Спеціальні потреби

Актуально

Акція на підтримку наметового містечка на Майдані біля стін посольства України у Вашингтоні - 2004-11-23

Вашингтон - 22 листопада. На знак солідарності з демонстрантами на майдані Незалежності в Києві у Вашингтоні біля стін посольства України в понеділок відбулась акція протесту, в якій взяло участь кілька десятків громадян України та американців українського походження.

Учасники акції біля посольства України у Вашингтоні вийшли на вулиці американської столиці на знак солідарності з українцями в Україні, які не визнають результати виборів президента. Демонстранти у Вашингтоні тримали гасла на зразок «Ні бандитському уряду», «Майдан ми з Вами». Як говорить одна з організаторів акції Лілія Остапенко, висловити свій протест учасників заходу змусило незадоволення ситуацією на Батьківщині.

Лілія Остапенко: «Я думаю це дуже важливо показати людям які зараз на Майдані, що ми з ними. Це морально дуже важливо. І також це важливо тому що Ваишгтон столиця великої держави. Коли я дізналася перші результати виборів мені хотілося плакати, потім я вирішила, що ми не будемо плакати ми будемо боротися законними шляхами і переконувати людей, щоб вони по чесному перерахували голоси і щоб вони дали можливість кожній людині в Україні зробити вільний вибір. Люди в Україні вже тринадцять років живуть бідно, вони живуть безправно і тепер уряд забрав у них останнє право вибору. Уряд немає права цього робити тому потрібно боротися щоб у людей в Україні було право вибору».

У Сполучених Штатах всього чотири українські виборчі дільниці в містах, де є посольство та консульства. У другому турі виборів на території США взяло участь близько десяти тисяч громадян України, і за даними посольства у Вашингтоні, понад 95 відсотків з них віддали свої голоси за Вiктора Ющенка. Як стверджують активісти громади, бажаючих голосувати було десятки тисяч, однак бюрократія Центральної виборчої комісії не дозволила відкрити додаткові дільниці в інших місцях компактного проживання українців на території США. Президент асоціації громадян України Михайло Даценко підозрює, що зроблено це було, оскільки закордон завжди голосує проти кандидатів від діючої влади.

Учасники демонстрації біля посольства підкреслювали, що не агітують за конкретного кандидата, а вийшли висловити протест проти зафіксованих фальсифікацій виборів. Однак кольори, в які була вдягнута більшість демонстрантів, не залишали сумнівів на чийому боці їх симпатії.

Михайло Григорів: «Молодь Вашингтону, студенти, ті що працюють тимчасово в Америці, вони хочуть виразити підтримку за чесні вибори, проти фальсифікації виборів. Наша думка, що народ України заслуговує на краще відношення до нього ніж те що ми зараз спостерігаємо проходить в Україні з виборами президента. Тому ми рахуємо, що президент України зара є Ющенко. Іншого президента з того, що ми бачимо, з тих результатів виборів, ми не підтримуємо. Тільки преиздент Ющенко. Український народ заслуговує на правду і чесне відношення».

Акція тривала кілька годин і відбувалася, незважаючи на змінний дощ. Подібний протест планується провести у вівторок у Нью-Йорку біля консульства України та Місії Росії при ООН із закликом до росіян не втручатися у внутрішні справи України. На середу запланована велика демонстрація біля посольства у Вашингтоні, яка згодом перейде до Конгресу США. Вже оформлюються спеціальні дозволи та організовуються чартерні автобуси з різних міст країни. Координують акцію кілька діаспорних організацій.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG