Спеціальні потреби

Янукович готує скаргу, його прихильники мiтингують - 2005-01-14


Київ – 13 сiчня. Донедавній прем’єр-міністр України Вiктор Янукович далi готується подати до Верховного суду країни скаргу на постанову Центральної виборчої комісії про результати переголосування другого туру президентських виборів 26 грудня. Між тим сьогоднi у щонайменше двох містах України його прихильники провели мітинги протесту.

Керівник виборчого штабу Януковича Тарас Чорновiл заявив, що подача скарги до Верховного суду відкладалася через технічні причини. Втім, згідно з повідомленнями, Чорновiл пообіцяв, що скаргу таки буде внесено сьогодні, хоч багато прихильників Вiктора Ющенка вважають, що команда Януковича затягуватиме з подачею документів до передбаченого законом крайнього терміну, який припадає на північ понеділка. За законом, після отримання скарги колегія Верховного суду матиме п’ять днів на ознайомлення з нею і винесення свого рішення. Лише тоді Верховна Рада зможе призначити день інавгурації Вiктора Ющенка.

Між тим у четвер на Майдані Незалежності у Києві зібралось близько двохсот прихильників Вiктора Януковича. Одягнуті в біло-блакитні кольори виборчої кампанії свого кандидата, вони наблизилися на відстань кількох метрів до наметового містечка, де досі залишаються найбільш непохитні учасники «помаранчевої революції». Відтак охоронці табору створили довкола демонстрантів захисне коло, запевнюючи їх безпеку. В міру того, як вони створювали цей захист, сотні перехожих, які до того моменту просто займались своїми справами, зупинились, щоби поглузувати з послідовників Януковича. Втім свої голоси подавали і прихильники колишнього прем’єра. Один з них, який подав своє ім’я як Володимир і сказав, що працює адвокатом в Києві, вказав, що боротьба проти Ющенка щойно починається. За його словами, ті, що вийшли на мітинг, виступають проти - як він висловився - значних фальсифікацій в день перевиборів на Західній Україні. Він також заявив, що коли інавгурація Ющенка все ж відбудеться, то на сході України на нього чекає сильна опозиція. Він також додав:

«Я не буду зараз називати все плановане нами, але хочу зазначити, що коли Ющенко все ж намагатиметься стати президентом, то доброго з цього буде мало».

Між тим пенсіонерка, яка назвалась Аллою, не приховувала свого гніву проти Януковича та його прихильників, які, за її словами, продовжують старання вкрасти вибори. Вона вказала, що вони фальсифікували перший і другий тур голосування, а тепер - як вона висловилась - фальсифікують скарги:

«Вони - Янукович і його команда - спеціально затягують цей процес, щоби до інавгурації Ющенка порозкрадати ще більше, чим вони і раніше займались; вони залишили усіх нас у злиднях; таких як вони давно треба було гнати геть».

Вона додала, що переконана в тому, що переголосування було вільним і справедливим і що команда Януковича повинна з гідністю визнати свою поразку.

Значно більший мітинг, ніж у Києві, відбувся в Донецьку. Українське телебачення показувало кілька сот прихильників Януковича на площі, де розміщено досить велике наметове містечко біло-блакитних кольорів.

XS
SM
MD
LG