Спеціальні потреби

Актуально

Американський полiтолог про майбутнє українсько-росiйських вiдносин - 2005-01-25

Вашингтон – 24 сiчня. «Україна і Росія мають багато спільних інтересів і їм доводеться співпрацювати заради подолання проблем, які існують або виникатимуть між ними». Такий погляд, заторкаючи рiзнi аспекти взаємин мiж обома країнами, в iнтерв`ю «Голосу Америки» висловив американський політолог - науковий співробітник вашингтонського Фонду Герітедж Арiель Коген.

Вище наведенi слова Когена були квінтесенцією його відповіді на запитання, якими повинні бути українсько-російські відносини з приходом до влади в Україні Віктора Ющенка, який з одного боку називає Росію стратегічним партнером України, а з другого боку орієнтує свою батьківщину на інтеграцію в Європу і західні структури, передусім на входження в Європейський Союз. Як до цього повинна поставитися Росія? На це Коген відповів:

«Росія офіційно заявила, що вона не проти приєднання України чи будь-якої іншої держави до Європейського Союзу. Однак водночас Росія пропагує євразійський Єдиний економічний простір і членство в такому економічному блоці унеможливило б вступ Україні в ЄС, оскільки статут, який регулюватиме би діяльність Єдиного економічного простору суперечив би вимогам членства в Євросоюзі. Отож Росія, тиском на Україну приєднатися до ЄЕП фактично намагається заблокувати їй вступ до ЄС».

Щодо перспективи членства України в НАТО, Коген зазначив, що нею російські військові стратеги невдоволені, зокрема, якщо Київ не обмежить кількість військовослужбовців, яких альянсові буде дозволено розгорнути на українській території. Однак з іншого боку, підкреслив він, союз НАТО уже продемонстрував Росії, що він надійний партнер і що його наміри - мирні. На погляд Когена, для Росії дальше розширення НАТО жодним чином не повинно бути турботою номер один:

«Якби я був російським військовим стратегом, я б не так турбувався розширенням НАТО як радикальним ісламом на північному Кавказі та в Центральній Азії, який становить пряму військову загрозу Росії».

Когену також поставлено запитання, наскільки ймовірною він уважає можливість, що Росія чинитиме економічний тиск на Україну шляхом підвищення цін на російські енергоносії.

«Якщо Росія стане підвищувати свої ціни, тоді Україна відповість на це підвищенням тарифів на транзит російських енергоносіїв і товарів, які через її територію переправляються в Європу».

Коген при цьому підкреслив, що Росія повинна взяти до уваги і те, як рядові українці розцінили б раптове підвищення цін на російські енергоносії.

Американський експерт з євразійських питань також наголосив, що Росія і Україна потребують один одного у багатьох відношеннях. Серед прикладів він навів те, що в Росії нині працює від п’ятисот тисяч до мільйона українських заробітчан. Чи воліла б Росія замінити їх неслов’янами з Таджикистану, Узбекистану та Киргизстану? Мабуть ні, сказав Коген. «Україна і Росія мають багато спільних інтересів, - підкреслив він - і їм доводеться співпрацювати заради подолання проблем, які існують або виникатимуть між ними».

А щодо того, чи увійде Україна в Європейський Союз Коген сумнівів не висловлював, однак зазначив, що це забере часу.

«Забере деякий час, доки Україна зможе приєднатися. Це може потривати 10-15 років. Однак у мене немає жодних сумнівів, що, скажімо, у 2020 році ситауція буде дуже відмінною від сьогоднішньої, бо Україна буде членом ЄС і Євросоюз матиме з Росією значно більший спільний кордон за той, який нині обмежується Калінінградом», - сказав американський політолог - науковий співробітник вашингтонського Фонду Герітедж Арiель Коген.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG