Спеціальні потреби

Актуально

Професор Гарварду про можливий вплив подiй в Українi на Росiю - 2004-11-30

Вашингтон - 29 листопада. В iнтерв`ю Голосу Америки професор Гарвардського університету Роман Шпорлюк прокоментував можливий вплив подiй в Українi на розвиток демократiї в Росiї. УТ: «Чи погоджуєтеся Ви з тим, що протистояння на президентських виборах в Україні визначить не лише її майбутнє, але й Росії»?

РШ: «Я думаю, що автор статті (мова про статтю американського полiтолога Дейвiда Саттера у Вол стріт джорнел за 29 листопада; головнi моменти статтi поданi на нашiй вебсторiнцi) має рацію. Я не знаю, чи його прогноз здійсниться, але я переконаний в тому, що перемога демократії, законності, свободи в Україні буде великим стимулом, заохотою для демократичних сил в Росії. Нам не вільно забувати, нам не вільно думати, що Путін і Росія це одно і те саме. В Росії є демократичні сили, демократичні партії, діячі, молодь, інтелігенція, робітники, - і для них демократія в Україні буде стимулом для боротьби за демократію в Росії. Знаєте, є така цитата Леніна, здається на його пам’ятнику в Києві, що «при єдиній дії демократів великоруських і українських, вільна Україна можлива, без такої дії не може бути про неї й мови». Я би сказав про неї так: при єдиній дії демократів українських і російських -- вільна Росія можлива. Отже перемога демократів українських буде також перемогою для росіян».

УТ: «Як ви розцінюєте заклики до проголошення автономії в трьох східних областях України. І чи існує цей поділ, про який ми сьогодні чуємо, на Західну і Східну України»?

РШ: «Я думаю, що поділ існує, але не такий, як його бачать різні коментатори у Москві чи Вашингтоні. Я думаю, Східна Україна має свої дуже складні соціальні, економічні проблеми. Там є безробітні, там є люди, які втратили всякого роду соціальні привілеї - безплатні квартири, медичну допомогу. І вони мають рацію, коли вважають, що вони заслуговують на кращу долю. Трагедія полягає в тому, що вони не можуть розраховувати на олігархів. Їм треба організуватися, підтримувати, скажімо, ліві політичні партії. Я не знаю, чи Комуністична партія буде реформуватися, але, скажімо, соціалісти. Адже потрібні сили громадські, які будуть захищати соціальні інтереси людей, особливо в тому регіоні. Але протиріччя між Україною абстрактно Західною і Східною нема. Є тільки різного роду культурні, економічні потреби. Отже нема етнічного конфлікту, нема регілійного. Є певні соціальні проблеми. А трагедія полягає в тому, що олігархи, бюрократи, апаратчики змусили до мовчання народ в Східній Україні, і вони виступають нібито на його захист. Але, як власне каже автор статті (Дейвiд Саттер), вони не є справді друзями народу, вони дбають про свої власні інтереси».

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG