Спеціальні потреби

Опозицiя можливо домагатиметься iмпiчменту Кучми - 2004-12-17


Київ - 17 грудня. Опозиція вимагатиме відсторонення від виконання обов’язків Леоніда Кучми. Про це сьогодні сказав народний депутат Микола Томенко. Він вважає, що своєю бездіяльністю президент може зірвати голосування 26 грудня. Тим часом стали відомі нові подробиці в справі отруєння Вiктора Ющенка.

Українська опозиція вимагатиме відсторонення від виконання обов’язків Леоніда Кучми. Це станеться, якщо президент не підпише ухвалений Верховною Радою закон про дозвіл друкувати бюлетені для голосування на двох поліграфічних підприємствах. Своєю бездіяльністю, каже депутат Микола Томенко, глава держави може зірвати заплановане на 26 грудня переголосування другого туру президентських виборів. Леонід Кучма відмовляється це робити поки опозиція не розблокує його адміністрацію. Томенко називає цей привід надуманим, адже рішення про нагородження своїх рідних державними преміями президент підписав без будь-яких умов:

«Якщо Кучма заявив, що він хоче, щоб вибори були чесними і демократичними, то треба це робити, а не гратися і знаходити якісь інші аргументи. Я не сприймаю цієї гри і я не думаю, що кілька десятків людей, які стоять біля адміністрації президента страшно гвалтують нинішню українську владу».

Томенко закликає ЦВК розпочати друк бюлетенів ще на поліграфкомбінаті «Україна» - адже діючий закон це не забороняє. Між тим Центрвиборчком у п`ятницю передав МЗС понад 300 тисяч бюлетенів для голосування на дільницях за кордоном.

ЦВК також схвалила новий порядок проведення дебатів між кандидатами. Вони відбудуться у понеділок і будуть відрізнятися за формою від попередніх. Учасники дебатів отримають можливість ставити один одному запитання. Дискусія триватеме 80 хвилин. Ще десять хвилин відведено на виступи кандидатів. Представники Ющенка та Януковича підтвердили намір обох претендентів взяти участь у дебатах. Однак довірена особа останнього – Нестор Шуфрич висловив незгоду із запропонованим ЦВК форматом.

Тим часом Віктор Ющенко у п`ятницю вперше назвав ймовірне місце свого отруєння. Він припускає, що це трапилося 5 вересня під час його обіду із керівниками Служби безпеки України – Володимиром Сацюком та Ігором Смєшком. За словами Ющенка, це було єдине місце, де його охорона не приймала жодних запобіжних заходів щодо їжі. Ющенко висловив впевненість, що за декілька днів стануть відомі безпосередні виконавці та замовнкии замаху.

Тим часом преса публікує повідомлення, що одна із лабораторій, яка проводила аналіз крові Ющенка, встановила точний тип діоксину, яким було отруєно лідера опозиції. Експерти кажуть, що незабаром зможуть встановити країну його походження та навіть лабораторію, де готували отруту.

XS
SM
MD
LG