Спеціальні потреби

Протистояння в Одесi мiж прихильниками Януковича i Ющенка - 2004-12-16


Одеса – 16 грудня. В Одесi вчора від 19.00 до 23.30 тривало блокування автотраси Одеса-Київ прихильниками кандидата на посаду президента України Віктора Януковича. Вони зробили спробу не допустити в Одесу учасників всеукраїнського автомарафону прихильників Віктора Ющенка «Потяг дружби». Протягом кількох годин рух автотранспорту був практично повністю блокованим.

Прихильники Віктора Януковича ображали всіх хто був, на їхню думку, чимось схожий на «помаранчевих». Організатор заколоту - палкий прихильник відродження на Півдні України так званого «Новоросійського краю», лідер організації «Єдіноє отєчєство» Валерій Кауров заявив місцевим журналістам, що очолювана ним група «не допустить до Одеси помаранчеву проказу і чуму». «Нам непотрібна революція. У нас діє Конституція. І помаранчевий нашизм тут не пройде. Терпець одеситів вже увірвався», - сказав вiн.

Валерій Кауров, який достатньо відомий як учасник мітингів із закликами до сепаратизму, також заявив: «Тут не Галіція. Тут не Київ. Тут свята земля історичного Новоросійського краю...».

На місце події прибули керівники обласних управлінь МВС та ДАЇ. Переговори з організаторами незаконного перекриття руху транспорту автотрасою Одеса – Київ результатів не мали. Вони заявляли, що «стоятимуть до останнього і не допустять в Одесу жодної машини».

На місці події побував депутат Одеської міськради Георгій Селянін. На його думку, організована прихильниками Віктора Януковича акція «зашкодила не лише авторитету причорноморського міста, яке гостинно приймає всіх гостей, але матиме небажаний вплив і на економіку Одеси». Вантажні машини, які так само не допускали в Одесу, не мали жодного відношення до «Потягу дружби», зазначив вiн.

Тим часом у прихильників Віктора Януковича виникала незрозуміла реакція на машини не з одеськими номерами. На них вчиняли напади, робили обшуки, витягували і тероризували водіїв і вимагали «повертатися до тієї місцевості, з якої вони приїхали». Тут лунали образи, брудна російська лайка. На машини, без дозволу на це водіїв, чипляли наліпки «Наш вибір – Янукович» та іншу символіку провладного кандидата. Діставалося навіть машинам, де були вагiтні жінки і маленькі діти. Багато хто прохав допомоги у депутата міськради Георгія Селяніна і народного депутата України Едуарда Гурвіца, який так само прибув на місце події і вимагав припинити незаконні дії.

Едуард Гурвіц та Георгій Селянін спілкувалися і з учасниками автомарафону «Потяг дружби». Саме вони очолили колону машин прихильників Ющенка, яка вирушила у напрямку Одеси. Про своє прихильне ставлення до екс-мера Одеси, народного депутата України Едуарда Гурвіца говорили не лише чимало учасників автомарафону, але і одесити, які були серед прихильників Віктора Януковича. Розмови екс-мера Одеси Гурвіца та депутата міськради Георгія Селяніна з мешканцями міста частково зменшили протистояння. Працівникам спецзагону міліції «Беркут», які діяли досить оперативно, вдалося утворити своєрідний «коридор» - яким до Одеси і заїхали учасники автомарафону «Потяг дружби». Прихильники Ющенка проїхали нічними, але ще багатолюдними, центральними вулицями Одеси. Своїми посмішками їх вітали чимало одеситів.

XS
SM
MD
LG