Спеціальні потреби

Актуально

Професор Гарварду про можливий вплив подiй в Українi на Росiю - 2004-11-30

Вашингтон - 29 листопада. В iнтерв`ю Голосу Америки професор Гарвардського університету Роман Шпорлюк прокоментував можливий вплив подiй в Українi на розвиток демократiї в Росiї. УТ: «Чи погоджуєтеся Ви з тим, що протистояння на президентських виборах в Україні визначить не лише її майбутнє, але й Росії»?

РШ: «Я думаю, що автор статті (мова про статтю американського полiтолога Дейвiда Саттера у Вол стріт джорнел за 29 листопада; головнi моменти статтi поданi на нашiй вебсторiнцi) має рацію. Я не знаю, чи його прогноз здійсниться, але я переконаний в тому, що перемога демократії, законності, свободи в Україні буде великим стимулом, заохотою для демократичних сил в Росії. Нам не вільно забувати, нам не вільно думати, що Путін і Росія це одно і те саме. В Росії є демократичні сили, демократичні партії, діячі, молодь, інтелігенція, робітники, - і для них демократія в Україні буде стимулом для боротьби за демократію в Росії. Знаєте, є така цитата Леніна, здається на його пам’ятнику в Києві, що «при єдиній дії демократів великоруських і українських, вільна Україна можлива, без такої дії не може бути про неї й мови». Я би сказав про неї так: при єдиній дії демократів українських і російських -- вільна Росія можлива. Отже перемога демократів українських буде також перемогою для росіян».

УТ: «Як ви розцінюєте заклики до проголошення автономії в трьох східних областях України. І чи існує цей поділ, про який ми сьогодні чуємо, на Західну і Східну України»?

РШ: «Я думаю, що поділ існує, але не такий, як його бачать різні коментатори у Москві чи Вашингтоні. Я думаю, Східна Україна має свої дуже складні соціальні, економічні проблеми. Там є безробітні, там є люди, які втратили всякого роду соціальні привілеї - безплатні квартири, медичну допомогу. І вони мають рацію, коли вважають, що вони заслуговують на кращу долю. Трагедія полягає в тому, що вони не можуть розраховувати на олігархів. Їм треба організуватися, підтримувати, скажімо, ліві політичні партії. Я не знаю, чи Комуністична партія буде реформуватися, але, скажімо, соціалісти. Адже потрібні сили громадські, які будуть захищати соціальні інтереси людей, особливо в тому регіоні. Але протиріччя між Україною абстрактно Західною і Східною нема. Є тільки різного роду культурні, економічні потреби. Отже нема етнічного конфлікту, нема регілійного. Є певні соціальні проблеми. А трагедія полягає в тому, що олігархи, бюрократи, апаратчики змусили до мовчання народ в Східній Україні, і вони виступають нібито на його захист. Але, як власне каже автор статті (Дейвiд Саттер), вони не є справді друзями народу, вони дбають про свої власні інтереси».

Всі новини дня

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

«Руїни, одні руїни», - мешканці повертаються в практично знищене російськими ракетами та авіабомбами деокуповане село Посад-Покровське на кордоні Херсонської та Миколаївської області.

Україні потрібна та зброя, з якою вона може перемогти - колишні американські дипломати. Відео

Колишні посли США в Україні та Росії вважають, що лідери США мають чітко сказати, що вони не просто допомагають Україні, а інвестують у власну безпеку. Бо без перемоги України безпека Заходу не буде гарантована. З деталями - Наталія Чурікова.

Президент Зеленський та дух України стали «Людиною року» за версією журналу Time. Відео

Американський журнал Time назвав президента України Володимира Зеленського та дух України людиною 2022-го року. Це звання присуджують тим, хто найбільше, на думку редакції, вплинув на хід подій у році.

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Резолюцію щодо визнання дій РФ геноцидом проти українського народу підтримали в комітеті Сенату США із міжнародних відносин. Подробиці – від Марії Ульяновської.

У США є апетит постачати Україні ефективне озброєння - полковник армії США у відставці. Відео

Якщо не чути про F-16 чи Рatriot для України, це не означає, що це неможливо – говорить полковник армії США у відставці Роберт Гамільтон в інтервʼю Олексію Коваленку. «У США з’явився більший апетит постачати ефективніші системи», - вважає військовий експерт.

Більше

XS
SM
MD
LG