Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко впевнена, що стане прем`єром - 2005-01-27

Київ – 26 сiчня. Юлiя Тимошенко впевнена, що набере необхідну кiлькiсть голосів при затвердженні її прем`єр-міністром у Верховній Раді України. Про це лідерка БЮТ заявила інтервю російській газеті «Известия». А тим часом російська прокуратура заявляє, що кримінальна справа проти Юлiї Тимошенко залишається в силі.

Юлія Тимошенко, яку президент Віктор Ющенко, відлітаючи до Москви, призначив виконуючою обов`язки прем`єр-міністра, провела у середу першу нараду з членами уряду. Нарада тривала понад дві години, і на ній обговорювались невідкладні питання, що потребують нагального вирішення, зокрема фінансування бюджетних програм. Юлія Тимошенко не сумнівається в тому, що отримає схвалення Верховної Ради, необхідне для вступу на посаду прем`єра. Про це лідерка помаранчевої революції заявила в інтерв`ю, яке з`явилося в середу в російській газеті «Известия». “За мене буде багато голосів. Набагато більше, ніж належить за законом”, -- стверджує, відповідаючи на запитання кореспондента «Известий», Юлія Тимошенко. За її словами, прем`єрська посада її «аж ніяк не гіпнотизує», але зараз настав час розчистити те, що заважало Україні жити – необхідно вибудувати систему реформування. Як каже Тимошенко, у неї є спокуса взятись одразу за все. «Однак починати треба з того, що моментально дасть людям відчути: влада змінилася, вони можуть отримати роботу, нормально заробляти, позбутися корупції», -- підкреслила кандидат на глава уряду, висловивши впевненість, що здатна впоратися з такими завданнями.

А тим часом Головна військова прокуратура Росії заявляє, що постанова про арешт Тимошенко залишається в силі. Про це у середу 26 січня повідомив Генеральний прокурор Російської Федерації Володимир Устінов. За його словами, рішення про арешт від позиції прокуратури не залежить, оскільки це рішення винесене судом.

Нагадаю – за твердженням російської військової прокуратури, Юлія Тимошенко у 1996 році, будучи керівником компанії «Єдині енергетичні системи України», буцімто організувала давання хабарів посадовим особам Міноборони Росії. У вересні минулого року, напередодні президентських виборів в Україні, проти Тимошенко відкрили в Росії кримінальну справу і викликали на допит до Москви; коли ж вона не з`явилася – оголосили у міжнародний розшук.

Заяву російської Генпрокуратури про те, що кримінальна справа проти в.о. української прем`єра припинено не буде, в Генеральній прокуратурі України наразі не коментують. Що ж до соратників Юлії Тимошенко, то вони називають справу, порушену проти неї, політичною. Зокрема, член франкції БЮТ Андрій Шкіль вважає, що кримінальну справу було порушено під вибори з єдиною метою скомпрометувати Тимошенко як союзницю Віктора Ющенка. Заяву Генпрокурора Росії прокоментував також у середу у розповсюдженому прес-релізі перший заступник лідерки “Батьківщини” Олександр Турчинов. За його словами, будь-які спроби реанімації сфальсифікованих справ щодо Юлії Тимошенко можуть розцінюватися лише як тиск на керівництво України. Народний депутат висловив переконання, що об”єктивне розслідування обставин звинувачення з очевидністю з`ясує політичний характер цієї справи. «Я можу спрогнозувати, заявив Олександр Турчинов, що напередодні голосування за кандидатуру прем`єр-міністра у Верховній Раді України будуть спроби інформаційної дискредитації Юлії Володимирівни. Це ті люди, які бояться реформ. Олігаргічні групи впливу добре розуміють, що після того як уряд очолить Юлія Тимошенко, їх тіньові схеми буде остаточно ліквідовано», -- підкреслив народний депутат.

А тим часом призначення Юлії Тимошенко на прем`єрську посаду неоднозначно сприймається і в самому середовищі переможців на цих президентських виборах. Так Роман Безсмертний із фракції “Наша України” заявив, що не голосуватиме за кандидатуру Тимошенко на посаду прем`єра. “Я не збираюся входити до уряду, якщо його формуватиме Тимошенко”, -- заявив Безсмертний в інтерв`ю Агентству “Франс Прес”. За його словами, він не сприймає її стилю і методів управління. «Юлія Володимирівна по життю шантажист, а я ніколи не керувався в політиці шантажем заради посади», -- підкреслив народний депутат.

Утім, як він відзначив в іншому інтерв`ю для газети “Київський телеграф”, хоч з призначенням Тимошенко ідея єдиної партії отримала удар, однак драматизувати ситуацію не слід.

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG