Спеціальні потреби

У Сумах покарали мера за молживi порушення пiд час виборiв - 2005-01-14


Київ – 13 сiчня. У Сумах звільнено з посади міського голову Володимира Омельченка та призначено дату нових виборів. Оглядачі кажуть, що це один із перших в Україні випадків покарання за можливі порушення законодавства під час президентських виборів.

Напередодні пізно вночі небо над Сумами освітили феєрверки. Так місто прощалося із своїм головою Володимиром Омельченком. Але із посади він пішов не за власним бажанням. Двома третинами від свого складу міськрада висловила йому недовіру. Згідно iз законом, це тягне за собою звільнення з посади.

Омельченко був обраний на посаду за підтримки голови обласної адміністрації. Його конкурента на виборах соціаліста Сергія Клочка суд зняв із перегонів за добу до голосування.

Місцева опозиція нарікала, що міська влада на чолі із Омельченком на президентських виборах підтримувала Віктора Януковича. Крім того, звинувачувала міського голову та губернатора у причетності до фальсифікацій. Депутат міськради Сергій Клочко каже, що приводом для голосування за недовіру меру стали численні порушення міською владою виборчого законодавства.

«В день, коли приїздив у Суми кандидат в президенти Ющенко він (Омельченко) намагався двічі протягом одного дня не давати йому площі для зустрічі із людьми. І суд тільки принудив міського голову надати цю площу. Віддав він печатку і заявив, що нарешті має можливість піти у відпустку. Написав він розпорядження (щоправда заднім числом), що відбуває у відпустку на три місяці».

Після другого туру виборів у Сумах, як і у деяких обласних центрах, відбулися масові акції протесту проти фальсифікацій. Люди зібрали майже 40 тисяч підписів для проведення місцевого референдуму про недовіру міському голові. Вперше в Україні подібний плебісцит мав відбутися 16 січня. Але після того, як пану Омельченку висловили недовіру депутати його необхідність відпадає. Тим часом міськрада почала формувати нові органи влади та призначила нові вибори мера – вони відбудуться у квітні.

Оглядачі кажуть, що це один з перших випадків, коли чиновникам довелося відповідати за порушення під час минулих виборів. Міський голова та його команда поплатилися посадами. В місцевій прокуратурі розслідується декілька кримінальних справ за спроби фальсифікувати результати виборів. Не виключено, що декому із порушників доведеться постати перед судом. Подібні процеси почалися і в інших містах України.

XS
SM
MD
LG