Спеціальні потреби

Актуально

Комiтет виборцiв України вiтає змiни до виборчого закону - 2004-12-09

Київ – 8 грудня. Україна здобула реальний шанс на проведення чесних виборів. Про це заявив, після сьогоднішнього прийняття Верховною Радою змін до виборчого закону, Комітет виборців України.

Зміни до виборчого закону, прийняті у середу Верховною Радою, мінімізують можливість фальсифікацій під час переголосування другого туру. У виборчкомах буде порівну представників від Ющенка і від Януковича, голосувати вдома зможуть лише інваліди першої групи, і виборчий трилер з відкріпними талонами, слід сподіватися, не повториться знову. Таких відкріпних посвідчень для переголосування другого туру надрукують менше – піввідсотка, замість чотирьох, процедура їх отримання стане складнішою, і видаватимуть ці посвідчення тільки в територіальних, а не дільничних комісіях.

У Комітеті виборців України з ентузіазмом сприйняли звістку про схвалений парламентом закон. Проте, як каже голова комітету Ігор Попов, навіть найдосконаліший закон не працюватиме, якщо знову зверху буде віддано наказ фальшувати вибори:

«Тому що навіть піввідсотка, а не чотири відсотка відкріпних посвідчень це 700 тисяч. Якщо 700 тисяч знову-таки в когось забрати, а за когось вкинути, то це робить півтора мільйона різниці. Тобто якщо дуже постаратися, то й над цим законом можна познущатися… І саме тому, якщо буде політична воля на проведення чесних виборів, вони пройдуть чесно. Якщо буде політична воля на певний результат будь-якою ціною, все одно будуть фальсифікувати, давити, ми будемо проводити четвертий, п`ятий тур, будемо розважати весь світ, що вони будуть приїжджати до нас спостерігати».

І все-таки Комітет виборців налаштований оптимістично. Як каже Ігор Попов, є надія, що за два тижні не встигнуть придумати багато нових технологій фальшувань, і вибори пройдуть без масових порушень:

«Тобто цілком реально провести в нас чесні вибори, і цілком реально навіть зробити так, що на Новий рік нас уже буде вітати новий Президент».

Окрім підписаних змін до виборчого закону, надії опозиції на чесні вибори зросли після відставки у середу генпрокурора Васильєва і голови ЦВК Ківалова. Тепер основним ризиком опозиціонери вважають не так навіть фальшування, як зрив виборів. На думку народного депутата від “Нашої України” Ігоря Осташа, найбільш імовірний сценарій зриву виборів може бути пов`язаний зі зняттям Януковичем своєї кандидатури:

«Тобто я ще не виключаю того факту, що він може знятися перед виборами, бо відчуваємо досить серйозний тиск на Януковича, навіть з боку тих, хто недавно був його соратниками й союзниками. І бачимо з їхньої сторони більше бажання домовлятися, зробити крок назустріч. Але я переконаний, що цей сценарій ще залишається. Після десяти днів знімається Янукович, тобто коли буде менше ніж 10 днів до виборів, знімається Янукович, і тоді ситуація полягатиме в тому, що Ющенко повинен набрати більше ніж 50% голосів. І набагато легше зірвати можливість набрання 50%, ніж завалити усі вибори. Тому швидше всього, якщо буде такий сценарій реалізуватися, то він може бути використаний саме через зняття Януковича».

Стежити за процедурою переголосування другого туру в Україну прибуде рекордна кількість спостерігачів. Щоправда, за неофіційними повідомленнями, міжнародні спостерігачі панічно бояться їхати на вибори в Донецьк і Луганськ. Труднощі пов`язані також із тим, що за день до українських виборів – Різдво за новим стилем. У зв`язку з чим, як очікують, спостерігати за виборами в Україну приїде незвично багато тих, хто святкує народження Христа за 7-го сiчня.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG