Спеціальні потреби

Акція протесту біля Білого Дому - 2004-11-29


Вашингон - 29 листопада. У понедiлок бiля Бiлого дому вiдбувся мітинг протесту проти фальсифікації виборів в Україні та втручання Росії у внутрінші справи України. Тут зібралось блиько сотні українців, які, незважаючи на свою малочисельність, наробили чимало галасу біля резеденції президента США.

На імпровізованому мітингу було зачитано листа, направленого Асоціацією громадян України президенту Бушу, діючому державному секретарю Коліну Павеллу та раднику з питань національної безпеки Кондолізі Райс, кандидатуру якої висунуто президентом на посаду держсекретаря. У листі українські громадяни засудили втручання Росії у внутрішні справи України. Настрої у натовпі були анти-російські.

Святозар Ненюк: «Я прийшов, щоб висловити свою підтримку незалежній Україні, щоб протестувати проти російського втручання в українські справи. Нам вже набридла ця Росія, яка завжди давить Україну і не дозволяє нам жити вільно. Російська експансія на Захід і на Схід повинна бути припинена. Росія ніяк не може змиритися з тим, що вони втратили свою імперію».

Громадяни України у листі до америкнських високопосадовців закликають їх використати політичні і законодавчі засоби аби переконати президента Росії Володимира Путіна та інших російських політиків не втручатися у внутрішні справи України. Вимоги громадян України підтримали представники діаспори, такі як Марта Кривуцька, яка каже, що відвідує всі демонстрації на знак солідарності з людьми, які перебувають на Майдані Незалежності у Києві.

Марта Кривуцька: «Це є обов’язок кожної української родини в світі помогти, скільки ми можемо. То, що на Майдані тепер діється то навіть не можна порівняти то, що ми тут трошечки може допоможемо. Ми їх підтримуємо на душі. Ми говорили з родиною в Україні, як вони бачать, що щось тут діється в Америці чи взагалі в діаспорі, то дійсно їх дуже підтримує».

Демонстрації протесту у Вашингтоні почались вже у перший день після другого туру виборів, тобто у понеділок двадцять другого листопада. З того часу вони не вгасають. Апогеєм стала акція протесту біля посольств України та Росії, що пройшла минулої середи і яка зібрала близько двох тисяч українців. Як кажуть учасники протестів, кинути роботу, навчання і родини їх примушує любов до Батьківщини.

Любов Бодна: «Я залишила двоє маленьких дітей і чоловіка вдома і покинула все тому, що моя Батькiвщина - Україна, я є громадянка України і я нею залишаюся. Я вважаю, сьогодні моя присутність тут може змінити долю України - країни, де живуть всі мої родичi, де залишилися мої батьки, мої друзі, моє минуле. Це є моя земля, яка мене вигодувала і у мене болить серце».

Олег Мальський: «Я думаю, що наважливіше, що люди зараз відчули, що вони є. Головне, щоб вони продовжували так себе почувати. Я впевнений, що ця перемога буде. Що буде далі? Це набагато важче питання. Просто потрібно, щоб цього ентузіазму вистачило на потім, щоб люди усвідомили, що вони нація і почали працювати на цю націю».

Неподалiк стін Білого дому священики мiсцевих українських парафiй - двох греко-католицьких i однiєї православної - відслужили Молебень за народ України. Лідери громади обіцяють продовжувати свої акції протесту та тиск на американських політиків поки, як кажуть вони, не переможе справедливiсть.

XS
SM
MD
LG