. Іншого президента з того, що ми бачимо, з тих результатів виборів, ми не підтримуємо. Тільки преиздент Ющенко. Український народ заслуговує на правду і чесне відношення».

Акція тривала кілька годин і відбувалася, незважаючи на змінний дощ. Подібний протест планується провести у вівторок у Нью-Йорку біля консульства України та Місії Росії при ООН із закликом до росіян не втручатися у внутрішні справи України. На середу запланована велика демонстрація біля посольства у Вашингтоні, яка згодом перейде до Конгресу США. Вже оформлюються спеціальні дозволи та організовуються чартерні автобуси з різних міст країни. Координують акцію кілька діаспорних організацій.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG