Спеціальні потреби

Янукович каже, що йде в президенти і оголошує себе публічним політиком - 2004-12-07


Київ – 6 грудня. Віктор Янукович сьогоднi увечері виступив із публічною заявою щодо своїх подальших планів. Він підтверджує своє бажання йти на вибори 26 грудня і фактично оголошує себе в опозиції.

Вперше за час політичної кризи в Україні Віктор Янукович виступив із публічною заявою у своєму штабі. Тепер він позиціонує себе як кандидата у президенти і останні події називає розправою над ним як над політиком. В українську революцію Янукович взагалі не вірить і називає її політетхнологією із натяком на західні спецслужби:

«Ніякої революції в Україні немає і не може бути. Більшість українського народу бажають стабільності і покращення рівня життя. Це не революція, а політтехнологія, при чому із залученням спецслужб, чого учасники вуличних акцій і не приховують. Ці люди беруть гріх на думку», - каже Янукович.

Свого конкуретна Ющенка Янукович називає представником старої влади, як і Леоніда Кучму; себе він вважає владою новою. Співпрацю з Кучмою Янукович називає вимушеною, чим фактично називає себе опозиціонером до діючого президента.

«В країні ці два роки все ж таки існувало дві влади – нова та стара. Часто кажуть про режим Кучми-Януковича, але це не так. Мені доводилося йти на політичні компроміси і максимально стримувати свої емоції. Від цього найбільше постраждали мої власні позиції».

Багато емоцій у Януковича з приводу тих провладних політиків, які кинули його після початку кризи.

«Тепер команда очистилася від боягузів і випадкових людей. І слава Богу. Тепер ми маємо можливість побудвати наші штаби із опорою на твердих наших прихильників».

Ще одна цiкава новина – наступником Сергія Тігіпка на чолі штабу Януковича буде Тарас Чорновіл. Цей депутат і син відомого борця за українську незалежність спробує заново побудувати виборчу кампанію людини, головними гаслами якої були російська мова як друга державна, подвійне громадянство та інші проросійські заяви.

Нині Янукович не каже, що стане в основі його нинішньої кампанії, однак вже погрожує столиці:

«Мені дуже шкода наше гарне місто Київ. Нам дуже багато вдалося зробити для столиці за останні роки, ситуація може повернутися так, що політичне та економічне значення столицi може знизитися».

Досить багато часу свого виступу Янукович присвятив відмежуванню від сепаратистів. Янукович, який тиждень тому поїхав на з`їзд у Северодонецьк, сидів поруч із відомим українофобом Юрієм Лужковим та вітав людей, які тоді серйозно виступали за створення південно-східної республіки та навіть про її можливе приєднання до Росії, нині твердить, що справжні сепаратисти на Заході.

На закiнчення Віктор Янукович заявив, що йде у відпустку і поприсив Леоніда Кучму про одне – не відправляти у відставку його уряд. Чи готовий Кучма виконати це прохання ще недавно свого наступника і прем`єра, покажуть події у парламенті у вівторок.

XS
SM
MD
LG